I ove nedelje pratimo kandidate za nacionalni tim u ligama širom planete…

NBA LIGA

Bogdan Bogdanović (Sakramento Kings)

Bruklin – Sakramento 123:94 (22 p, 6 sk, 11 as, 2 ukr.l, 5 izg.l za 32 min).

Toronto – Sakramento 120:105 (16 p, 8 sk, 9 as, 3 ukr.l, 1 izg.l za 36 min).

Memfis – Sakramento 96:99 (5 p, 1 sk, 3 izg.l za 20 min).

LA Klipers – Sakramento 122:108 (19 p, 1 sk, 2 as, 3 ukr.l, 1 izg.l za 31 min).

Nemanja Bjelica (Sakramento Kings)

Bruklin – Sakramento 123:94 (2 p, 1 sk za 5 min).

Memfis – Sakramento 96:99 (17 p, 4-4 za tri poena, 11 sk, 2 as, 1 ukr.l, 1 izg.l, 3 bl za 33 min).

LA Klipers – Sakramento 122:108 (3 p, 4 sk, 1 ukr.l, 1 izg.l, 1 bl za 19 min).

Miloš Teodosić (LA Klipers) – nije bio u timu.

Boban Marjanović (LA Klipers) – nije ulazio u igru.

Nikola Jokić (Denver Nagits)

Juta – Denver 114:108 (28 p, 21 sk, 6 as, 2 ukr.l, 3 izg.l, 1 bl za 37 min).

KINA

Miroslav Raduljica (Đangsu Dragons)

Đangsu Dragons – Šenžen 106:113 (29 p, 10 sk, 2 as, 3 ukr.l, 4 izg.l za 32 min).

Đangsu Dragons – Peking Dragons 113:103 (23 p, 6 sk, 2 as, 2 ukr.l, 2 izg.l, 1 bl za 30 min).

ITALIJA

Vareze – Dinamo Sasari 84:73

Aleksa Avramović (Vareze) – 23 p, 2 sk, 1 izg.l za 31 min.

Trento – Kantu 92:97

Nikola Jovanović (Trento) – 2 p, 1 sk, 1 izg.l za 9 min.

ŠPANIJA

Barselona – Unikaha 94:83

Dragan Milosavljević (Unikaha) – 8 p, 6 sk, 1 izg.l, 1 bl za 29 min.

Valensija – Burgos 94:92

Goran Huskić (Burgos) – 15 p, 9 sk, 3 as, 2 ukr.l, 3 izg.l, 1 bl hza 34 min.

Ognjen Jaramaz (Burgos) – 10 p, 2 sk za 8 min.

TURSKA

Bešiktaš – Fenerbahče 58:79

Marko Gudurić (Fenerbahče) – 10 p, 6 sk, 2 as, 1 izg.l za 27 min.

Anadolu Efes – Galatasaraj 92:82

Vasilije Micić (Anadolu Efes) – 12 p, 3 sk, 6 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 30 min.

NEMAČKA

Bajrojt – Bajern 90:93

Stefan Jović (Bajern) – 2 p, 3 as, 4 ukr.l2 izg.l za 12 min.

Vladimir Lučić (Bajern) – 21 p, 4 sk, 2 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 27 min.

Nemanja Dangubić (Bajern) – 1 p, 2 sk, 1 as, 2 ukr.l za 17 min.

Jena – Bamberg 85:90

Stevan Jelovac (Bamberg) – 2 sk, 2 izg.l za 4 min.

Getingen – Alba 91:85

Stefan Peno (Alba) – 10 p, 1 sk, 3 as, 2 izg.l za 18 min.

GRČKA

Olimpijakos – Kimis 92:69

Nikola Milutinov (Olimpijakos) – 2 p, 6 sk, 4 as, 1 ukr.l, 1 bl za 18 min.

RUSIJA

Parma – Lokomotiva Kubanj 87:95

Dragan Apić (Lokomotiva Kubanj) – 11 p, 1 ukr.l, 1 izg.l za 10 min.

ABA LIGA

Cedevita – Crvena zvezda mts 84:68

Ognjen Dobrić (Crvena zvezda mts) – 17 p, 6 sk, 2 as, 1 ukr.l, 3 izg.l za 24 min.

Nemanja Nenadić (Crvena zvezda mts) – 1 ukr.l, 1 izg.l za 9 min.

Dejan Davidovac (Crvena zvezda mts) – 8 p, 5 sk, 1 as, 1 ukr.l, 3 izg.l, 2 bl za 16 min.

Boriša Simanić (Crvena zvezda mts) – 3 p, 2 sk, 2 as za 14 min.

