I u prvoj nedelji Nove 2018. godine pratimo kandidate za nacionalni

tim u ligama širom planete…

 

ŠPANIJA

Bilbao – Unikaha 70:67

Dejan Todorović (Bilbao) – 9 sk, 1 as, 1 izg.l za 18 min.

Nemanja Nedović (Unikaha) – 7 p, 2 sk, 3 as, 1 ukr.l, 2 izg.l za 17 min.

Unikaha – Valensija 74:67

Nemanja Nedović (Unikaha) – 14 p, 4 izg.l za 23 min.

Burgos – Gipuzkoa 76:99

Goran Huskić (Burgos) – 3 p, 3 sk, 2 as, 1 ukr.l za 17 min.

TURSKA

Bešiktaš – Fenerbahče 71:76

Marko Gudurić (Fenerbahče) – 15 p, 4 sk, 3 as1 ukr.l, 2 izg.l za 29 min.

Istanbul BB – Galatasaraj 74:67

Stefan Birčević (Istanbul BB) – 9 p, 3 sk, 1 as, 1 izg.l, 1 bl za 23 min.

Sakarija – Karšijaka 90:78

Nikola Janković (Sakarija) – 4 p, 3 sk, 2 as za 16 min.

Trabzon – Ješilgiresun 106:86

Ivan Marinković (Ješilgiresun) – 8 p, 2 sk, 1 izg.l za 15 min.

NEMAČKA

Ulm – Bajern 75:89

Milan Mačvan (Bajern) – 14 p, 3 sk, 3 as za 20 min.

Alba – Braunšvajg 88:81

Stefan Peno (Alba) – 7 p, 1 sk, 6 as, 2 ukr.l, 2 izg.l za 26 min.

Bajrojt – Brose Basket 85:75

Dejan Musli (Brose Basket) – 10 p, 3 sk, 1 ukr.l, 2 izg.l za 20 min.

Otinger – Getingen 74:63

Sava Lešić (Otinger) – 21 p, 7 sk, 2 as, 2 izg.l za 30 min.

ITALIJA

Brindizi – Vareze 95:90

Milenko Tepić (Brindizi) –17 p, 5 sk, 4 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 36 min.

Aleksa Avramović (Vareze) – 6 p, 4 sk, 2 as, 2 izg.l, 2 bl za 31 min.

LITVANIJA

Juventus – Žalgiris 74:78

Vasilije Micić (Žalgiris) – 9 p, 2 sk, 2 as, 2 ukr.l, 2 izg.l za 19 min.

KINA

Đangsu Dragons – Žilin Nortist 96:104

Miroslav Raduljica (Đangsu) – 27 p, 13 sk, 3 as, 1 ukr.l, 2 izg.l, 1 bl za 29 min.

ABA LIGA

Crvena zvezda MTS – Olimpija 80:76

Branko Lazić (Crvena zvezda MTS) – 2 p, 1 sk, 4 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 17 min.

Nemanja Dangubić (Crvena zvezda MTS) – 13 p, 3 sk, 1 ukr.l za 24 min.

Nikola Jovanović (Crvena zvezda MTS) – 1 p, 2 sk za 3 min.

Mornar – Mega Bemaks 87:83

Nikola Rebić (Mega Bemaks) – 7 p, 3 sk, 5 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 28 min.

FMP – Partizan NIS 83:71

Aleksa Radanov (FMP) – 5 p, 2 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 24 min.

Vanja Mariković (Partizan NIS) –6 p, 4 sk, 1 as, 1 bl za 30 min.

ABA LIGA 2

Borac – Krka 95:80

Ilija Đoković (Borac) – 21 p (9-6 za tri poena), 4 sk, 5 as, 1 ukr.l za 29 min.

NBA

Miloš Teodosić (Los Anđeles Klipers)

LA Klipers – Sakramento 122:95 (8 p, 4 sk, 10 as, 1 izg.l za 21 min).

LA Lejkers – LA Klipers 106:121 (11 p, 5 sk, 7 as, 1 ukr.l, 3 izg.l za 33 min).

LA Klipers – Šarlot 106:98 (8 p, 1 sk, 5 as, 3 izg.l za 28 min).

