I ove nedelje pratimo kandidate za nacionalni tim u ligama širom planete…

ŠPANIJA

Estudijantes – Unikaha 57:72

Nemanja Nedović (Unikaha) – 5 p, 2 sk, 1 as, 2 ukr.l za 13 min.

Dragan Milosavljević (Unikaha) – 5 p, 4 sk, 1 as, 2 izg.l za 20 min.

Bilbao – San Sebastijan 71:74

Dejan Todorović (Bilbao) – 9 p, 2 sk, 1 as, 2 izg.l za 21 min.

Real – Burgos 96:81

Goran Huskić (Burgos) – 15 p, 9 sk, 3 as, 2 izg.l za 20 min.

TURSKA

Fenerbahče – Galatasaraj 80:60

Marko Gudurić (Fenerbahče) – 7 p, 3 sk, 3 as, 1 ukr.l, 2 izg.l za 14 min.

Ješilgiresun – Istanbul BB 90:81

Stefan Birčević (Istanbul BB) – 13 p, 3 sk, 1 ukr.l, 1 izg.l za 28 min.

Tofaš – Sakarija 84:79

Nikola Janković (Sakarija) – 14 p, 6 sk, 1 ukr.l, 1 izg.l za 19 min.

GRČKA

Olimpijakos – Aris 86:66

Nikola Milutinov (Olimpijakos) – 10 p, 8 sk, 1 as, 1 izg.l, 2 bl za 20 min.

NEMAČKA

Ludvigzburg – Bajern 73:90

Vladimir Lučić (Bajern) – 3 p, 6 sk, 2 as, 1 ukr.l, 3 izg.l za 20 min.

Stefan Jović (Bajern) – 7 p. 2 sk, 4 as, 1 ukr.l, 4 izg.l za 18 min.

Gisen – Brose Basket 96:105

Dejan Musli (Brose Basket) – 5 sk za 11 min.

Alba – Bajrojt 100:68

Stefan Peno (Alba) – 11 p, 2 sk, 3 as, 3 ukr.l, 1 izg.l za 19 min.

VTB LIGA

VEF Riga – Zenit 80:90

Marko Simonović (Zenit) – 13 p, 2 sk, 1 ukr.l, 1 izg.l za 21 min.

Nižnji Novgorod – Himki 79:82

Stevan Jelovac (Nižnji Novgorod) – 22 p, 8 sk, 3 as, 3 izg.l za 36 min.

ITALIJA

Pistoja – Vareze 74:65

Aleksa Avramović (Vareze) – 11 p, 3 sk, 2 as, 2 izg.l za 20 min.

Breša – Brindizi 74:60

Milenko Tepić (Brindizi) – 7 p, 7 sk, 3 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 33 min.

LITVANIJA

Žalgiris – Džukija 72:63

Vasilije Micić (Žalgiris) – 7 p, 2 sk, 4 as, 1 ukr.l, 2 izg.l za 19 min.

ABA LIGA

Igokea – Crvena zvezda MTS 76:82

Branko Lazić (Crvena zvezda MTS) – 3 p, 3 sk, 1 ukr.l za 21 min.

Ognjen Dobrić (Crvena zvezda MTS) – 1 sk, 1 ukr.l za 7 min.

Partizan – Budućnost 94:83

Vanja Mariković (Partizan NIS) – 6 p, 3 sk, 1 ukr.l za 30 min.

Đorđe Gagić (Partizan NIS) – 13 p, 8 sk, 1 as, 1 ukr.l, 2 izg.l za 21 min.

FMP – Olimpija 81:86

Aleksa Radanov (FMP) – 3 p, 3 sk, 2 as, 2 izg.l za 21 min.

Boriša Simanić (FMP) – 12 p, 3 sk, 1 as, 1 ukr.l za 24 min.

KLS

Mladost – Borac 89:103

Ilija Đoković (Borac) – 22 p, 1 sk, 14 as, 2 ukr.l, 2 izg.l za 35 min.

ABA LIGA 2

Dinamik – Borac 67:88

Ilija Đoković (Borac) – 23 p (8-5 za tri poena), 5 sk, 4 as, 1 ukr.l, 2 izg.l za 34 min.

