I ove nedelje pratimo kandidate za nacionalni tim u ligama širom planete…

ŠPANIJA

Unikaha – Baskonija 72:73

Nemanja Nedović (Unikaha) – 12 p, 1 sk, 3 as, 2 ukr.l, 2 izg.l za 28 min.

Dragan Milosavljević (Unikaha) – 1 sk, 1 izg.l za 12 min.

Bilbao – Barselona 83:104

Dejan Todorović (Bilbao) – 11 p, 5 sk, 6 izg.l za 26 min.

Valensija – Burgos 87:78

Goran Huskić (Burgos) – 11 p, 4 sk, 2 as, 3 izg.l, 2 bl za 31 min.

TURSKA

Fenerbahče – Karšijaka 97:71

Marko Gudurić (Fenerbahče) – 12 p, 2 sk, 3 as, 1 ukr.l, 2 izg.l za 21 min.

Trabzon – Anadolu Efes 89:96

Vladimir Štimac (Anadolu Efes) – 15 p, 12 sk, 3 ukr.l, 1 izg.l, 1 bl za 32 min.

Tofaš – Istanbul BB 89:85

Stefan Birčević (Istanbul BB) – 5 p, 2 sk, 3 as, 2 izg.l za 24 min.

Ušak – Sakarija 69:81

Nikola Janković (Sakarija) – 6 p, 3 sk za 8 min.

Ješilgirešun Banvit 76:81

Đorđe Gagić (Ješilgirešun) – 5 p, 3 sk, 1 as, 1 izg.l za 17 min.

Ivan Marinković (Ješilgirešun) – 5 p, 1 sk, 1 izg.l za 15 min.

NEMAČKA

AlbaBajern 70:80

Stefan Peno (Alba) – 3 p, 3 sk, 2 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 15 min.

Milan Mačvan (Bajern) – 10 p, 3 sk, 3 as, 2 ukr.l, 3 izg.l za 26 min.

Stefan Jović (Bajern) – 5 p, 3 sk, 3 as, 3 ukr.l, 2 izg.l za 23 min.

Braunšvajg – Bamberg 68:94

Luka Mitrović (Bamberg) – 13 p, 6 sk, 4 as, 2 izg.l za 25 min.

Ludvigsburg – Otinger 94:54

Sava Lešić (Otinger) – 5 p, 4 sk, 1 as, 1 ukr.l, 2 izg.l za 20 min.

VTB LIGA

Kalev – Zenit 89:95

Marko Simonović (Zenit) – 15 p, 2 sk, 2 as, 2 ukr.l, 2 izg.l za 31 min.

ITALIJA

Vareze – Dolomiti Trento 93:66

Aleksa Avramović (Vareze) – 6 p, 3 sk, 4 as, 2 izg.l za 11 min.

Brindizi – Avelino 92:88

Milenko Tepić (Brindizi) – 10 p, 2 sk, 1 as, 1 izg.l za 29 min.

LITVANIJA

Žalgiris – Neptunas 88:62

Vasilije Micić (Žalgiris) – 2 p, 1 sk, 2 as, 1 ukr.l za 13 min.

KINA

Žejang – Đangsu Dragons 89:99

Miroslav Raduljica (Đangsu) – 15 p, 12 sk, 3 as, 1 ukr.l, 4 izg.l za 29 min.

ABA LIGA

MZT – Mega Bemaks 76:92

Nikola Rebić (Mega Bemaks) – 22 p, 3 sk, 4 as, 3 izg.l za 31 min.

Partizan NIS – Crvena zvezda MTS 84:100

Vanja Mariković (Partizan NIS) – 7 p, 3 sk za 35 min.

Branko Lazić (Crvena zvezda MTS) – 2 p, 4 sk, 2 ukr.l, 1 izg.l za 19 min.

Nemanja Dangubić (Crvena zvezda MTS) – 12 p, 3 sk, 1 izg.l za 19 min.

Nikola Radičević (Crvena zvezda MTS) – 2 p, 2 sk, 3 as za 9 min.

Ognjen Dobrić (Crvena zvezda MTS) –3 as za 11 min.

Nikola Jovanović (Crvena zvezda MTS) – 2 p, 5 sk, 2 izg.l, 1 bl za 16 min.

KLS

Borac – Sloga 102:70

Ilija Đoković (Borac) – 11 p, 3 sk, 4 as, 3 ukr.l, 3 izg.l za 21 min.

ABA LIGA 2

Vršac – Borac 88:72

Ilija Đoković (Borac) – 18 p, 3 sk, 5 as, 4 ukr.l, 1 izg.l za 36 min.

