I ove nedelje pratimo kandidate za nacionalni tim u ligama širom planete…

ŠPANIJA

Tenerife – Unikaha 81:77

Nemanja Nedović (Unikaha) – 14 p, 1 sk, 5 as, 2 izg.l za 25 min.

Dragan Milosavljević (Unikaha) – 6 p, 1 izg.l za 9 min.

Bilbao – Estudijantes 87:77

Dejan Todorović (Bilbao) – 19 p, 6 sk, 2 as, 1 ukr.l, 1 bl za 26 min.

Burgos – Fuenlabrada 69:71

Goran Huskić (Burgos) – 8 p, 6 sk, 5 as, 4 ukr.l za 27 min.

TURSKA

Tofaš – Fenerbahče 71:88

Ivan Paunić (Tofaš) – 4 p, 2 sk, 1 as, 1 ukr.l, 2 izg.l za 13 min.

Marko Gudurić (Fenerbahče) – 13 p, 1 sk, 5 as, 2 ukr.l, 2 izg.l, 1 bl za 29 min.

Istanbul BB – Anadolu Efes 84:58

Stefan Birčević (Istanbul BB) – 12 p, 4 sk, 2 as za 21 min.

Vladimir Štimac (Anadolu Efes) – 10 p, 11 sk za 23 min.

Sakarija – Gazijantep 79:57

Nikola Janković (Sakarija) – 9 p, 6 sk, 2 as za 17 min.

Ješilgiresun – Eskišehir 79:87

Đorđe Gagić (Ješilgiresun) – 6 p, 4 sk, 1 as, 2 ukr.l za 21 min.

Ivan Marinković (Ješilgiresun) – 2 p, 1 sk za 6 min.

NEMAČKA

Otinger – Bajern 59:98

Sava Lešić (Otinger) – 5 p, 3 sk, 1 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 19 min.

Milan Mačvan (Bajern) – 13 p, 7 sk, 4 as, 1 ukr.l za 22 min.

Oldenburg – Brose Basket 81:74

Dejan Musli (Brose Basket) – 13 p, 7 sk, 2 as, 2 ukr.l, 3 izg.l za 25 min.

Frankfurt – Alba 90:84

Stefan Peno (Alba) – 7 p, 2 sk, 7 as, 2 ukr.l, 1 izg.l za 26 min.

VTB LIGA

Lokomotiva Kuban – Zenit 87:84

Marko Simonović (Zenit) – 15 p (6-4 za tri poena), 2 sk, 2 as, 1 izg.l za 25 min.

Nižnji Novgorod – Parma 73:88

Stevan Jelovac (Nižnji Novgorod) – 16 p, 2 sk, 1 ukr.l, 3 izg.l za 18 min.

ITALIJA

Ređo Emilija – Vareze 76:66

Aleksa Avramović (Vareze) – 10 p, 4 sk, 1 as, 1 ukr.l za 22 min.

Betalend – Brindizi 67:66

Milenko Tepić (Brindizi) – 10 p, 4 sk, 2 as, 2 ukr.l, 2 izg.l za 30 min.

LITVANIJA

Vitautas – Žalgiris 70:89

Vasilije Micić (Žalgiris) – 6 p, 2 sk, 6 as, 5 izg.l za 20 min.

KINA

Miroslav Raduljica (Đangsu Dragons)

Šandong – Đangsu Dragons 111:99 (21 p, 8 sk, 2 izg.l za 30 min).

Ćingdao – Đangsu Dragons 106:119 (17 p, 8 sk, 4 as, 1 ukr.l, 3 izg.l za 33 min).

Đangsu Dragons – Tjanin 118:98 (18 p, 8 sk, 1 ukr.l, 1 izg.l za 29 min).

ABA LIGA

Mornar – Crvena zvezda MTS 74:82

Branko Lazić (Crvena zvezda MTS) – 4 p, 4 sk, 1 ukr.l za 21 min.

Nemanja Dangubić (Crvena zvezda MTS) – 5 p, 2 sk za 19 min.

Ognjen Dobrić (Crvena zvezda MTS) – 1 sk za 6 min.

