I ove nedelje pratimo kandidate za nacionalni tim u ligama širom planete…

NBA LIGA

Bogdan Bogdanović (Sakramento Kings)

Finiks – Sakramento 105:122 (14 p, 5 sk, 2 as, 1 ukr.l, 1 izg.l, 1 bl za 21 min).

Klivlend – Sakramento 110:129 (15 p, 4 sk, 4 as za 23 min).

Indijana – Sakramento 107:97 (11 p, 3 sk, 6 as, 3 ukr.l, 2 izg.l, 1 bl za 33 min).

Nemanja Bjelica (Sakramento Kings)

Finiks – Sakramento 105:122 (2 p, 7 sk, 3 as, 1 ukr.l, 2 izg.l, 1 bl za 21 min).

Klivlend – Sakramento 110:129 (13 p, 4 sk, 2 as, 1 izg.l za 30 min).

Indijana – Sakramento 107:97 (6 p, 12 sk, 2 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 27 min).

Miloš Teodosić (LA Klipers) – nije igrao.

Boban Marjanović (LA Klipers)

Memfis – LA Klipers 96:86 (19 p, 8 sk, 1 as, 1 ukr.l za 13 min).

LA Klipers – Majami 98:121 (8 p, 4 sk, 1 ukr.l, 3 izg.l za 13 min).

Nikola Jokić (Denver Nagits)

Orlando – Denver Nagits 118:124 (12 p, 8 sk, 13 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 35 min).

Šarlot – Denver 113:107 (16 p, 11 sk, 6 as, 1 ukr.l, 4 izg.l, 2 bl za 33 min).

Atlanta – Denver 106:98 (24 p, 11 sk, 7 as, 2 ukr.l, 1 izg.l za 33 min).

ITALIJA

Venecija – Vareze 61:66

Aleksa Avramović (Vareze) – 16 p, 6 sk, 2 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 31 min.

Torino – Trento 86:84

Nikola Jovanović (Trento) – 2 p, 5 sk, 3 izg.l za 8 min.

ŠPANIJA

Huventud – Unikaha 93:86

Dragan Milosavljević (Unikaha) – 8 p, 3 sk, 1 as, 1 bl za 18 min.

Estudijantes – Burgos 80:79

Goran Huskić (Burgos) – 19 p, 5 sk, 6 as, 1 izg.l, 1 bl za 28 min.

Ognjen Jaramaz (Burgos) – 2 p, 3 izg.l za 11 min.

NEMAČKA

Jena – Bajern 66:82

Stefan Jović (Bajern) – 7 p, 4 sk, 7 as, 2 ukr.l, 1 izg.l za 241 min.

Vladimir Lučić (Bajern) – 14 p, 4 sk, 1 as za 21 min.

Kralšeim – Bamberg 77:93

Stevan Jelovac (Bamberg) – 14 p, 5 sk, 1 as za 18 min.

Alba – Frankfurt 87:74

Stefan Peno (Alba) – 13 p, 7 sk, 9 as, 2 ukr.l, 2 izg.l za 22 min.

KINA

Miroslav Raduljica (Đangsu Dragons)

Đangsu Dragons – Sičuan Blu Vels 112:107 (24 p, 5 sk, 2 as, 2 izg.l, 2 bl za 28 min).

Liaoning – Đangsu Dragons 104:84 (8 p, 13 sk, 2 as, 4 izg.l za 34 min).

GRČKA

Olimpijakos – Kritan Kings 84:60

Nikola Milutinov (Olimpijakos) – 10 p, 2 sk, 2 izg.l za 16 min.

TURSKA

Bahčešehir – Anadolu Efes 81:87

Vasilije Micić (Anadolu Efes) – 23 p, 4 sk, 6 as, 3 izg.l za 31 min.

POLJSKA

BM Slam Stal – Košalin 100:76

Marko Tejić (Košalin) – 12 p, 3 sk za 9 min.

ABA LIGA

Crvena zvezda mts – Zadar 97:70

Branko Lazić (Crvena zvezda MTS) – 3 p, 1 sk, 1 ukr.l za 10 min.