Dušan Ristić (Crvena zvezda mts) – 12 p, 3 sk, 2 as, 1 izg.l, 1 bl za 26 min.

Partizan NIS – Mega Bemaks 98:86

Vanja Marinković (Partizan NIS) – 5 p, 5 sk, 2 as, 2 izg.l za 26 min.

Đorđe Gagić (Partizan NIS) – 1 izg.l za 6 min.

Luka Ašćerić (Mega Bemaks) – 2 p, 2 sk, 3 as, 1 izg.l za 17 min.

Nikola Mišković (Mega Bemaks) – 30 p (11-5 za tri poena), 4 sk, 1 as, 2 ukr.l, 1 izg.l, 1 bl za 30 min.

FMP – Igokea 87:78

Stefan Pot (FMP) – 6 p, 5 sk, 1 as, 3 izg.l, 1 bl za 18 min.

Aleksa Uskoković (FMP) – 13 p, 2 sk, 3 as za 13 min.

Stefan Momirov (FMP) – 4 p, 2 sk, 1 as za 13 min.

Mornar – Cibona 91:78

Uroš Luković (Mornar) – 12 p, 8 sk, 1 as, 2 izg.l, 3 bl za 28 min.

Nikola Rebić (Mornar) – 5 p, 5 sk, 7 as, 3 izg.l za 22 min.

ABA 2 LIGA

Zrinjski – Borac 84:81

Ilija Đoković (Borac) – 3 p, 4 as, 1 ukr.l, 4 izg.l za 18 min.

Rogaška – Helios Sans 68:63

Miroslav Pašajlić (Helios Sans) – 4 p, 2 sk, 3 as, 2 izg.l za 27 min.

KLS

Borac – Mladost Zemun 72:61

Ilija Đoković (Borac) – 5 p, 1 sk, 1 as, 2 izg.l za 28 min.

Novi Pazar – Sloboda Užice 98:99

Nemanja Krstić (Novi Pazar) – 17 p, 4 sk, 1 as, 2 izg.l za 38 min.

NCAA

Nikola Rakočević (Južna Kalifornija)

Južna Kalifornija – Arizona 80:57 (27 p, 12 sk, 3 as, 3 izg.l, 2 bl za 35 min).

Južna Kalifornija – Arizona Stejt 69:67 (15 p, 9 sk, 1 as, 2 izg.l za 25 min).

 

EVROLIGA

Himki – Bajern 60:71

Stefan Jović (Bajern) – 2 sk, 1 as, 4 izg.l za 10 min.

Vladimir Lučić (Bajern) – 15 p, 4 sk, 2 as, 1 ukr.l za 29 min.

Nemanja Dangubić (Bajern) – 1 p, 3 sk, 1 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 19 min.

Fenerbahče Olimpijakos 90:75

Nikola Kalinić (Fenerbahče) – 16 p, 2 sk, 1 as, 2 ukr.l, 1 izg.l, 1 bl za 26 min.

Marko Gudurić (Fenerbahče) – 5 p, 1 sk, 1 izg.l za 16 min.

Nikola Milutinov (Olimpijakos) – 11 p, 4 sk, 1 as, 4 izg.l, 1 bl za 30 min.

Real – Anadolu Efes 92:84

Vasilije Micić (Anadolu Efes) – 21 p, 1 sk, 5 as, 2 ukr.l, 3 izg.l za 33 min.

EVROKUP

Crvena zvezda mts – Valensija 81:82

Ognjen Dobrić (Crvena zvezda mts) – 2 p, 1 sk, 1 izg.l za 10 min.

Dejan Davidovac (Crvena zvezda mts) – 2 p, 1 as za 7 min.

Boriša Simanić (Crvena zvezda mts) – 2 p, 1 as, 1 izg.l za 12 min.

Dušan Ristić (Crvena zvezda mts) – 6 p, 3 sk za 12 min.

Monako – Partizan NIS 68:71

Vanja Marinković (Partizan NIS) – 13 p, 7 sk, 1 as za 31 min.

Đorđe Gagić (Partizan NIS) – 10 p, 9 sk, 2 izg.l, 1 bl za 21 min.

Alba – Ritas Viljnus 87:85

Stefan Peno (Alba) – 8 p, 5 sk, 5 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 21 min.

Andora – Zenit 86:74

Marko Simonović (Zenit) – 6 p, 3 sk, 1 ukr.l, 2 izg.l za 28 min.

Limož – Unikaha 77:78

Dragan Milosavljević (Unikaha) – 7 p, 1 sk, 1 as za 22 min.