I ove nedelje pratimo kandidate za nacionalni tim u ligama širom planete…

ŠPANIJA

Real – Unikaha 99:85

Nemanja Nedović (Unikaha) – 10 p, 4 as, 1 izg.l za 21 min.

Tenerife – Bilbao 83:69

Dejan Todorović (Bilbao) – 4 p, 2 sk, 1 as, 2 ukr.l, 2 izg.l za 21 min.

Obradoiro – Burgos 94:69

Goran Huskić (Burgos) – 2 p, 2 sk, 1 as, 1 izg.l za 11 min.

TURSKA

Fenerbahče – Gaziantep 96:71

Marko Gudurić (Fenerbahče) – 2 p, 1 sk, 1 izg.l za 17 min.

Eškišehir – Anadolu Efes 84:86

Vladimir Štimac (Anadolu Efes) – 6 p, 8 sk, 3 as, 1 ukr.l, 1 bl za 18 min.

Trabzon – Istanbul BB 111:93

Stefan Birčević (Istanbul BB) – 23 p (4-4 za tri poena), 7 sk, 1 as, 1 ukr.l, 2 izg.l za 33 min.

Tofaš – Bešiktaš 83:79

Ivan Paunić (Tofaš) – 5 p, 1 sk, 2 as, 1 izg.l za 24 min.

Ješilgirešun – Sakarija 79:86

Đorđe Gagić (Ješilgirešun) – 12 p, 1 sk, 1 as, 2 iug.l, 1 bl za 21 min.

Ivan Marinković (Ješilgirešun) – 6 p, 3 sk, 1 as, 1 izg.l za 20 min.

Nikola Janković (Sakarija) – 10 p, 2 sk, 1 ukr.l, 2 izg.l za 13 min.

GRČKA

Olimpijakos – Trikala 86:51

Nikola Milutinov (Olimpijakos) – 3 p, 3 sk za 16 min.

NEMAČKA

Bremerhaven – Bajern 83:85

Milan Mačvan (Bajern) – 10 p, 2 sk, 2 as, 2 izg.l za 29 min.

Stefan Jović (Bajern) – 2 p, 2 as, 2 izg.l za 14 min.

Ludvigsburg – Bamberg 91:74

Luka Mitrović (Bamberg) – 14 p, 5 sk, 2 as, 1 ukr.l za 24 min.

Alba – Otinger 95:61

Stefan Peno (Alba) – 3 sk, 5 as, 1 ukr.l, 2 izg.l za 18 min.

Sava Lešić (Otinger) – 7 p, 3 sk, 2 as, 1 ukr.l, 5 izg.l za 17 min.

VTB LIGA

Jenisej – Nižnji Novgorod 98:90

Stevan Jelovac (Nižnji Novgorod) – 12 p, 1 sk, 1 as, 2 izg.l za 17 min.

ITALIJA

Armani – Brindizi 93:73

Milenko Tepić (Brindizi) – 3 p, 1 izg.l za 21 min.

Breša – Vareze 73:67

Aleksa Avramović (Vareze) – 2 p, 2 sk, 1 as za 12 min.

LITVANIJA

Žalgiris Vitautas 97:54

Vasilije Micić (Žalgiris) – 9 p, 3 as, 1 ukr.l za 17 min.

ABA LIGA

Cedevita – Crvena zvezda MTS 79:74

Branko Lazić (Crvena zvezda MTS) – 4 p, 2 sk, 1 as, 1 ukr.l, 1 izg.l, 1 bl za 18 min.

Nikola Radičević (Crvena zvezda MTS) – 2 sk, 1 as, 2 izg.l za 8 min.

Ognjen Dobrić (Crvena zvezda MTS) – 4 p, 2 sk, 1 as za 19 min.

Nikola Jovanović (Crvena zvezda MTS) – 9 p, 7 sk, 2 ukr.l, 3 izg.l za 17 min.

Partizan – Igokea 117:104

Vanja Marinković – 14 p, 2 sk, 1 izg.l, 1 bl za 26 min.

Budućnost – Mega Bemaks 84:64

Nikola Rebić – 5 p, 2 sk, 5 as, 1 ukr.l, 2 izg.l za 27 min.

FMP – Zadar 91:76

Aleksa Radanov (FMP) – 15 p, 4 sk, 3 as, 2 ukr.l, 2 izg.l za 24 min.

KLS

Borac – OKK Beograd 88:62

Ilija Đoković (Borac) – 10 p, 4 sk, 3 as, 1 ukr.l, 2 izg.l za 28 min.

