I ove nedelje pratimo kandidate za nacionalni tim u ligama širom planete…

VTB LIGA

Zenit – Astana 99:72

Stefan Marković (Zenit) – 7 p, 2 sk, 4 as za 20 min.

TURSKA

Fenerbahče – Trabzonspor 98:78

Nikola Kalinić (Fenerbahče) – 12 p, 3 sk, 1 as, 2 ukr.l, 3 izg.l za 20 min.

Bešiktaš – Gacijantep 67:60

Vladimir Štimac (Bešiktaš) – 14 p, 13 sk, 3 as, 4 izg.l za 27 min.

Ušak – Tofaš 74:98

Vasilije Micić (Tofaš) – 10 p, 6 sk, 6 as, 2 izg.l za 23 min.

ŠPANIJA

Estudijantes – Unikaha 76:87

Nemanja Nedović (Unikaha) – 24 p (5-5 za dva poena, 4-3 za tri poena), 2 sk, 3 as 2 izg.l za 17 min.

Sevilja – Fuenlabrada 73:78

Nikola Radičević (Sevilja) – 7 p, 1 sk, 7 as, 1 izg.l za 24 min.

Saragosa – Andora 90:74

Stevan Jelovac (Saragosa) – 12 p, 4 sk, 2 izg.l za 26 min.

NEMAČKA

Braunšvajg – Alba 82:92

Dragan Milosavljević (Alba) – 19 p, 1 sk, 8 as za 37 min.

Jena – Bajern 54:98

Vladimir Lučić (Bajern) – 18 p, 4 sk, 3 as, 3 ukr.l, 1 izg.l za 20 min.

ITALIJA

Armani Milano – Brindisi 99:86

Miroslav Raduljica (Armani Milano) – 15 p, 4 sk, 3 as, 1 ukr.l, 5 izg.l za 19 min.

ABA LIGA

Cedevita – Crvena zvezda Telekom 91:95

Nemanja Dangubić (Crvena zvezda Telekom) – 13 p, 2 sk, 1 as, 1 ukr.l za 31 min.

Luka Mitrović (Crvena zvezda Telekom) – 1 sk, 1 as, 1 izg.l za 9 min.

Marko Simonović (Crvena zvezda Telekom) – 27 p (7-7 slobodna bacanja, 4-4 za dva poena, 9-4 za tri poena), 2 as, 2 ukr.l za 31 min.

Marko Gudurić (Crvena zvezda Telekom) – 3 sk, 2 as za 11 min.

Stefan Jović (Crvena zvezda Telekom) – 10 p, 8 sk, 7 as, 1 ukr.l, 4 izg.l, 1 bl za 28 min.

Ognjen Kuzmić (Crvena zvezda Telekom) – 20 p (11-8 za dva poena), 10 sk, 1 izg.l za 25 min.

Partizan NIS – MZT Skoplje 91:76

Stefan Birčević (Partizan NIS) – 13 p, 2 sk, 1 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 28 min.

Mega Leks – FMP 76:72

Ognjen Jaramaz (Mega Leks) – 16 p, 4 sk, 5 as za 34 min.

Rade Zagorac (Mega Leks) – 5 p, 5 sk, 2 as, 2 ukr.l, 1 izg.l za 19 min.

NBA

Nemanja Bjelica (Minesota Timbervulvs)

Minesota – Finiks 115:108 (1 sk, 2 as za 13 min).

Atlanta – Minesota 84:92 (3 p, 3 sk, 3 as, 1 ukr.l za 19 min).

Minesota – Sakramento 105:109 (2 p, 1 sk za 11 min).

Oklahoma Siti – Minesota 112:100 (2 p, 1 sk, 1 izg.l za 12 min).

Nikola Jokić (Denver Nagits)

Denver – Dalas 117:107 (27 p, 16-12 za dva poena, 17 sk, 9 as, 1 ukr.l, 3 izg.l za 38 min).

LA Klipers – Denver 119:102 (9 p, 6 sk, 1 as, 2 izg.l).

Denver – Atlanta 108:109 (8 p, 7 sk, 6 as, 5 izg.l, 3 bl za 19 min).

