I ove takmičarske sezone pratimo kandidate za nacionalni tim u košarkaškim ligama širom cele planete…

 NBA LIGA

Bogdan Bogdanović (Sakramento Kings)

Finiks – Sakramento 124:95 (2 p, 2 sk, 2 as, 1 izg.l za 22 min).

Sakramento – Portland 112:122 (16 p, 6-4 za tri poena, 1 sk, 3 as, 3 ukr.l, 2 izg.l za 29 min).

Juta – Sakramento 113:81 (10 p, 2 sk, 2 as za 24 min).

Nemanja Bjelica (Sakramento Kings)

Finiks – Sakramento 124:95 (5 p, 4 sk, 2 as, 2 ukr.l, 1 izg.l za 21 min).

Sakramento – Portland 112:122 (9 p, 7 sk, 1 as, 1 ukr.l, 2 izg.l za 28 min).

Juta – Sakramento 113:81 (7 p, 3 sk, 1 as, 1 izg.l za 17 min).

Nikola Jokić (Denver Nagits)

Portland – Denver 100:108 (20 p, 13 sk, 2 as, 4 izg.l za 24 min).

Denver – Finiks 108:107 (23 p, 14 sk, 12 as, 1 ukr.l, 5 izg.l, 2 bl za 41 min).

Marko Gudurić (Memfis Grizlis)

Majami – Memfis 120:101 (9 p, 2 sk, 2 as, 3 izg.l za 24 min).

Memfis – Čikago 102:110 (7 p, 3 sk, 1 as, 2 izg.l za 17 min).

Memfis – Bruklin 134:133 (2 p, 1 sk, 1 izg.l za 6 min).

JAPAN

Milan Mačvan (Tokio Alvark)

Hokaido – Tokio Alvark 63:78 (4 p, 6 sk, 4 as, 2 izg.l za 25 min).

ITALIJA

Breša – Virtus Bolonja 80:82

Miloš Teodosić (Virtus Bolonja) -25 p, 1 sk, 3 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 22 min.

Virtus Roma – Armani Milano 73:79

Nemanja Nedović (Armani Milano) – 6 p, 4 sk, 2 ukr.l, 2 izg.l za 17 min.

ŠPANIJA

Unikaha – Estudijantes 62:67

Aleksa Avramović (Unikaha) – 11 p, 4 sk, 2 as, 1 ukr.l, 3 izg.l za 25 min.

Nemanja Dangubić (Estudijantes) – 12 p, 5 sk, 3 as, 1 izg.l za 26 min.

Burgos – Valensija 62:93

Vanja Marinković (Valensija) – 6 p, 3 sk, 1 izg.l za 12 min.

Real Betis – Andora 86:81

Dejan Todorović (Andora) – 6 p, 2 sk, 1 ukr.l, 1 izg.l za 15 min.

Mursija – Obradoiro 90:95

Dejan Kravić (Obradoiro) – 2 p, 1 sk, 1 izg.l za 14 min.

TURSKA

Bursaspor – Anadolu Efes 86:95

Vasilije Micić (Anadolu Efes) – 21 p, 2 sk, 11 as, 1 ukr.l za 34 min.

Gacijantep – Karšijaka 67:83

Stevan Jelovac (Gacijantep) – 14 p, 4 sk, 1 as, 1 izg.l za 24 min.

NEMAČKA

Vircburg – Bajern 82:90

Vladimir Lučić (Bajern) – 10 p, 6 sk, 1 as, 2 izg.l za 23 min.

VTB LIGA

Zenit – Lokomotiva Kubanj 80:86

Dragan Apić (Lokomotiva Kubanj) – 6 p, 1 sk, 1 as, 3 izg.l za 12 min.

GRČKA

Panatinaikos – Aris 108:86

Đorđe Gagić (Aris) – 3 p, 4 sk, 1 ukr.l za 13 min.

