I ove nedelje pratimo kandidate za nacionalni tim u ligama širom planete…

ŠPANIJA

Unikaha – Mursija 78:67

Dragan Milosavljević (Unikaha) – 3 p, 4 sk, 3 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 18 min.

Bilbao – Fuenlabrada 77:83

Dejan Todorović (Bilbao) – 7 p, 2 sk, 2 as, 1 ukr.l, 4 izg.l za 18 min.

Tenerife – Burgos 84:76

Goran Huskić (Burgos) – 6 p, 5 sk, 2 as, 1 ukr.l, 1 bl za 25 min.

TURSKA

Fenerbahče – Anadolu Efes 100:74

Marko Gudurić (Fenerbahče) – 8 p, 2 sk, 1 as, 2 ukr.l, 1 izg.l za 17 min.

Vladimir Štimac (Anadolu Efes) – 6 p, 9 sk, 4 izg.l za 15 min.

Demir IBB – Istanbul BB 107:78

Stefan Birčević (Istanbul BB) –11 p, 5 sk, 1 as, 1 ukr.l2 izg.l za 29 min.

Trabzon – Sakarija 96:79

Nikola Janković (Sakarija) – 2 p, 6 sk za 12 min.

GRČKA

Olimpijakos Kimis 93:78

Nikola Milutinov (Olimpijakos) – 15 p, 11 sk, 2 as, 1 bl za 26 min.

NEMAČKA

Bajern – Bajrojt 96:88

Stefan Jović (Bajern) – 6 p, 1 sk, 2 as, 3 izg.l za 25 min.

Alba – Brose Basket 81:75

Stefan Peno (Alba) – 1 p, 2 sk, 2 as, 1 izg.l za 14 min.

Dejan Musli (Brose Basket) – 9 p, 6 sk, 2 ukr.l, 2 izg.l, 1 bl za 24 min.

VTB LIGA

Zenit – Nižnji Novgorod 92:89

Marko Simonović (Zenit) – 11 p, 4 sk, 1 as, 1 izg.l za 32 min.

Stevan Jelovac (Nižnji Novgorod) – 24 p, 7 sk, 1 as, 5 izg.l, 1 bl za 28 min.

ITALIJA

Venecija – Brindizi 76:71

Milenko Tepić (Brindizi) – 15 p, 4 sk, 1 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 31 min.

LITVANIJA

Vitautas – Žalgiris 96:118

Vasilije Micić (Žalgiris) – 5 p, 3 sk, 1 izg.l za 14 min.

KINA

Miroslav Raduljica (Đangsu)

Đangsu Tong – Đangsu Dragons 100:116 (28 p, 9 sk, 2 as, 4 ukr.l, 3 izg.l za 25 min).

Đangsu Dragons – Šandong 103:127 (16 p, 6 sk, 3 as, 4 izg.l za 30 min).

Đangsu Dragons – Ćingdao 110:94 (21 p, 8 sk, 2 as, 1 ukr.l, 4 izg.l, 1 bl za 36 min).

ABA LIGA

Partizan Mega Bemaks 89:73

Vanja Mariković (Partizan NIS) – 12 p, 2 sk, 2 as, 3 ukr.l, 2 izg.l za 28 min.

Đorđe Gagić (Partizan NIS) – 12 p, 4 sk, 1 as, 2 izg.l za 16 min.

Nikola Rebić (Mega Bemaks) – 11 p, 4 sk, 3 as, 4 izg.l za 24 min.

Ognjen Jaramaz (Mega Bemaks) – 4 p, 3 sk, 6 as, 1 ukr.l, 2 izg.l za 31 min.

KLS

Sloga – Borac 71:91

Ilija Đoković (Borac) – 8 p, 6 sk, 5 as, 1 ukr.l, 2 izg.l za 30 min.

ABA LIGA 2

Zrinjski – Borac 80:76

Ilija Đoković (Borac) – 8 p, 3 sk, 8 as, 3 ukr.l, 1 izg.l za 37 min.

NBA

Miloš Teodosić (Los Anđeles Klipers)

LA Klipers – Portland 96:104 (9 p, 5 sk, 3 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 29 min).