NBA

Bogdan Bogdanović (Sakramento Kings)

Indijana – Sakramento 101:83 (7 p, 2 sk, 2 as, 1 izg.l, 1 bl za 28 min).

Boston – Sakramento 113:86 (6 p, 2 sk, 1 as, 1 ukr.l, 1 bl za 19 min).

Detroit – Sakramento 108:99 (14 p, 1 sk, 1 as, 1 izg.l za 27 min).

Nemanja Bjelica (Minesota Timbervulvs)

Majami – Minesota 122:125 (9 p, 2 sk, 2 ukr.l, 1 izg.l za 15 min).

Nju Orleans – Minesota 98:104 (12 p, 4 sk, 2 ukr.l, 2 izg.l za 14 min).

Minesota – Dalas 112:99 (6 p, 4 sk, 2 as, 1 izg.l, 1 bl za 15 min).

Minesota – Šarlot 112:94 (5 p, 3 sk, 1 as, 1 ukr.l, 2 izg.l za 19 min).

Nikola Jokić (Denver Nagits)

Njujork – Denver 116:110 (28 p, 10-6 za tri poena, 8 sk, 2 as, 1 ukr.l, 2 izg.l, 1 bl za 30 min).

Denver – Toronto 129:111 (8 p, 16 sk, 10 as, 1 ukr.l, 2 bl za 31 min).

Denver – Majami 95:94 (19 p, 14 sk, 2 as, 4 ukr.l, 1 izg.l, 1 bl za 34 min).

Denver – Golden Stejt 108:127 (8 p, 7 sk, 3 as, 2 ukr.l, 1 izg.l za 20 min).

Boban Marjanović (Detroit Pistons) – nije igrao.

 

EVROLIGA

Fenerbahče Valensija 79:66

Marko Gudurić (Fenerbahče) – 4 p, 2 sk, 2 as, 3 izg.l za 21 min.

Anadolu Efes – Unikaha 74:79

Vladimir Štimac (Anadolu Efes) – 17 p, 11 sk, 2 as, 2 izg.l za 24 min.

Nemanja Nedović (Unikaha) – 13 p, 1 sk, 8 as, 1 ukr.l, 1 izg.l, 1 bl za 22 min.

Dragan Milosavljević (Unikaha) – 2 p, 1 sk, 1 as, 1 ukr.l, 2 izg.l, 1 bl za 27 min.

Dejan Musli (Unikaha) – 2 sk, 1 izg.l za 4 min.

Barselona – Olimpijakos 73:51

Nikola Milutinov (Olimpijakos) – 4 p, 6 sk, 1 as, 1 ukr.l, 2 izg.l, 2 bl za 25 min.

Crvena zvezda – Bamberg 69:75

Branko Lazić (Crvena zvezda MTS) – 3 p, 4 sk, 2 as, 1 izg.l, 1 bl za 27 min.

Nemanja Dangubić (Crvena zvezda MTS) – 5 p, 4 sk, 1 as, 1 izg.l za 18 min.

Nikola Radičević (Crvena zvezda MTS) – 6 p, 1 as, 1 ukr.l, 2 izg.l za 11 min.

Ognjen Dobrić (Crvena zvezda MTS) – bez učinka za 5 min.

Nikola Jovanović (Crvena zvezda MTS) – 1 p, 3 sk, 1 bl za 10 min.

Luka Mitrović (Bamberg) – 7 p, 3 sk, 1 ukr.l, 1 bl za 15 min.

CSKA – Žalgiris 94:91

Vasilije Micić (Žalgiris) – 20 p, 1 sk, 7 as, 1 ukr.l za 26 min.

EVROKUP

Budućnost – Bajern 60:76

Milan Mačvan (Bajern) – 11 p, 3 sk, 1 as, 1 ukr.l, 2 izg.l za 20 min.

Stefan Jović (Bajern) – 1 p, 2 sk, 3 as, 3 ukr.l, 2 izg.l za 25 min.

Alba – Lijetuvos Ritas 93:86

Stefan Peno (Alba) – 4 p, 2 sk, 1 as, 1 ukr.l, 2 izg.l za 9 min.

Ulm – Zenit 93:95

Marko Simonović (Zenit) – 17 p, 5 sk, 2 bl za 33 min.

Limož – Partizan 92:83

Vanja Mariković (Partizan NIS) – 14 p, 6 sk, 1 as, 3 izg.l za 34 min.

Tofaš – Asvel 82:81

Ivan Paunić (Tofaš) – 9 p, 2 sk za 14 min.

Lokomotiva Kuban – Bilbao 102:86

Dejan Todorović (Bilbao) – 11 p, 1 sk, 1 as za 25 min.