I ove nedelje pratimo kandidate za nacionalni tim u ligama širom planete…

ŠPANIJA

Saragosa – Unikaha 77:102

Nemanja Nedović (Unikaha) – 17 p, 2 sk, 5 as, 1 izg.l za 27 min.

Dragan Milosavljević (Unikaha) – 6 p, 1 sk, 1 as, 2 izg.l za 20 min.

Baskonija – Bilbao 94:71

Dejan Todorović (Bilbao) – 8 p, 3 sk, 4 as, 2 izg.l za 24 min.

Gran Kanarija – Burgos 87:80

Goran Huskić (Burgos) – 11 p, 3 sk, 5 as, 5 ukr.l, 2 izg.l za 23 min.

TURSKA

Anadolu Efes – Sakarija 83:68

Vladimir Štimac (Anadolu Efes) – 23 p, 9 sk, 1 as, 2 izg.l, 2 bl za 31 min.

Nikola Janković (Sakarija) –  16 p, 3 sk, 1 ukr.l, 3 izg.l za 23 min.

Fenerbahče – Ješilgiresun 85:72

Marko Gudurić (Fenerbahče) – 12 p, 1 sk, 2 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 21 min.

Đorđe Gagić (Ješilgiresun) – 6 p, 6 sk, 4 as, 1 ukr.l za 24 min.

Ivan Marinković (Ješilgiresun) – 2 p, 1 izg.l za 3 min.

Banvit – Istanbul BB 69:72

Stefan Birčević (Istanbul BB) – 11 p, 7 sk, 1 as za 31 min.

GRČKA

AEK – Olimpijakos 66:62

Nikola Milutinov (Olimpijakos) – 1 sk, 1 izg.l, 1 bl za 6 min.

NEMAČKA

Bajern – Ludvigsburg 91:71

Milan Mačvan (Bajern) – 4 p, 1 sk, 1 as, 3 izg.l za 14 min.

Stefan Jović (Bajern) – 1 izg.l, 1 bl za 4 min.

Brose Basket – Jena 80:71

Dejan Musli (Brose Basket) – 12 p, 2 sk, 1 as, 1 ukr.l, 2 izg.l za 18 min.

Vircburg – Alba 76:90

Stefan Peno (Alba) – 2 sk, 4 as, 2 izg.l za 22 min.

Bajrojt – Otinger 93:72

Sava Lešić (Otinger) – 18 p, 4 sk, 3 as, 1 izg.l za 17 min.

VTB LIGA

Avtodor – Zenit 92:107

Marko Simonović (Zenit) – 3 sk, 2 as za 16 min.

Himki – Nižnji Novgorod 90:87

Stevan Jelovac (Nižnji Novgorod) – 32 p (7-5 za tri poena), 11 sk, 1 as, 1 ukr.l, 5 izg.l za 33 min.

ITALIJA

Vareze – Betalend 82:58

Aleksa Avramović (Vareze) – 9 p, 2 sk, 6 as, 2 ukr.l, 2 izg.l za 18 min.

Brindizi – Dolomiti Trento 72:77

Milenko Tepić (Brindizi) – 2 p, 1 sk, 1 izg.l za 9 min.

LITVANIJA

Žalgiris – Lijetuvos Ritas 63:65

Vasilije Micić (Žalgiris) – 12 p, 3 sk, 5 as, 2 ukr.l za 31 min.

KINA

Šangaj Dongfang – Đangsu Dragons 96:101

Miroslav Raduljica (Đangsu) – 34 p, 14 sk, 5 as, 2 ukr.l, 2 izg.l za 36 min.

ABA LIGA

Cibona – Crvena zvezda MTS 87:93

Branko Lazić (Crvena zvezda MTS) – 3 p, 3 sk, 1 as, 4 izg.l, 1 bl za 20 min.

Nemanja Dangubić (Crvena zvezda MTS) – 3 p, 5 sk, 1 as, 1 izg.l za 17 min.

Ognjen Dobrić (Crvena zvezda MTS) – 7 p, 1 sk, 1 izg.l za 12 min.

FMP – Budućnost 76:93

Aleksa Radanov (FMP) – 5 p, 3 sk, 1 as, 3 izg.l za 21 min.