Ognjen Dobrić (Crvena zvezda mts) – 1 faul za 10 min.

Nemanja Nenadić (Crvena zvezda mts) – 8 p, 2 sk, 3 as, 2 izg.l za 17 min.

Dejan Davidovac (Crvena zvezda mts) – 3 p, 6 sk, 6 as, 1 izg.l za 20 min.

Boriša Simanić (Crvena zvezda mts) – 11 p, 3 sk, 3 as, 2 ukr.l, 1 izg.l, 1 bl za 25 min.

Dušan Ristić (Crvena zvezda mts) – 4 p, 2 sk za 6 min.

Igokea – Partizan NIS 84:97

Vanja Marinković (Partizan NIS) – 28 p (8-6 za tri poena), 3 sk, 2 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 28 min.

Đorđe Gagić (Partizan NIS) – 6 p, 2 sk, 1 as, 1 izg.l za 15 min.

Rade Zagorac (Partizan MTS) – 15 p, 5 sk, 3 as, 1 ukr.l, 2 izg.l za 26 min.

FMP – Mornar 82:84

Dragan Apić (FMP) – 24 p, 16 sk, 4 as, 2 ukr.l, 5 izg.l za 33 min.

Stefan Pot (FMP) – 8 p, 5 sk, 10 as, 1 ukr.l, 3 izg.l za 32 min.

Aleksa Uskoković (FMP) – 1 p, 2 sk, 2 izg.l za 10 min.

Stefan Momirov (FMP) – 5 p, 1 sk za 11 min.

Uroš Luković (Mornar) – 9 p, 6 sk, 2 as, 4 bl za 26 min.

Nikola Rebić (Mornar) – 16 p, 3 sk, 8 as, 1 ukr.l, 2 izg.l za 29 min.

Budućnost – Mega Bemaks 91:85

Luka Ašćerić (Mega Bemaks) – 6 p, 4 sk, 3 as, 2 ukr.l za 23 min.

Nikola Mišković (Mega Bemaks) – 14 p, 3 sk, 3 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 24 min.

ABA 2 LIGA

Borac – Rogaška 89:84

Ilija Đoković (Borac) – 15 p, 3 sk, 5 as, 1 izg.l za 29 min.

Helios Sans – Spars 76:69

Miroslav Pašajlić (Helios Sans) – 2 p, 2 as, 1 ukr.l za 13 min.

KLS

Dunav – Borac 87:104

Ilija Đoković (Borac) – 10 p, 1 sk, 4 as, 1 ukr.l, 4 izg.l za 17 min.

Novi Pazar – OKK Beograd 104:79

Nemanja Krstić (Novi Pazar) – 22 p, 8 sk, 3 as, 1 izg.l za 26 min.

NCAA

Južna Kalifornija TCU 61:96

Nikola Rakočević (Južna Kalifornija) –13 p, 7 sk, 2 ukr.l, 2 izg.l za 26 min.

EVROLIGA

Bajern – Himki 72:65

Stefan Jović (Bajern) – 9 p, 1 sk, 9 as, 1 ukr.l, 2 izg.l za 30 min.

Vladimir Lučić (Bajern) – 13 p, 2 sk, 1 as, 1 izg.l za 22 min.

Nemanja Dangubić (Bajern) – 3 p, 2 sk, 1 ukr.l za 13 min.

Anadolu EfesReal Madrid 82:84

Vasilije Micić (Anadolu Efes) – 15 p, 1 sk, 8 as, 2 ukr.l, 5 izg.l za 33 min.

Žalgiris – Olimpijakos 83:75

Nikola Milutinov (Olimpijakos) – 4 p, 5 sk, 1 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 20 min.

Panatinaikos – Fenerbahče 69:81

Nikola Kalinić (Fenerbahče) – 18 p (5-4 za tri poena), 4 sk, 4 as, 1 ukr.l, 2 izg.l za 31 min.

Marko Gudurić (Fenerbahče) – 7 p, 3 sk, 1 as, 3 izg.l za 16 min.