I ove nedelje pratimo kandidate za nacionalni tim u ligama širom planete…

ŠPANIJA

Burgos – Unikaha 78:85

Goran Huskić (Burgos) – 4 p, 3 sk, 2 as, 2 izg.l za 16 min.

Nemanja Nedović (Unikaha) – 14 p, 1 sk, 2 as, 1 ukr.l, 3 izg.l za 13 min.

Real – Bilbao 95:65

Dejan Todorović (Bilbao) – 17 p, 4 sk, 2 as, 2 ukr.l za 30 min.

TURSKA

Banvit – Fenerbahče 63:61

Marko Gudurić (Fenerbahče) – 3 sk, 1 as, 1 ukr.l, 2 izg.l za 13 min.

Anadolu Efes – Karšijaka 89:77

Vladimir Štimac (Anadolu Efes) – 19 p (10-8 za dva poena), 10 sk, 1 as, 3 ukr.l, 2 izg.l za 26 min.

Istanbul BB – Eskišehir 85:71

Stefan Birčević (Istanbul BB) – 18 p, 7 sk, 1 as, 1 ukr.l, 2 izg.l za 31 min.

Sakarija – Demir 77:67

Nikola Janković (Sakarija) – 6 p, 4 sk, 1 ukr.l, 2 izg.l, 1 bl za 13 min.

NEMAČKA

Vircburg – Bajern 74:80

Stefan Jović (Bajern) – 7 p, 3 sk, 8 as, 6 izg.l za 27 min.

Telekom Bon – Brose Basket 106:69

Dejan Musli (Brose Basket) – 13 p, 2 sk, 3 izg.l za 21 min.

Alba – MBC 91:71

Stefan Peno (Alba) – 10 p, 3 sk, 9 as, 3 ukr.l, 3 izg.l za 25 min.

Braunšvajg – Otinger 82:68

Sava Lešić (Otinger) – 16 p, 8 sk, 4 izg.l za 28 min.

GRČKA

Panatinaikos – Olimpijakos 68:61

Nikola Milutinov (Olimpijakos) – 3 p, 1 sk, 2 as, 1 izg.l za 11 min.

ITALIJA

Vareze – Armani Milano 76:72

Aleksa Avramović (Vareze) – 18 p (6-4 za tri poena), 2 sk, 1 ukr.l, 2 izg.l za 21 min.

Brindizi – Pistoja 88:74

Milenko Tepić (Brindizi) – 12 p, 2 sk, 2 as za 21 min.

LITVANIJA

Žalgiris – Žvagždes 91:80

Vasilije Micić (Žalgiris) – 16 p (5-5 za dva poena), 2 sk, 3 izg.l za 18 min.

KINA

Miroslav Raduljica (Đangsu)

Baji Fubang – Đangsu Dragons 92:110 (13 p, 7 sk, 2 as, 1 ukr.l, 4 izg.l za 22 min.

Gvangša – Đangsu Dragons 124:113 (34 p, 13 sk, 6 as, 2 ukr.l, 2 izg.l, 1 bl za 43 min).

Đangsu Dragons – Šangaj Dongfang 124:112 (31 p, 11 sk, 3 as, 1 ukr.l, 4 izg.l za 37 min).

ABA LIGA

Crvena zvezda MTS – Partizan 86:74

Branko Lazić (Crvena zvezda MTS) – 8 p, 2 sk, 1 as za 18 min.

Nemanja Dangubić (Crvena zvezda MTS) – 12 p, 2 sk, 2 as, 1 izg.l za 20 min.

Ognjen Dobrić (Crvena zvezda MTS) – 18 p (7-6 za tri poena), 4 sk, 2 as, 3 ukr.l za 24 min.

Vanja Mariković (Partizan NIS) – 15 p, 4 sk, 1 as, 1 izg.l za 31 min.

Đorđe Gagić (Partizan NIS) – 2 p, 1 as, 1 ukr.l, 3 izg.l za 16 min.

Cibona – FMP 84:85

Aleksa Radanov (FMP) – 7 p, 2 sk, 1 as, 2 izg.l za 27 min.

Boriša Simanić (FMP) – 3 p, 1 sk, 2 bl za 22 min.

Stefan Lazarević (FMP) – 7 p, 4 sk, 3 as, 2 izg.l, 1 bl za 26 min.

KLS

Borac – Zlatibor 73:67

Ilija Đoković (Borac) – 13 p, 2 sk, 2 as, 2 ukr.l, 2 izg.l za 36 min.

ABA LIGA 2

Borac – Vršac 71:68

Ilija Đoković (Borac) – 10 p, 5 sk, 5 as, 1 ukr.l za 31 min.