Igokea – Mega Bemaks 82:89

Nikola Rebić (Mega Bemaks) – 13 p, 5 sk, 5 as za 32 min.

KLS

Dinamik – Borac 73:69

Ilija Đoković (Borac) – 3 p, 10 sk, 5 as, 1 ukr.l, 2 izg.l, 1 bl za 34 min.

ABA LIGA 2

Teodo – Borac 76:93

Ilija Đoković (Borac) – 16 p, 7 sk, 2 as, 1 ukr.l, 2 izg.l za 33 min.

NBA

Bogdan Bogdanović (Sakramento Kings)

Klivlend – Sakramento 101:95 (5 p, 2 sk, 5 as, 2 ukr.l, 2 izg.l za 18 min).

Nju Orleans – Sakramento 109:116 (8 p, 1 sk, 2 as, 4 ukr.l, 3 izg.l, 1 bl za 25 min).

Sakramento – Toronto 87:102 (15 p, 8-4 za tri poena, 1 sk, 1 as za 30 min).

Nemanja Bjelica (Minesota Timbervulvs) – nije igrao zbog povrede.

Nikola Jokić (Denver Nagits) – nije igrao zbog povrede.

Boban Marjanović (Detroit Pistons)

Detroit – Golden Stejt 98:102 (10 p, 4 sk, 1 as, 2 izg.l za 14 min).

Detroit – Boston 81:91 (2 p, 1 as za 5 min).

NCAA

Dušan Ristić (Arizona)

Arizona – Teksas AM 67:64 (13 p, 2 sk, 1 ukr.l, 1 bl za 26 min).

Arizona – Alabama 88:82 (9 p, 6 sk, 1 izg.l za 28 min).

EVROLIGA

Barselona – Fenerbahče 68:83

Marko Gudurić (Fenerbahče) – 4 p, 2 sk, 1 as, 1 ukr.l za 9 min.

Crvena zvezda MTS – Anadolu Efes 100:81

Branko Lazić (Crvena zvezda MTS) – 5 p, 1 ukr.l, 1 bl za 18 min.

Nemanja Dangubić (Crvena zvezda MTS) – 10 p, 2 sk, 1 as, 1 izg.l za 21 min.

Ognjen Dobrić (Crvena zvezda MTS) – 10 p, 1 sk, 1 izg.l za 12 min.

Nikola Jovanović (Crvena zvezda MTS) – 1 sk za 2 min.

Vladimir Štimac (Anadolu Efes) – 12 p, 8 sk, 1 as, 1 izg.l, 1 bl za 34 min.

Olimpijakos – Real 92:83

Nikola Milutinov (Olimpijakos) – 12 p, 7 sk, 1 as, 1 ukr.l, 3 bl za 25 min.

Baskonija – Unikaha 88:82

Nemanja Nedović (Unikaha) – 13 p, 8 as, 1 ukr.l, 5 izg.l za 27 min.

Dragan Milosavljević (Unikaha) – 6 p, 2 sk, 1 as za 17 min.

Žalgiris – Panatinaikos 80:74

Vasilije Micić (Žalgiris) – 4 p, 3 sk, 3 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 19 min.

EVROKUP

Lietkabelis Panavezis – Bajern 87:88

Milan Mačvan (Bajern) – 19 p, 6 sk, 1 as za 21 min.

Stefan Jović (Bajern) – 4 p, 1 sk, 3 as, 1 ukr.l za 13 min.

Alba – Lokomotiva Kuban 84:89

Stefan Peno (Alba) – 2 p, 1 sk, 3 as, 1 ukr.l za 16 min.

Dolomiti Trento – Zenit 103:81

Marko Simonović (Zenit) – 7 p, 1 sk, 2 as, 1 izg.l, 1 bl za 25 min.

Lijetuvos Ritas – Partizan 93:75

Vanja Mariković (Partizan NIS) – 7 p, 3 sk, 1 ukr.l, 3 izg.l, 2 bl za 20 min.

Gran Kanarija – Tofaš 92:71

Ivan Paunić (Tofaš) – 4 p, 1 sk, 1 as za 23 min.

Limož – Bilbao 86:74

Dejan Todorović (Bilbao) – 7 p, 2 sk, 4 izg.l za 18 min.