Nikola Jovanović (Crvena zvezda MTS) – 2 p, 1 sk, 1 izg.l za 6 min.

FMP – Cedevita 71:80

Aleksa Radanov (FMP) – 2 p, 5 sk, 2 ukr.l, 1 izg.l za 21 min.

Cibona – Mega Bemaks 95:93

Nikola Rebić (Mega Bemaks) – 17 p, 5 sk, 7 as, 2 ukr.l, 4 izg.l za 32 min.

KLS

Borac – Metalac 96:83

Ilija Đoković (Borac) – 23 p (6-4 za tri poena), 1 sk, 7 as, 2 ukr.l za 32 min.

ABA LIGA 2

Borac – Split 84:83

Ilija Đoković (Borac) – 16 p, 3 sk, 3 as, 1 ukr.l, 2 izg.l za 35 min.

NBA

Miloš Teodosić (Los Anđeles Klipers)

Los Anđeles Klipers – Toronto 96:91 (12 p, 7 sk, 1 izg.l za 21 min).

Orlando – LA Klipers 95:106 (8 p, 6 sk, 6 as, 1 ukr.l, 2 izg.l, 1 bl za 25 min).

Majami – LA Klipers 90:85 (13 p, 1 sk, 7 as, 7 izg.l za 28 min).

Bogdan Bogdanović (Sakramento Kings)

Sakramento – Feniks 99:92 (10 p, 5 sk, 4 as1 ukr.l, 1 izg.l za 33 min).

Minesota – Sakramento 119:96 (9 p, 6 sk, 3 as, 2 izg.l za 33 min).

Toronto – Sakramento 108:93 (18 p, 3 sk, 5 as, 1 ukr.l, 2 izg.l za 29 min).

Nemanja Bjelica (Minesota Timbervulvs) – nije igrao zbog povrede,

Nikola Jokić (Denver Nagits)

Denver – Nju Orleans 117:111 (13 p, 11 sk, 4 as, 1 izg.l za 22 min).

Boban Marjanović (Detroit Pistons)

Detroit – Denver 84:103 (14 p, 5 sk, 2 as za 13 min).

NCAA

Dušan Ristić (Arizona)

Nju Meksiko – Arizona 73:89 (8 p, 9 sk, 1 as, 1 izg.l za 25 min).

 

EVROLIGA

Fenerbahče – Žalgiris 89:90

Marko Gudurić (Fenerbahče) – 7 p, 3 sk, 4 as za 21 min.

Vasilije Micić (Žalgiris) – 6 p, 1 sk, 5 as, 3 izg.l za 20 min.

Anadolu Efes – Baskonija 81:82

Vladimir Štimac (Anadolu Efes) – 10 p, 17 sk, 2 ukr.l, 1 izg.l, 1 bl za 29 min.

Unikaha – Himki 93:84

Nemanja Nedović (Unikaha) – 21 p, 1 sk, 7 as, 2 izg.l za 21 min.

Valensija – Crvena zvezda MTS 82:86

Branko Lazić (Crvena zvezda MTS) – 2 p, 4 sk, 1 as, 3 itg.l za 16 min.

Nemanja Dangubić (Crvena zvezda MTS) – 9 p, 3 sk, 1 as, 2 izg.l za 20 min.

Ognjen Dobrić (Crvena zvezda MTS) – 5 p, 2 sk za 10 min.

Nikola Jovanović (Crvena zvezda MTS) – 2 p za 1 min.

EVROKUP

Bajern – Hapoel Jerusalem 111:85

Milan Mačvan (Bajern) – 9 p, 4 sk, 2 as, 2 izg.l za 19 min.

Alba – Limož 78:84

Stefan Peno (Alba) – 13 p, 5 as, 1 ukr.l za 26 min.

Zenit – Asvel 89:92

Marko Simonović (Zenit) – 11 p, 2 sk, 1 ukr.l, 2 izg.l za 32 min.

Tofaš – Trento 79:91

Ivan Paunić (Tofaš) – 1 sk, 1 ukr.l, 1 izg.l za 7 min.

Partizan – Bilbao 67:83

Dejan Todorović (Bilbao) – 6 p, 1 sk, 4 as, 5 izg.l za 25 min.