Млада репрезентација Србије, играчи рођени 1999. године и млађи, није успела да се пласира у четвртфинале на Европском првенству у Тел Авиву. Изабраници селектора Оливера Поповића у мечу 1/8 финала изненађујуће су поражени од селекције Велике Британије којој је ово при тријумф на шампионату. Наш млади тим од самог почетка меча није био на очекиваном нивоу, доста је грешио, веома лоше шутирао из игре као и са линије слободних бацања због чега је на крају дуела био сурово кажњен: Србија У20 – Велика Британија У20 72:77 (15:17, 18:19, 17:16, 22:25). Репрезенације Србије ће се у наставку шампионата борити за пласман од 9. до 16 места, а наредни противник биће јој селекција Грчке.

Пре свега покретљивом и агресивном одбраном селекција Велике Британије успела је да изненади наш млади тим на почетку утакмице. Ривал је већим делом прве четвртине био у минималном вођству, а у неколико наврата имао четири поена предности (3:7, 11:15).  Иста слика виђена је и у другом периоду. Британци су диктирали темпо и у 18. минуту дошли до рекордног вођства – 27:34, што им је помогло да први део игре реше у своју корист – 33:36. У првих 20 минута Србија је имала само два расположена играча Марка Пецарског (16) и Андрију Марјановића (10) који су постигли готово половину поена за наш тим.

Тек средином треће четвртине репрезентативци Србије су бар на трен пронашли решње за зонску одбрану ривала. Коначно је прорадио шут, тројке су погодили Михаило Јовичић и Стефан Момиров што је резултирало изједначењем – 42:42. Међутим, Британци убрзо праве серију 6:0, што им је омогућило да задрже предност и на истеку 30. минута – 50:52. Дуго су се екипе смењивале у минималном вођству током финалне деонице. Селекција Велике Британије је прва успела да се одлепи и минут пре краја поведе са 66:71. Покушали су српски репрезентативци све у самој завршници како бу дошли бар до продужетка, али су Британци непогрешиво шутирали са линије слободних бавцања и заслужено стигли до великог изнеђаења и победе – 72:77.

СРБИЈА У20: Мишковић 4, Ускоковић 7, Марјановић 10, Вуликић, Тадић, Симовић 8, Јовичић 9, Пецарски 23, Стајчић 2, Ђорђевић, Матић, Момиров 9.