I ove nedelje pratimo kandidate za nacionalni tim u ligama širom planete…

 NBA LIGA

Nemanja Bjelica (Sakramento Kings)

Majami – Sakramento 113:123 (19 p, 5 sk, 5 as, 1 ukr.l, 1 izg.l, 2 bl za 33 min).

Orlando – Sakramento 99:107 (21 p, 8 sk, 1 as, 2 ukr.l, 2 izg.l, 1 bl za 30 min).

Atlanta – Sakramento 115:146 (19 p, 2 sk, 3 as, 2 ukr.l, 3 izg.l za 24 min).

Milvoki – Sakramento 144:109 (4 p, 4 sk, 1 as, 1 izg.l za 21 min).

Miloš Teodosić (LA Klipers)

Oklahoma Siti – LA Klipers 128:110 (3 p, 3 izg.l, 1 bl za 7 min).

Filadelfija – LA Klipers 122:113 (2 as, 1 izg.l za 5 min).

Orlando – LA Klipers 95:120 (6 p, 4 sk, 3 as, 1 izg.l za 17 min).

Boban Marjanović (LA Klipers)

Oklahoma Siti – LA Klipers 128:110 (5 p, 2 sk, 1 as, 3 izg.l, 3 bl za 10 min).

Filadelfija – LA Klipers 122:113 (15 p, 11 sk, 1 as, 1 ukr.l, 3 izg.l, 3 bl za 23 min).

Orlando – LA Klipers 95:120 (10 p, 11 sk, 2 as, 2 izg.l za 23 min).

Nikola Jokić (Denver Nagits)

Denver Nagits – Nju Orleans 116:111 (12 p, 9 sk, 10 as, 2 bl za 29 min).

Čikago – Denver 107:108 (22 p, 12 sk, 9 as, 2 ukr.l, 6 izg.l, 3 bl za 33 min).

Klivlend – Denver 91:110 (4 p, 6 sk, 3 as, 1 ukr.l, 2 izg.l, 1 bl za 22 min).

Denver – Juta 103:88 (7 p, 10 sk, 16 as, 1 ukr.l, 4 izg.l za 29 min).

ITALIJA

Ređo Emilija – Vareze 74:68

Aleksa Avramović (Vareze) – 9 p, 2 sk, 4 as, 1 ukr.l, 3 izg.l za 26 min.

Avelino – Trento 110:72

Nikola Jovanović (Trento) – 7 p, 5 sk za 9 min.

ŠPANIJA

Burgos – Unikaha 88:79

Goran Huskić (Burgos) – 9 p, 3 sk, 4 as, 2 izg.l, 1 bl za 20 min.

Ognjen Jaramaz (Burgos) – 6 p, 1 sk, 1 as, 1 ukr.l za 17 min.

Dragan Milosavljević (Unikaha) – 2 p, 3 sk za 10 min.

NEMAČKA

Kralšejm – Bajern 71:96

Nemanja Dangubić (Bajern) – 8 p, 4 sk, 1 ukr.l, 1 bl za 26 min.

Braunšvajg – Bamberg 92:66

Stevan Jelovac (Bamberg) – 14 p, 4 sk, 2 as, 3 izg.l za 20 min.

Alba – Getingen 95:68

Stefan Peno (Alba) – 3 p, 5 sk, 7 as, 3 ukr.l, 4 izg.l za 26 min.

TURSKA

Fenerbahče – Anadolu Efes 86:79

Nikola Kalinić (Fenerbahče) – 17 p, 6 sk, 4 as, 2 ukr.l, 4 izg.l za 37 min.

Marko Gudurić (Fenerbahče) – 6 p, 1 as, 1 ukr.l, 2 izg.l, 1 bl za 26 min.

Vasilije Micić (Anadolu Efes) – 10 p, 2 sk, 6 as, 7 izg.l za 30 min.

VTB LIGA

Zenit – Jenisej 116:81

Marko Simonović (Zenit) – 2 sk za 12 min.

KINA

Miroslav Raduljica (Đangsu Dragons)

Šangaj Dongfang – Đangsu Dragons 117:103 (24 p, 11 sk, 4 as, 3 ukr.l, 6 izg.l za 38 min).

Đangsu Dragons – Guangdong Donguan 105:111 (28 p, 6 sk, 2 as, 2 ukr.l, 3 izg.l, 1 bl za 34 min).

POLJSKA

Polfarma – Košalin 99:84

Marko Tejić (Košalin) – 6 p, 2 sk, 2 as, 2 izg.l, 1 bl za 16 min.

ABA LIGA

Crvena zvezda mts – Cedevita 94:79

Branko Lazić (Crvena zvezda MTS) – 7 p, 1 as, 1 ukr.l, 3 izg.l za 18 min.

Ognjen Dobrić (Crvena zvezda mts) – 17 p, 1 as, 1 ukr.l za 18 min.

Aleksa Radanov (Crvena zvezda mts) – 4 p, 1 sk za 6 min.

