I ove takmičarske sezone pratimo kandidate za nacionalni tim u košarkaškim ligama širom cele planete…

NBA LIGA

Bogdan Bogdanović (Sakramento Kings)

Sakramento – Portland 107:99 (25 p, 3 sk, 10 as, 4 ukr.l, 3 izg.l za 32 min).

LA Lejkers – Sakramento 99:97 (18 p, 3 sk, 5 as, 2 ukr.l, 3 izg.l za 37 min).

Sakramento – Boston 100:99 (12 p, 3 sk, 10 as, 2 ukr.l za 31 min).

Nemanja Bjelica (Sakramento Kings)

Sakramento – Portland 107:99 (19 p, 12 sk, 4 as za 36 min).

LA Lejkers – Sakramento 99:97 (11 p, 4 sk, 1 as, 2 ukr.l, 3 izg.l za 23 min).

Sakramento – Boston 100:99 (12 p, 14 sk, 4 as, 1 bl za 31 min).

Boban Marjanović (Dalas Maveriks)

Njujork – Dalas 106:103 (10 p, 5 sk, 1 as, 1 izg.l za 15 min).

Nikola Jokić (Denver Nagits)

Denver – Atlanta 121:125 (20 p, 6 sk, 7 as, 3 ukr.l, 2 izg.l za 31 min).

Denver – Bruklin 101:93 (18 p, 10 sk, 3 as za 28 min).

Memfis – Denver 114:131 (9 p, 5 sk, 8 as, 2 izg.l za 26 min).

Marko Gudurić (Memfis Grizlis)

Šarlot – Memfis 117:119 (17 p, 6-4 za tri poena, 2 sk, 1 ukr.l, 1 izg.l, 1 bl za 20 min).

Memfis – Juta 107:106 (1 as, 1 izg.l za 12 min).

Memfis – Denver 114:131 (2 p, 3 sk, 2 as, 1 ukr.l, 1 bl za 22 min).

KINA

Miroslav Raduljica (Đangsu Dragons)

Gvangša – Đangsu Dragons 87:75 (4 p, 3 sk, 1 as, 1 izg.l, 1 bl za 6 min).

Đangsu Dragons – Peking Daks 91:100 (31 p, 11 sk, 3 as, 2 ukr.l, 7 izg.l, 1 bl za 42 min).

JAPAN

Milan Mačvan (Tokio Alvark)

Tokio Alvark – San-en NP 85:63 (17 p, 10 sk, 2 as, 2 ukr.l, 2 izg.l za 25 min).

ITALIJA

Trst – Virtus Bolonja 85:89

Miloš Teodosić (Virtus Bolonja) – 24 p (10-5 za tri poena), 3 sk, 5 as, 1 ukr.l, 5 izg.l za 31 min.

Fortitudo – Armani Milano 85:80

Nemanja Nedović (Armani Milano) – 23 p, 4 sk, 2 as, 1 izg.l za 25 min.

ŠPANIJA

Andora – Unikaha 89:73

Dejan Todorović (Andora) – 5 p, 2 sk, 1 as, 2 izg.l za 10 min.

Aleksa Avramović (Unikaha) – 4 p, 1 sk, 2 izg.l za 7 min.

Valensija – Saragosa 92:74

Vanja Marinković (Valensija) – 10 p, 1 sk za 16 min.

Barselona – Estudijantes 94:72

Nemanja Dangubić (Estudijantes) – 5 p, 5 sk, 4 as, 1 ukr.l, 2 izg.l za 22 min.

Manresa – Obradoiro 79:85

Dejan Kravić (Obradoiro) – 20 p, 6 sk, 1 ukr.l, 1 izg.l za 26 min.

TURSKA

Tofaš – Fenerbahče 76:82

Nikola Kalinić (Fenerbahče) – 7 p, 4 sk, 5 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 31 min.

Anadolu Efes – Turk Telekom 81:71

Vasilije Micić (Anadolu Efes) – 10 p, 3 as, 1 ukr.l, 2 izg.l za 24 min.

Bandirma – Gacijantep 99:72

Stevan Jelovac (Gacijantep) – 21 p, 8 sk, 1 ukr.l za 20 min.

NEMAČKA

Bajern – Bajrojt 91:79

Vladimir Lučić (Bajern) – 17 p, 4 sk, 2 as za 24 min.

ABA LIGA

Partizan NIS – Crvena zvezda mts 75:72

Stefan Birčević (Partizan MTS) – 2 sk, 1 izg.l za 6 min.

Rade Zagorac (Partizan MTS) – 5 p, 8 sk, 3 as, 1 ukr.l, 2 izg.l za 26 min.

