I ove takmičarske sezone pratimo kandidate za nacionalni tim u košarkaškim ligama širom cele planete…

 NBA LIGA

Bogdan Bogdanović (Sakramento Kings)

Juta – Sakramento 115:128 (16 p, 5 sk, 8 as, 1 ukr.l, 1 izg.l, 1 bl za 29 min).

Nemanja Bjelica (Sakramento Kings)

Juta – Sakramento 115:128 (8 p, 3 sk, 1 ukr.l za 24 min).

Sakramento – Melburn Junajted 124:110 (8 p, 4 sk, 2 ukr.l za 20 min).

Boban Marjanović (Dalas Maveriks)

Dalas – Oklahoma Siti 107:70 (5 sk, 1 ukr.l, 1 izg.l za 9 min).

LA Klipers – Dalas 87:102 (4 p, 7 sk, 1 as, 2 izg.l, 2 bl za 18 min).

Nikola Jokić (Denver Nagits)

Finiks – Denver 102:107 (4 p, 4 sk, 4 as, 1 ukr.l, 3 izg.l, 1 bl za 19 min).

Denver – Portland 110:104 (11 p, 3 sk, 1 as, 1 ukr.l za 16 min).

Marko Gudurić (Memfis Grizlis)

Memfis – Šarlot 99:120 (4 p, 3 sk, 2 as, 2 izg.l za 20 min).

Oklahoma Siti – Memfis 119:124 (7 p, 2 sk, 1 as, 2 ukr.l, 1 izg.l za 21 min).

San Antonio – Memfis 104:91 (2 p, 4 sk, 2 as, 1 izg.l za 22 min).

JAPAN

Milan Mačvan (Alvark Tokio)

Akita NH – Alvark Tokio 65:60 (6 p, 6 sk, 1 izg.l za 28 min).

Alvark Tokio – Kjoto 93:100 (8 p, 1 sk, 2 as, 1 ukr.l za 20 min).

ITALIJA

Virtus Bolonja Vareze 87:80

Miloš Teodosić (Virtus Bolonja) – 19 p, 1 sk, 5 as, 1 bl za 24 min.

ŠPANIJA

Valensija – Unikaha 63:79

Vanja Marinković (Valensija) – 4 p za 5 min.

Aleksa Avramović (Unikaha) – 7 p, 2 sk, 1 as, 1 izg.l za 13 min.

Huventud – Estudijantes 78:76

Nemanja Dangubić (Estudijantes) – 4 p, 4 sk, 1 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 22 min.

Andora – Burgos 87:74

Dejan Todorović (Andora) – 8 p, 1 as, 1 ukr.l, 4 izg.l za 18 min.

Obradoiro – Real 76:83

Dejan Kravić (Obradoiro) – 19 p, 7 sk, 1 ukr.l, 2 izg.l, 1 bl za 28 min.

TURSKA

Anadolu Efes – Bujukčekmeče 109:69

Vasilije Micić (Anadolu Efes) – 7 p, 4 as, 2 izg.l za 11 min.

Darušafaka – Gacijantep 76:58

Stevan Jelovac (Gacijantep) – 15 p, 4 sk, 2 ukr.l, 1 izg.l za 27 min.

NEMAČKA

Oldenburg – Bajern 83:90

Vladimir Lučić (Bajern) – 8 p, 2 sk, 2 as za 19 min.

VTB LIGA

Lokomotiva Kubanj – Uniks 86:77

Dragan Apić (Lokomotiva Kubanj) – 5 p, 1 as za 14 min.

Aris – Jonikos 72:77

Đorđe Gagić (Aris) – 7 p, 3 sk, 2 as, 2 izg.l za 16 min.

ABA LIGA

Krka – Crvena zvezda mts 79:77

Branko Lazić (Crvena zvezda MTS) – 2 p, 2 sk, 1 as, 1 ukr.l za 17 min.

