I ove nedelje pratimo kandidate za nacionalni tim u nacionalnim kupovima i ligama širom planete…

ŠPANIJA – KUP

Četvrtfinale

Real – Unikaha 89:84

Nemanja Nedović (Unikaha) – 11 p, 2 sk, 3 as za 21 min.

TURSKA – KUP

Četvrtfinale

Fenerbahče – Anadolu Efes 80:83

Marko Gudurić (Fenerbahče) – 17 p, 4 sk, 7 as za 35 min.

GRČKA

OlimpijakosTrikala 98:73

Nikola Milutinov (Olimpijakos) – 20 p (10-9 za dva poena), 18 sk, 2 as, 5 ukr.l, 1 bl za 24 min.

GRČKA – KUP

Finale

AEK – Olimpijakos 88:83

Nikola Milutinov (Olimpijakos) – 17 p, 8 sk.

NEMAČKA

Bajern – Getingen 91:77

Vladimir Lučić (Bajern) – 2 p, 2 sk, 1 as, 1 ukr.l, 2 izg.l za 14 min.

Jena – Brose Bamberg 85:68

Dejan Musli (Brose Basket) – 1 sk, 1 izg.l za 5 min.

AlbaOldenburg 91:83

Stefan Peno (Alba) –3 p, 1 as, 2 izg.l za 17 min.

Vircburg – Otinger 79:69

Sava Lešić (Otinger) – 22 p, 6 sk, 1 as, 3 ukr.l, 3 izg.l za 30 min.

NEMAČKA – KUP

Polufinale

Bajern – Ulm 84:73

Vladimir Lučić (Bajern) – 1 sk za 6 min.

Stefan Jović (Bajern) – 5 p, 1 sk, 5 as, 2 ukr.l za 23 min.

Bajrojt – Alba 74:96

Stefan Peno (Alba) – 11 p, 3 sk, 3 as, 1 izg.l za 16 min.

Finale

Bajern Alba 80:75

Vladimir Lučić (Bajern) – 12 p, 4 sk, 1 as, 2 ukr.l, 2 izg.l, 1 bl za 17 min.

Stefan Jović (Bajern) – 2 p, 2 sk, 5 as, 3 ukr.l, 3 izg.l, 1 bl za 22 min.

Stefan Peno (Alba) – 8 p, 3 sk, 1 as, 3 izg.l za 12 min.

VTB LIGA

Zenit – Himki 80:98

Marko Simonović (Zenit) – 21 p, 1 sk, 1 izg.l za 30 min.

Kalev – Nižnji Novgorod 97:103

Stevan Jelovac (Nižnji Novgorod) – 49 p (12-8 za dva poena, 10-6 za tri poena), 15 sk, 1 as, 1 ukr.l, 2 izg.l, 1 bl za 41 min.

SRBIJA – KUP

Četvrtfinale

FMP – Metalac 101:68

Aleksa Radanov (FMP) – 14 p, 5 sk, 7 as, 3 izg.l, 2 bl za 24 min.

Boriša Simanić (FMP) – 11 p, 3 sk, 1 as, 1 ukr.l, 1 izg.l, 5 bl za 26 min.

Stefan Lazarević (FMP) – 6 p, 5 sk, 3 as, 2 ukr.l za 26 min.

Crvena zvezda MTS – Borac 85:79

Branko Lazić (Crvena zvezda MTS) – 1 as za 16 min.

Nemanja Dangubić (Crvena zvezda MTS) – 12 p, 4 sk, 1 ukr.l, 1 bl za 27 min.

Ognjen Dobrić (Crvena zvezda MTS) – 5 p za 7 min.

Ilija Đoković (Borac) – 18 p, 2 sk, 3 as, 2 ukr.l, 3 izg.l za 43 min.

Partizan NIS – Zlatibor 67:54

Vanja Mariković (Partizan NIS) – 6 p, 3 sk, 1 ukr.l, 1 bl za 21 min.