LA Klipers – Čikago 113:103 (8 p, 5 sk, 5 as, 1 ukr.l za 23 min).

Bogdan Bogdanović (Sakramento Kings)

Nju Orleans – Sakramento 103:114 (7 p, 1 sk, 2 as, 1 ukr.l za 18 min).

Sakramento – Golden Stejt 104:119 (12 p, 3 sk, 6 as, 3 ukr.l, 1 izg.l za 29 min).

Sakramento – Dalas 99:106 (7 p, 1 sk, 6 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 26 min).

Nemanja Bjelica (Minesota Timbervulvs)

Atlanta – Minesota 105:100 (3 p, 3 sk, 1 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 14 min).

Toronto – Minesota 109:104 (5 p, 5 sk, 2 as, 1 ukr.l za 19 min).

Minesota – Milvoki 108:89 (8 p, 4 sk, 2 as, 1 ukr.l, 1 bl za 14 min).

Minesota – Nju Orleans 118:107 (5 p, 3 sk, 1 as, 1 ukr.l za 15 min).

Nikola Jokić (Denver Nagits)

Denver – Boston 110:111 (24 p, 11 sk, 5 as, 2 izg.l za 35 min).

San Antonio – Denver 106:104 (13 p, 7 sk, 8 as, 5 izg.l za 34 min).

Denver – Oklahoma Siti 127:124 (29 p, 13 sk, 14 as, 1 ukr.l, 2 izg.l, 2 bl za 34 min).

Denver – Golden Stejt 115:108 (19 p, 9 sk, 5 as, 2 ukr.l, 4 izg.l za 33 min).

NCAA

Dušan Ristić (Arizona)

Vašington Stejt – Arizona 72:100 (12 p, 9 sk, 3 as, 1 ukr.l, 1 bl za 27 min).

Vašington – Arizona 78:75 (21 p, 10 sk, 2 as, 2 izg.l, 1 bl za 31 min).

EVROLIGA

Olimpijakos – Fenerbahče 95:70

Nikola Milutinov (Olimpijakos) – 5 p, 1 sk, 1 as, 1 izg.l za 20 min.

Nikola Kalinić (Fenerbahče) – 3 p, 3 sk, 1 as, 4 izg.l, 1 bl za 16 min.

Marko Gudurić (Fenerbahče) – 8 p, 1 sk, 1 ukr.l, 1 izg.l za 9 min.

Anadolu Efes – Valensija 82:66

Vladimir Štimac (Anadolu Efes) – 4 p, 6 sk, 2 as, 1 ukr.l, 4 izg.l, 1 bl za 17 min.

Himki – Unikaha 68:66

Dragan Milosavljević (Unikaha) – 6 p, 3 sk, 1 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 28 min.

Bamberg – Panatinaikos 95:74

Dejan Musli (Bamberg) – 7 p, 3 sk, 1 as, 3 izg.l za 15 min.

Žalgiris – Makabi 99:84

Vasilije Micić (Žalgiris) – 12 p, 4 sk, 6 as, 1 ukr.l, 3 izg.l za 24 min.

Baskonija – Crvena zvezda MTS 103:84

Branko Lazić (Crvena zvezda MTS) – 3 p, 2 sk, 2 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 21 min.

Nemanja Dangubić (Crvena zvezda MTS) – 10 p, 3 sk, 2 as, 1 bl za 19 min.

Ognjen Dobrić (Crvena zvezda MTS) – 5 p, 1 sk za 20 min.

Nikola Jovanović (Crvena zvezda MTS) – 4 p,  2 sk, 1 as za 7 min.

EVROKUP

Bajern – Torino 107:81

Stefan Jović (Bajern) – 6 p, 5 sk, 9 as, 2 ukr.l, 1 izg.l za 19 min.

Alba – Gran Kanarija 72:75

Stefan Peno (Alba) – 12 p, 3 sk, 4 as, 3 ukr.l, 3 izg.l za 28 min.

Zenit – Lijetuvos Ritas 113:100

Marko Simonović (Zenit) – 10 p, 2 sk, 1 bl za 27 min.