Ognjen Dobrić (Crvena zvezda MTS) – 5 p, 3 sk, 1 ukr.l, 1 bl za 21 min.

Boriša Simanić (Crvena zvezda MTS) – 9 p, 4 sk, 1 izg.l za 22 min.

Nikola Jovanović (Crvena zvezda MTS) – 16 p, 7 sk, 1 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 14 min.

Mornar – Partizan NIS 65:76

Stefan Birčević (Partizan MTS) – 1 sk za 10 min.

Rade Zagorac (Partizan MTS) – 8 p, 10 sk, 3 as, 1 ukr.l, 1 izg.l, 1 bl za 25 min.

Ognjen Jaramaz (Partizan MTS) – 17 p (4-3 za tri poena), 2 sk, 3 as, 3 ukr.l, 3 izg.l, 1 bl za 27 min.

Mega Bemaks – Zadar 98:74

Nikola Mišković (Mega Bemaks) – 18 p, 5 sk, 6 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 35 min.

Cibona – FMP 63:81

Stefan Pot (FMP) – 10 p, 2 sk, 3 as, 1 ukr.l, 2 izg.l, 1 bl za 22 min.

Ilija Đoković (FMP) – 3 p, 1 izg.l za 6 min.

Aleksa Radanov (FMP) -13 p, 9 sk, 1 as, 1 izg.l, 1 bl za 32 min.

Igokea – Cedevita Olimpija 90:95

Sava Lešić (Igokea) – 11 p, 7 sk, 1 ukr.l, 4 izg.l, 1 bl za 20 min.

Marko Simonović (Cedevita Olimpija) – 9 p, 7 sk, 1 as, 1 izg.l za 40 min.

 

EVROLIGA

Bajern – Asvel 104:63

Vladimir Lučić (Bajern) – 12 p, 1 sk za 19 min.

Olimpijakos – Zenit 68:77

Nikola Milutinov (Olimpijakos) – 16 p, 16 sk, 2 izg.l, 1 bl za 35 min.

Fenerbahče – Baskonija 87:80

Nikola Kalinić (Fenerbahče) – 7 p, 2 sk, 2 as, 1 ukr.l, 2 izg.l za 23 min.

Valensija – Anadolu Efes 78:83

Vanja Marinković (Valensija) – 2 p, 2 as, 2 ukr.l, 1 izg.l za 17 min.

Vasilije Micić (Anadolu Efes) – 15 p, 4 sk, 12 as, 2 ukr.l, 4 izg.l za 29 min.

Makabi – Crvena zvezda mts 84:69

Branko Lazić (Crvena zvezda MTS) – 2 p za 7 min.

Ognjen Dobrić (Crvena zvezda mts) – 10 p, 2 sk, 1 ukr.l za 18 min.

 

EVROKUP

Ritas Viljnus – Partizan NIS 61:66

Stefan Birčević (Partizan MTS) – 5 p, 2 sk, 1 ukr.l, 1 izg.l za 16 min.

Rade Zagorac (Partizan MTS) – 7 p, 6 sk, 2 as, 1 ukr.l, 1 bl za 24 min.

Ognjen Jaramaz (Partizan MTS) – 1 sk, 1 ukr.l, 1 izg.l za 13 min.

Unikaha – Galatasaraj 88:83

Aleksa Avramović (Unikaha) – 1 faul za 4 min.

Breša – Cedevita Olimpija 78:71

Marko Simonović (Cedevita Olimpija) – 7 p, 9 sk, 2 ukr.l, 1 izg.l, 1 bl za 29 min.

Lokomotiva Kubanj – Limož 86:75

Dragan Apić (Lokomotiva Kubanj) – 9 p, 2 sk, 1 as, 2 izg.l za 12 min.

Virtus Bolonja – Andora 87:72

Miloš Teodosić (Virtus Bolonja) – 15 p, 3 sk, 8 as, 4 izg.l, 1 bl za 28 min.

Dejan Todorović (Andora) – 7 p, 4 sk, 1 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 20 min.