Ognjen Jaramaz (Partizan MTS) – 8 p, 2 sk, 2 as, 1 ukr.l za 25 min.

Branko Lazić (Crvena zvezda MTS) – 2 p, 2 sk, 1 ukr.l za 9 min.

Ognjen Dobrić (Crvena zvezda MTS) – 6 p, 1 sk, 1 bl za 14 min.

Boriša Simanić (Crvena zvezda MTS) – 1 as, 1 izg.l za 4 min.

Ognjen Kuzmić (Crvena zvezda MTS) – 3 p, 5 sk, 1 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 21 min.

Mega Bemaks – Primorska 73:79

Nikola Mišković (Mega Bemaks) – 14 p, 4 sk, 2 as, 2 ukr.l, 1 izg.l, 3 bl za 30 min.

Cedevita – FMP 93:89

Marko Simonović (Cedevita Olimpija) – 7 p, 1 as, 1 izg.l za 17 min.

Stefan Pot (FMP) – 4 p, 3 sk, 2 as, 1 ukr.l, 3 izg.l za 17 min.

Ilija Đoković (FMP) – 8 p, 3 sk, 8 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 22 min.

Aleksa Radanov (FMP) -10 p, 4 sk, 1 as, 1 izg.l za 26 min.

Igokea – Budućnost 72:83

Sava Lešić (Igokea) – 4 p, 4 sk, 2 ukr.l, 1 izg.l za 15 min.

Đorđe Gagić (Igokea) – 14 p, 4 sk, 2 as, 1 izg.l, 2 bl za 18 min.

 

EVROLIGA

Valensija Bajern 82:56

Vanja Marinković (Valensija) – 19 p, 1 sk, 3 izg.l za 25 min.

Vladimir Lučić (Bajern) – 14 p, 2 sk, 1 ukr.l, 2 izg.l za 25 min.

Himki – Armani 87:79

Stefan Jović (Himki) – 10 p, 3 sk, 1 as, 3 ukr.l, 1 bl za 26 min.

Nemanja Nedović (Armani) – 13 p, 3 sk, 7 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 25 min.

Olimpijakos – Žalgiris 83:74

Nikola Milutinov (Olimpijakos) – 14 p, 8 sk, 2 as, 2 bl za 22 min.

CSKA – Fenerbahče 88:70

Nikola Kalinić (Fenerbahče) – 6 p, 10 sk, 2 as, 1 ukr.l, 1 izg.l, 2 bl za 39 min.

Anadolu Efes – Zenit 90:88

Vasilije Micić (Anadolu Efes) – 24 p (7-7 slobodna bacanja, 4-4 za dva, 3-3 za tri poena), 3 sk, 6 as, 5 izg.l za 31 min.

Crvena zvezda mts – Asvel 72:74

Branko Lazić (Crvena zvezda MTS) – 8 p, 2 sk, 2 ukr.l, 1 izg.l za 22 min.

Ognjen Dobrić (Crvena zvezda mts) – 6 p, 3 sk, 2 as, 2 ukr.l, 1 bl za 22 min.

Boriša Simanić (Crvena zvezda mts) –  2 p, 2 sk, 1 bl za 13 min.

Ognjen Kuzmić (Crvena zvezda mts) – 5 sk, 1 as za 14 min.

EVROKUP

Tofaš – Partizan NIS 82:72

Stefan Birčević (Partizan MTS) – 11 p, 6 sk za 16 min.

Rade Zagorac (Partizan MTS) – 4 p, 3 sk, 3 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 30 min.

Ognjen Jaramaz (Partizan MTS) – 2 p, 4 sk, 3 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 15 min.

Unikaha – Arka Gdinja 91:69

Aleksa Avramović (Unikaha) – 12 p, 1 as, 1 ukr.l za 20 min.

Cedevita Olimpija – Uniks 81:76

Marko Simonović (Cedevita Olimpija) – 2 p, 2 sk, 1 as, 1 ukr.l, 1 izg.l, 1 bl za 12 min.

Venecija – Lokomotiva Kubanj 66:61

Dragan Apić (Lokomotiva Kubanj) – 9 p, 1 sk za 17 min.

Ulm – Andora 87:99

Dejan Todorović (Andora) – 17 p, 2 sk, 2 as, 1 ukr.l, 2 izg.l, 1 bl za 23 min.

Makabi Rišon – Virtus Bolonja 79:85

Miloš Teodosić (Virtus Bolonja) – 18 p, 2 sk, 6 as, 1 ukr.l, 7 izg.l za 24 min.