NBA

Miloš Teodosić (Los Anđeles Klipers)

LA Klipers – Minesota 118:126 (15 p, 3 sk, 6 as, 1 ukr.l, 3 izg.l za 28 min).

LA Klipers – Boston 102:113 (2 p, 3 sk, 6 as, 2 izg.l za 24 min).

Memfis – LA Klipers 100:109 (18 p, 1 sk, 4 as, 1 izg.l za 28 min).

Nju Orleans – LA Klipers 103:112 (12 p, 4 sk, 6 as, 1 ukr.l, 4 izg.l za 28 min).

Bogdan Bogdanović (Sakramento Kings)

Šarlot – Sakramento 112:107 (10 p, 2 sk, 7 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 29 min).

Orlando – Sakramento 99:105 (8 p, 4 sk, 4 as, 5 izg.l za 33 min).

Majami – Sakramento 88:89 (11 p, 3 sk, 3 as, 1 izg.l, 1 bl za 35 min).

San Antonio – Sakramento 113:98 (3 p, 2 sk, 2 as, 1 ukr.l, 2 izg.l, 1 bl za 33 min).

Nemanja Bjelica (Minesota Timbervulvs)

LA Klipers – Minesota 118:126 (18 p, 9 sk, 4 as, 1 ukr.l, 3 izg.l za 35 min).

Portland – Minesota 123:114 (9 p, 7 sk, 2 ukr.l za 36 min).

Golden Stejt – Minesota 126:113 (11 p, 6 sk, 3 as, 2 ukr.l za 37 min).

Minesota – Bruklin 111:97 (4 p, 4 sk, 1 ukr.l za 14 min).

Nikola Jokić (Denver Nagits)

Denver – Portland 104:101 (16 p, 12 sk, 5 as, 1 ukr.l, 3 izg.l, 1 bl za 33 min).

Denver – Njujork 130:118 (18 p, 7 sk, 10 as, 1 izg.l za 35 min).

Denver – Dalas 91:89 (11 p, 16 sk, 11 as, 4 izg.l, 2 bl za 40 min).

Boban Marjanović (Detroit Pistons)

Detroit – Juta 95:98 (4 p, 6 sk, 1 as, 1 ukr.l, 2 izg.l za 14 min).

Detroit – Oklahoma Siti 108:121 (14 p, 8 sk, 2 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 14 min).

NCAA

Dušan Ristić (Arizona)

Arizona – Kolorado 80:71 (15 p, 8 sk, 1 as, 1 bl za 28 min).

Arizona – Juta 74:73 (23 p, 3-3 za tri poena, 7 sk, 1 izg.l, 2 bl za 33 min).

EVROLIGA

Fenerbahče Barselona 86:82

Nikola Kalinić (Fenerbahče) – bez učinka za 5 min.

Marko Gudurić (Fenerbahče) – 7 p, 4 sk, 2 as, 1 ukr.l, 3 izg.l za 30 min.

Real – Anadolu Efes 87:68

Vladimir Štimac (Anadolu Efes) – 2 p, 3 sk, 1 ukr.l za 7 min.

Crvena zvezda MTS – Olimpijakos 89:78

Branko Lazić (Crvena zvezda MTS) – 2 p, 1 sk, 1 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 21 min.

Nemanja Dangubić (Crvena zvezda MTS) – 11 p, 1 sk, 2 as, 1 ukr.l, 2 izg.l za 22 min.

Ognjen Dobrić (Crvena zvezda MTS) – 5 p, 2 sk, 1 as, 2 bl za 16 min.

Nikola Milutinov (Olimpijakos) – 7 p, 7 sk, 1 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 26 min.

Unikaha – Baskonija 83:85

Nemanja Nedović (Unikaha) – 19 p (8-7 za dva poena), 1 sk, 3 as, 3 izg.l za 24 min.

Dragan Milosavljević (Unikaha) – 3 p, 3 sk, 1 ukr.l za 19 min.

CSKA – Bamberg 81:72

Dejan Musli (Bamberg) – 5 p, 6 sk, 1 as, 2 izg.l za 17 min.

Panatinaikos – Žalgiris 94:93

Vasilije Micić (Žalgiris) – 6 p, 5 sk, 5 as, 1 ukr.l, 5 izg.l za 30 min.

EVROKUP

Alba – Darušafaka 66:79

Stefan Peno (Alba) – 3 p, 3 sk, 2 as, 2 izg.l za 26 min.

Zenit – Bajern 78:80

Marko Simonović (Zenit) – 3 p, 1 ukr.l za 11 min.

Milan Mačvan (Bajern) – 9 p, 3 sk, 1 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 19 min.

Stefan Jović (Bajern) – 14 p, 2 sk, 7 as, 1 ukr.l, 3 izg.l za 29 min.