ABA LIGA 2

Primorska – Borac 79:73

Ilija Đoković (Borac) – 25 p, 3 sk, 2 as, 1 ukr.l, 3 izg.l za 36 min.

NBA

Miloš Teodosić (Los Anđeles Klipers)

LA Lejkers – LA Klipers 92:108 (6 p, 1 sk, 6 as, 2 izg.l, 1 bl za 21 min).

LA Klipers – Feniks 130:88 (5 p, 2 as, 1 izg.l za 11 min).

Bogdan Bogdanović (Sakramento Kings)

Feniks – Sakramento 117:115 (12 p, 3 sk, 2 as, 2 ukr.l za 25 min).

Nemanja Bjelica (Minesota Timbervulvs)

San Antonio – Minesota 107:99 (9 p, 3 sk, 1 as za 13 min).

Minesota – Juta 100:97 (10 p, 5 sk, 1 izg.l za 13 min).

Oklahoma Siti – Minesota 113:115 (3 p, 1 sk, 1 izg.l za 9 min).

Nikola Jokić (Denver Nagits)

Juta – Denver 106:96 (7 p, 12 sk, 8 as, 4 izg.l za 36 min).

Denver – Sakramento 96:79 (9 sk, 7 as, 1 ukr.l, 3 izg.l za 30 min).

Denver – Vašington 104:109 (29 p, 3-3 za tri poena, 9 sk, 5 as, 1 ukr.l, 7 izg.l za 35 min).

Boban Marjanović (Detroit Pistons)

Njujork – Detroit 107:111 (2 p, 1 ukr.l za 4 min).

 

EVROLIGA

Armani – Fenerbahče 86:92

Marko Gudurić (Fenerbahče) – 4 p, 2 sk, 2 as, 2 izg.l za 15 min.

Valensija – Anadolu Efes 78:71

Vladimir Štimac (Anadolu Efes) – 22 p (14-10 za dva poena), 6 sk, 4 as, 1 izg.l za 32 min.

Olimpijakos – Unikaha 80:75

Nikola Milutinov (Olimpijakos) – 12 p, 5 sk, 1 as, 3 izg.l, 1 bl za 25 min.

Nemanja Nedović (Unikaha) – 7 p, 4 sk, 2 as, 1 ukr.l, 3 izg.l za 20 min.

Dragan Milosavljević (Unikaha) – 14 p, 5 sk, 1 as, 2 izg.l za 25 min.

Dejan Musli (Unikaha) – 12 p, 7 sk, 1 as, 1 izg.l za 16 min.

Real – CSKA 82:69

Ognjen Kuzmić (Real Madrid) – 1 sk, 1 ukr.l za 3 min.

Panatinaikos – Bamberg 93:83

Luka Mitrović (Bamberg) – 3 sk, 1 as, 2 izg.l, 1 bl za 15 min.

Himki – Žalgiris 85:77

Vasilije Micić (Žalgiris) – 2 sk, 4 as, 3 izg.l za 13 min.

Crvena zvezda MTS – Barselona 90:82

Branko Lazić (Crvena zvezda MTS) – 4 sk, 2 as, 2 ukr.l za 25 min.

Nikola Radičević (Crvena zvezda MTS) – 4 p, 2 as, 1 izg.l za 11 min.

Ognjen Dobrić (Crvena zvezda MTS) – 9 p, 2 sk za 18 min.

EVROKUP

Bajern – Panevezis 93:57

Vladimir Lučić (Bajern) – 10 p, 6 sk, 1 ukr.l za 16 min.

Milan Mačvan (Bajern) – 6 p, 4 sk, 2 as, 1 ukr.l za 16 min.

Stefan Jović (Bajern) – 7 p, 4 sk, 3 as, 1 ukr.l za 17 min.

Lokomotiva Kuban – Alba 75:59

Stefan Peno (Alba) – 7 p, 4 as, 1 ukr.l, 3 izg.l za 19 min.

Zenit – Trento 81:70

Marko Simonović (Zenit) – 2 p, 2 sk za 16 min.

Partizan – Lijetuvos Ritas 80:91

Vanja Mariković – 8 p, 7 sk, 1 ukr.l, 1 izg.l, 1 bl za 31 min.

Tofaš – Gran Kanarija 98:94

Ivan Paunić (Tofaš) – 6 p, 2 sk, 1 ukr.l za 21 min.

Bilbao – Limož 91:98

Dejan Todorović (Bilbao) – 19 p, 2 sk, 2 as, 1 izg.l za 29 min.