Boban Marjanović (Detroit Pistons)

Čikago – Detroit 113:82 (6 p, 2 sk, 1 ukr.l, 2 bl za 7 min).

NCAA

Arizona Nju Meksiko 77:46

Dušan Ristić (Arizona) – 8 p, 5 sk, 2 izg.l, 1 bl za 26 min.

EVROLIGA

CSKA – Fenerbahče 79:95

Miloš Teodosić (CSKA) – 21 p, 5 sk, 5 as, 1 ukr.l, 9 izg.l za 35 min.

Nikola Kalinić (Fenerbahče)

Fenerbahče – Darušafaka 64:71 (2 p, 3 sk, 3 as, 2 bl za 23 min).

CSKA – Fenerbahče 79:95 (13 p, 2 sk, 1 as, 1 ukr.l za 20 min).

Nikola Milutinov (Olimpijakos)

Olimpijakos – Crvena zvezda 73:65 (11 p, 7 sk, 1 as, 2 izg.l, 2 bl za 22 min).

Brose Bamberg – Olimpijakos 82:68 (1 sk, 2 izg.l, 1 bl za 8 min).

Miroslav Raduljica (Armani Milano)

Armani Milano – Panatinaikos 72:86 (7 p, 6 sk, 2 as4 izg.l, 1 bl za 13 min).

Barselona – Armani Milano 89:75 (2 p, 3 sk, 1 as za 23 min).

Milan Mačvan (Armani Milano)

Armani Milano – Panatinaikos 72:86 (8 p, 4 sk za 18 min).

Barselona – Armani Milano 89:75 (11 p, 4 sk, 1 as za 22 min).

Olimpijakos – Crvena zvezda Telekom 73:65

Nemanja Dangubić (Crvena zvezda Telekom) – 4 p, 2 sk, 1 ukr.l, 2 izg.l, 1 bl za 16 min.

Luka Mitrović (Crvena zvezda Telekom) – 2 p, 3 sk, 1 as za 17 min.

Marko Simonović (Crvena zvezda Telekom) – 4 p, 1 sk, 1 ukr.l, 2 izg.l za 23 min.

Marko Gudurić (Crvena zvezda Telekom) – 12 p, 4 sk, 2 as, 2 izg.l za 15 min.

Stefan Jović (Crvena zvezda Telekom) – 16 p, 1 sk, 3 as, 1 izg.l za 29 min.

Ognjen Kuzmić (Crvena zvezda Telekom) – 13 p, 14 sk, 1 ukr.l, 3 izg.l, 1 bl za 32 min.

Crvena zvezda Telekom – Real 82:70

Nemanja Dangubić (Crvena zvezda Telekom) – 4 p, 5 sk, 1 izg.l za 13 min.

Luka Mitrović (Crvena zvezda Telekom) – 4 p, 1 sk, 1 as za 16 min.

Marko Simonović (Crvena zvezda Telekom) – 20 p, 2 sk, 1 as, 2 ukr.l, 1 izg.l za 25 min.

Marko Gudurić (Crvena zvezda Telekom) – 12 p, 3 sk, 1 ukr.l, 3 izg.l za 19 min.

Stefan Jović (Crvena zvezda Telekom) – 11 p, 6 as, 1 ukr.l, 3 izg.l za 30 min.

Ognjen Kuzmić (Crvena zvezda Telekom) – 11 p, 8 sk, 1 as, 1 izg.l za 21 min.

FIBA LIGA ŠAMPIONA

Bešiktaš – AEK 82:68

Vladimir Štimac (Bešiktaš) – 16 p, 7 sk, 1 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 26 min.

Ostende – Strazbur 65:66

Marko Kešelj (Ostende) – 2 sk, 2 as, 1 izg.l za 8 min.

Zelena Gora – Partizan NIS 80:81

Stefan Birčević (Partizan NIS) – 19 p, 11 sk, 2 as, 2 izg.l, 1 bl za 41 min.

Mega Leks – Mornar 60:53

Ognjen Jaramaz (Mega Leks) – 5 p, 3 sk, 4 as, 3 ukr.l, 5 izg.l za 32 min.

Rade Zagorac (Mega Leks) – 12 p, 8 sk, 1 as, 1 ukr.l, 5 izg.l za 27 min.