Đorđe Gagić (Partizan NIS) – 10 p, 3 sk, 1 izg.l za 14 min.

Mega Bemaks – Dinamik 94:79

Nikola Rebić (Mega Bemaks) – 11 p, 1 sk, 1 as, 2 izg.l za 22 min.

Ognjen Jaramaz (Mega Bemaks) – 6 p, 6 sk, 4 as, 2 ukr.l, 1 izg.l za 16 min.

Polufinale

Crvena zvezda MTS – FMP 98:82

Branko Lazić (Crvena zvezda MTS) – 13 p, 1 sk, 2 ukr.l, 1 izg.l za 23 min.

Nemanja Dangubić (Crvena zvezda MTS) – 1 as, 1 izg.l za 9 min.

Ognjen Dobrić (Crvena zvezda MTS) – 1 sk, 1 ukr.l za 11 min.

Aleksa Radanov (FMP) – 7 p, 4 sk, 2 as, 4 izg.l, 1 bl za 30 min.

Boriša Simanić (FMP) – 14 p, 5 sk, 2 as za 30 min.

Stefan Lazarević (FMP) – 1 sk za 1 min.

Partizan NIS – Mega Bemaks 89:79

Vanja Mariković (Partizan NIS) – 18 p (7-5 za tri poena), 2 sk, 2 as za 29 min.

Đorđe Gagić (Partizan NIS) – 14 p, 13 sk, 1 ukr.l, 3 izg.l za 21 min.

Nikola Rebić (Mega Bemaks) – 17 p, 1 sk, 5 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 22 min.

Ognjen Jaramaz (Mega Bemaks) – 10 p, 2 sk, 3 as, 1 ukr.l, 2 izg.l za 29 min.

Finale

Crvena zvezda MTS – Partizan NIS 75:81

Branko Lazić (Crvena zvezda MTS) – 4 p, 3 sk, 1 izg.l, 1 bl za 19 min.

Nemanja Dangubić (Crvena zvezda MTS) – 14 p, 3 as, 1 ukr.l, 3 izg.l, 1 bl za 22 min.

Ognjen Dobrić (Crvena zvezda MTS) – 3 p, 1 izg.l za 9 min.

Vanja Mariković (Partizan NIS) – 10 p, 3 sk, 1 ukr.l za 24 min.

Đorđe Gagić (Partizan NIS) – 12 p, 6 sk, 1 as, 4 izg.l za 23 min.

NBA

Miloš Teodosić (Los Anđeles Klipers)

Bruklin – LA Klipers 101:114 (7 p, 2 sk, 4 as, 4 izg.l za 16 min).

Boston – LA Klipers 119:129 (10 p, 1 sk, 4 as, 1 izg.l za 17 min).

Boban Marjanović (Los Anđeles Klipers) – nije igrao.

Bogdan Bogdanović (Sakramento Kings)

Dalas – Sakramento 109:114 (19 p, 5 sk, 4 as, 1 izg.l za 34 min).

Hjuton – Sakramento 100:91 (20 p, 4 sk, 5 as, 2 ukr.l, 2 izg.l za 30 min).

Ol star: Svet – SAD 155:124 (26 p, 13-7 za tri poena, 4 sk, 6 as, 1 ukr.l, 3 izg.l za 22 min).

Nemanja Bjelica (Minesota Timbervulvs)

Minesota – Hjuston 108:126 (3 p za 12 min).

Minesota – LA Lejkers 119:111 (2 sk, 3 as, 1 bl za 9 min).

Nikola Jokić (Denver Nagits)

Denver – San Antonio 117:109 (23 p, 13 sk, 11 as, 1 izg.l, 1 bl za 33 min).

Milvoki – Denver 123:134 (30 p, 15 sk, 17 as, 1 ukr.l, 8 izg.l, 2 bl za 34 min).

NCAA

Dušan Ristić (Arizona)

Arizona Stejt – Arizona 70:77 (12 p, 10 sk, 2 ukr.l, 5 izg.l za 32 min).