NBA

Miloš Teodosić (Los Anđeles Klipers)

Denver – LA Klipers 120:122 (11 p, 4 sk, 5 as, 2 ukr.l, 3 izg.l za 27 min).

LA Klipers – Hjuston 92:105 (13 p, 6 sk, 4 as, 2 izg.l za 28 min).

LA Klipers – Njujork 128:105 (7 p, 2 sk, 5 as, 2 ukr.l, 3 izg.l za 29 min).

LA Klipers – Bruklin 123:120 (14 p, 2 sk, 4 as za 28 min).

Boban Marjanović (Los Anđeles Klipers)

Denver – LA Klipers 120:122 (18 p, 6 sk, 1 as, 2 ukr.l, 3 izg.l, 1 bl za 15 min).

LA Klipers – Hjuston 92:105 (2 sk, 1 izg.l za 3 min).

LA Klipers – Njujork 128:105 (6 p, 3 sk, 1 izg.l za 5 min).

Bogdan Bogdanović (Sakramento Kings)

Sakramento – Minesota 100:118 (11 p, 3 sk, 6 as, 2 izg.l, 1 bl za 33 min).

Portland – Sakramento 116:99 (14 p, 1 sk, 4 as, 2 ukr.l, 2 izg.l za 32 min).

Sakramento – Bruklin 116:111 (23 p, 6 sk, 3 as, 2 ukr.l za 38 min).

Sakramento – Juta 91:98 (15 p, 5 sk za 28 min).

Sakramento – Njujork 102:99 (22 p, 1 sk, 7 as, 1 ukr.l za 27 min).

Nemanja Bjelica (Minesota Timbervulvs)

Sakramento – Minesota 100:118 (12 p, 8 sk, 3 as, 4 ukr.l, 1 izg,.l za 34 min).

Portland – Minesota 108:99 (8 p, 12 sk, 1 ukr.l, 1 izg.l, 1 bl za 34 min).

Juta – Minesota 116:108 (12 p, 4 sk, 1 as, 1 ukr.l, 2 izg.l za 45 min).

Nikola Jokić (Denver Nagits)

Denver – LA Klipers 120:122 (18 p, 6 sk, 4 as, 1 ukr.l, 5 izg.l, 1 bl za 28 min).

Memfis – Denver 102:108 (9 p, 9 sk, 5 as, 1 ukr.l, 5 izg.l za 33 min).

Klivlend – Denver 117:126 (9 p, 7 sk, 8 as, 2 izg.l, 1 bl za 32 min).

NCAA

Dušan Ristić (Arizona)

Arizona – Stenford 75:67 (21 p, 5 sk, 2 izg.l za 29 min).

Arizona – Kalifornija 66:54 (6 p, 5 sk, 1 izg.l, 2 bl za 33 min).

EVROLIGA

Real – Fenerbahče 83:86

Nikola Kalinić (Fenerbahče) – 7 p, 1 sk, 2 ukr.l, 1 izg.l za 27 min.

Marko Gudurić (Fenerbahče) – 3 p, 2 sk, 3 as, 1 izg.l za 8 min.

Armani Milano – Anadolu Efes 77:64

Vladimir Štimac (Anadolu Efes) – 12 p, 6 sk, 1 as za 17 min.

Panatinaikos – Olimpijakos 85:87

Nikola Milutinov (Olimpijakos) – 4 p, 4 sk, 2 as, 1 ukr.l za 22 min.

Crvena zvezda MTS – Unikaha 80:76

Branko Lazić (Crvena zvezda MTS) – 10 p, 3 sk, 2 as za 25 min.

Ognjen Dobrić (Crvena zvezda MTS) – bez učinka za 11 min.

Dragan Milosavljević (Unikaha) – 12 p, 5 sk, 1 izg.l za 19 min.

Valensija – Bamberg 86:70

Luka Mitrović (Bamberg) – 1 p za 5 min.

Dejan Musli (Bamberg) – 14 p, 6 sk, 1 as, 1 ukr.l, 1 bl za 28 min.

Žalgiris – Barselona 90:74

Vasilije Micić (Žalgiris) – 4 p, 2 sk, 5 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 21 min.