Boriša Simanić (Crvena zvezda mts) – 7 p, 3 sk, 1 as za 15 min.

Dušan Ristić (Crvena zvezda mts) – 2 p, 1 as za 2 min.

Mega Bemaks – Partizan NIS 74:81

Luka Ašćerić (Mega Bemaks) – 7 p, 6 sk, 2 as, 2 izg.l za 24 min.

Nikola Mišković (Mega Bemaks) – 2 p, 1 sk, 1 as, 1 ukr.l za 12 min.

Vanja Marinković (Partizan NIS) – 17 p, 5 sk, 2 as, 2 ukr.l, 3 izg.l za 31 min.

Đorđe Gagić (Partizan NIS) – 10 p, 3 sk, 1 izg.l za 15 min.

Rade Zagorac (Partizan MTS) – 17 p, 7 sk, 2 as, 2 ukr.l, 2 izg.l za 29 min.

Igokea – FMP 74:85

Dragan Apić (FMP) – 15 p, 6 sk, 2 as, 4 ukr.l, 1 izg.l za 27 min.

Stefan Pot (FMP) – 17 p, 7 sk, 8 as, 2 ukr.l, 2 izg.l za 26 min.

Cibona – Mornar 84:73

Uroš Luković (Mornar) – 8 p, 11 sk, 2 as, 1 ukr.l, 2 izg.l za 28 min.

Nikola Rebić (Mornar) – 13 p, 1 sk, 3 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 29 min.

ABA 2 LIGA

Borac – Zrinjski 82:76

Ilija Đoković (Borac) – 11 p, 4 as, 1 ukr.l, 2 izg.l za 21 min.

Helios Sans – Rogaška 66:58

Miroslav Pašajlić (Helios Sans) – 21 p, 2 sk, 4 as, 3 ukr.l za 27 min.

KLS

Mladost – Borac 77:88

Ilija Đoković (Borac) – 19 p, 1 sk, 8 as za 29 min.

Sloboda – Novi Pazar 77:78

Nemanja Krstić (Novi Pazar) – 13 p, 4 sk, 2 as, 2 izg.l, 1 bl za 35 min.

 

EVROLIGA

Fenerbahče – Bajern 88:84

Nikola Kalinić (Fenerbahče) – 11 p, 1 sk, 1 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 31 min.

Marko Gudurić (Fenerbahče) – 10 p, 3 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 20 min.

Stefan Jović (Bajern) – 12 p, 3 sk, 6 as, 1 ukr.l, 2 izg.l za 26 min.

Vladimir Lučić (Bajern) – 13 p, 4 sk za 26 min.

Nemanja Dangubić (Bajern) – 8 p, 2 sk, 2 izg.l za 15 min.

Armani – Anadolu Efes 81:80

Vasilije Micić (Anadolu Efes) – 15 p, 7 sk, 5 as, 2 ukr.l, 2 izg.l za 30 min.

CSKA – Olimpijakos 69:65

Nikola Milutinov (Olimpijakos) – 7 p, 7 sk, 2 as, 1 ukr.l, 2 izg.l za 20 min.

EVROKUP

Crvena zvezda mts – Galatasaraj 87:57

Branko Lazić (Crvena zvezda MTS) – 2 sk, 2 as, 2 ukr.l za 23 min.

Ognjen Dobrić (Crvena zvezda mts) – 4 sk, 1 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 17 min.

Aleksa Radanov (Crvena zvezda mts) – 2 p, 1 sk, 1 as za 3 min.

Boriša Simanić (Crvena zvezda mts) – 2 p, 1 izg.l, 1 bl za 4 min.

Dušan Ristić (Crvena zvezda mts) – 1 sk za 3 min.

Turk Telekom – Partizan NIS 77:72

Vanja Marinković (Partizan NIS) – 28 p, 3 sk, 5 as, 2 ukr.l, 4 izg.l za 36 min.

Đorđe Gagić (Partizan NIS) – 7 p, 3 sk, 1 as za 15 min.

Rade Zagorac (Partizan MTS) – 2 p za 4 min.

Lokomotiva Kubanj – Alba 75:83

Stefan Peno (Alba) – 8 p, 2 sk, 10 as, 2 ukr.l, 1 izg.l za 24 min.

Valensija – Trento 87:66

Nikola Jovanović (Trento) – 7 p, 1 sk, 1 izg.l, 1 bl za 16 min.

Asvel – Zenit 89:68

Marko Simonović (Zenit) – 2 sk za 12 min.

Torino – Unikaha 104:105

Dragan Milosavljević (Unikaha) – 3 p, 1 sk, 1 as za 19 min.

Mornar – Ritas Viljnus 69:92

Uroš Luković (Mornar) – 10 p, 5 sk, 1 as, 2 izg.l, 1 bl za 25 min.

Nikola Rebić (Mornar) – 10 p, 1 sk, 4 as, 3 izg.l za 20 min.