LA Klipers – Memfis 113:105 (13 p, 5 sk, 6 as, 5 izg.l, 1 bl za 34 min).

Bogdan Bogdanović (Sakramento Kings)

LA Klipers – Sakramento 122:95 (9 p, 3 sk, 3 as, 1 ukr.l, 3 izg.l za 29 min).

Sakramento – Klivlend 109:95 (16 p, 3 sk, 8 as, 4 ukr.l, 4 izg.l, 1 bl za 31 min).

Sakramento – Feniks 101:111 (13 p, 2 sk, 3 as, 1 bl za 30 min).

Sakramento – Memfis 96:114 (8 p, 5 sk, 5 as, 3 izg.l za 28 min).

Sakramento – Šarlot 111:131 (11 p, 2 sk, 5 as, 2 izg.l za 24 min).

Nemanja Bjelica (Minesota Timbervulvs)

LA Lejkers – Minesota 104:121 (1 p, 2 sk za 6 min).

Minesota – Denver 128:125 (1 p, 3 sk za 10 min).

Milvoki – Minesota 102:96 (2 izg.l za 8 min).

Indijana – Minesota 90:107 (4 p, 2 sk, 1 as, 2 ukr.l za 17 min).

Minesota – LA Lejkers 114:96 (5 p, 4 sk, 1 as za 15 min).

Nikola Jokić (Denver Nagits)

Denver – Juta 107:83 (13 p, 7 sk, 5 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 26 min).

Minesota – Denver 128:125 (22 p, 9 sk, 4 as, 2 ukr.l, 2 izg.l, 1 bl za 41 min).

Denver – Filadelfija 102:107 (19 p, 13 sk, 6 as, 1 ukr.l, 2 izg.l, 3 bl za 37 min).

Boban Marjanović (Detroit Pistons)

Detroit – Indijana 107:83 (6 p za 3 min).

Detroit – San Antonio 93:79 (2 p, 1 sk, 1 izg.l za 4 min).

NCAA

Dušan Ristić (Arizona)

Arizona – Arizona Stejt 84:78 (12 p, 4 sk, 1 ukr.l, 1 izg.l, 1 bl za 26 min).

EVROLIGA

Fenerbahče – Real 77:79

Marko Gudurić (Fenerbahče) – 2 p, 1 sk, 1 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 13 min.

Anadolu Efes – Brose Bamberg 69:58

Vladimir Štimac (Anadolu Efes) – 2 p, 3 sk za 7 min.

Dejan Musli (Brose Bamberg) – 9 p, 9 sk, 1 izg.l, 1 bl za 25 min.

ŽalgirisOlimpijakos 74:68

Vasilije Micić (Žalgiris) – 11 p, 1 sk, 3 as, 1 ukr.l, 2 izg.l za 23 min.

Makabi – Unikaha 78:89

Nemanja Nedović (Unikaha) – 20 p (7-4 za tri poena), 3 sk, 6 as, 3 izg.l za 28 min.

Armani Milano – Crvena zvezda MTS 88:91

Branko Lazić (Crvena zvezda MTS) – 5 p, 4 sk, 1 as, 1 bl za 21 min.

Nemanja Dangubić (Crvena zvezda MTS) – 7 p, 4 sk, 1 as, 2 ukr.l za 22 min.

EVROKUP – 10. kolo

Alba – Bilbao 86:68

Stefan Peno (Alba) – 6 p, 5 as, 1 ukr.l, 4 izg.l za 18 min.

Dejan Todorović (Bilbao) – 12 p, 4 sk, 1 as, 1 ukr.l, 3 izg.l za 34 min.

TofašZenit 76:80

Ivan Paunić (Tofaš) – 3 p, 2 sk, 2 as, 1 izg.l za 17 min.

Marko Simonović (Zenit) – 12 p (9-4 za tri poena), 3 sk, 3 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 25 min.

EVROKUP – TOP 16

Torino – Bajern 90:76

Milan Mačvan (Bajern) – 14 p, 6 sk, 1 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 20 min.

Gran Kanarija – Alba 100:81

Stefan Peno (Alba) – 2 p, 4 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 20 min.