ABA LIGA

Crvena zvezda mts – Mega Bemaks 88:70

Ognjen Dobrić (Crvena zvezda MTS) – 5 p, 1 ukr.l, 1 bl za 13 min.

Boriša Simanić (Crvena zvezda MTS) – 3 p, 2 as, 3 izg.l za 12 min.

Ognjen Kuzmić (Crvena zvezda MTS) – 7 p, 5 sk, 2 as za 9 min.

Nikola Mišković (Mega Bemaks) – 13 p, 3 sk, 3 as, 2 izg.l za 24 min.

Cedevita Olimpija – Partizan NIS 85:69

Marko Simonović (Cedevita Olimpija) – 15 p, 4 sk, 2 as, 1 ukr.l za 27 min.

Stefan Birčević (Partizan MTS) – 2 p, 1 izg.l za 5 min.

Rade Zagorac (Partizan MTS) – 7 p, 4 sk, 2 as, 2 izg.l, 1 bl za 30 min.

Ognjen Jaramaz (Partizan MTS) – 7 p, 1 sk, 3 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 17 min.

FMP – Igokea 78:73

Stefan Pot (FMP) – 10 p, 5 sk, 6 as, 3 izg.l za 26 min.

Ilija Đoković (FMP) – 1 as, 1 ukr.l, 2 izg.l za 4 min.

Aleksa Radanov (FMP) -10 p, 5 sk, 2 as, 1 izg.l za 28 min.

Sava Lešić (Igokea) – 9 p, 6 sk, 2 ukr.l, 1 izg.l za 19 min.

EVROLIGA

Bajern Himki 74:87

Vladimir Lučić (Bajern) – 12 p, 5 sk, 2 as, 1 izg.l za 26 min.

Baskonija – Olimpijakos 82:66

Nikola Milutinov (Olimpijakos) – 9 p, 10 sk, 1 as, 1 ukr.l, 1 izg.l, 2 bl za 29 min.

Anadolu Efes – Real 76:60

Vasilije Micić (Anadolu Efes) – 12 p, 3 sk, 4 as, 2 ukr.l, 2 izg.l za 31 min.

Crvena zvezda mts – Barselona 65:73

Branko Lazić (Crvena zvezda MTS) – 1 sk, 1 as, 1 ukr.l za 11 min.

Ognjen Dobrić (Crvena zvezda mts) – 8 p, 3 sk, 1 as za 18 min.

Boriša Simanić (Crvena zvezda mts) –  8 p, 2 sk, 1 as za 14 min.

Ognjen Kuzmić (Crvena zvezda mts) – 2 p za 3 min.

EVROKUP

Partizan NIS – Lokomotiva Kubanj 80:71

Stefan Birčević (Partizan MTS) – 9 p, 5 sk, 1 izg.l za 18 min.

Rade Zagorac (Partizan MTS) – 10 p, 3 sk, 2 as, 2 ukr.l, 3 izg.l za 31 min.

Ognjen Jaramaz (Partizan MTS) – 10 p, 4 sk, 3 as, 1 bl za 19 min.

Dragan Apić (Lokomotiva Kubanj) – 2 p, 1 sk, 1 ukr.l, 1 izg.l za 4 min.

Oldenburg – Unikaha 91:78

Aleksa Avramović (Unikaha) – 13 p, 1 sk, 1 as, 1 ukr.l za 18 min.

Cedevita Olimpija – Nanter 87:93

Marko Simonović (Cedevita Olimpija) – 21 p (9-5 za tri poena), 4 sk, 2 as za 29 min.

Makabi Rišon – Andora 67:86

Dejan Todorović (Andora) – 9 p, 3 sk, 3 as, 1 ukr.l, 3 izg.l za 17 min.

Promiteas Patra – Virtus Bolonja 78:69

Miloš Teodosić (Virtus Bolonja) – 17 p, 4 sk, 4 as, 3 izg.l, 1 bl za 28 min.