Мушка јуниорска репрезентација Србије, играчи рођени 2001. и млађи, заузела је 10. место на Европском првенству које се данас завршава у Волосу (Грчка). Изабраници селектора Слободана Клипе у последњем дуелу на шампионату, утакмици за девето место, изгубили су од селекције Италије. Наш млади тим је добро почео утакмицу, али је ривал како је меч одмицао преузимао иницијативу, а дуел у своју корист дефинтиивно преломио почетком последње четвртине: Србија У18 – Италија У18 72:81 (20:14, 21:25, 15:24, 16:18).

Србија се боље снашла на старту меча и преко распложеног Александра Ланговића повела са 14:6 у шестом минуту и предност чувала до краја прве четвртине – 20:14.  Наставак сусрета припао је селекцији Италије која је дошла до нападачке игре, али и до вођства у 15. минуту – 31:28. Финиш првог полувремена ипак припада српским репрезентативцима коју су овај део игре решили у своју корист – 41:39.

Последњи пут резултата је био изједначен у 23. минуту – 45:45 после чега Италијани праве серију 12:2 и долазе до осетнијег вођства – 57:47. До краја трећег периода наш млади тим је само делимично успео да смањи резултат – 63:56. Ривал је већ на старту финалне деонице дошао до двоцифрене предности (72:59) што му је био довољан капитал да дође до коначног тријумфа – 81:72.

СРБИЈА У18: Машић 11, Покушевски, Андрић 4, Павићевић 9, Карапанџић, Пажин 8, Манојловић 3, Ђорђевић, Васић 5, Ланговић 18, Марковић 6, Шкобаљ 8.