I ove takmičarske sezone pratimo kandidate za nacionalni tim u košarkaškim ligama širom cele planete…

NBA LIGA

Bogdan Bogdanović (Sakramento Kings)

Sakramento – Finiks 105:88 (12 p, 4-3 za tri poena, 4 sk, 3 as, 1 ukr.l, 6 izg.l za 23 min).

Nemanja Bjelica (Sakramento Kings)

Sakramento – Finiks 105:88 (5 sk, 1 as, 1 bl za 19 min).

Boban Marjanović (Dalas Maveriks)

Oklahoma Siti – Dalas 119:104 (7 p, 3 sk, 2 as, 1 izg.l za 9 min).

Detroit – Dalas 124:117 (4 p, 2 sk, 2 izg.l za 12 min).

Nikola Jokić (Denver Nagits)

LA Klipers – Denver 91:111 (10 p, 11 sk, 3 as, 3 ukr.l, 3 izg.l, 1 bl za 22 min).

Marko Gudurić (Memfis Grizlis)

Memfis – Novi Zeland Brejkers 108:94 (14 p, 1 sk, 3 izg.l za 17 min).

ITALIJA

Pezaro – Virtus Bolonja 79:94

Miloš Teodosić (Virtus Bolonja) – 8 p, 6 sk, 5 as, 3 ukr.l, 2 izg.l za 15 min.

ŠPANIJA

Unikaha – Huventud 77:65

Aleksa Avramović (Unikaha) – 1 izg.l za 3 min.

Estudijantes – Manresa 87:79

Nemanja Dangubić (Estudijantes) – 7 p, 2 sk, 2 ukr.l za 23 min.

Gran Kanarija – Andora 80:67

Dejan Todorović (Andora) – 9 p, 1 sk, 1 as za 17 min.

Tenerife – Obradoiro 90:78

Dejan Kravić (Obradoiro) – 18 p, 5 sk, 2 izg.l za 25 min.

TURSKA

Turk Telekom – Fenerbahče 59:75

Nikola Kalinić (Fenerbahče) – 10 p, 2 sk, 2 as, 3 izg.l za 19 min.

Bandirma – Anadolu Efes 84:66

Vasilije Micić (Anadolu Efes) – 5 p, 2 sk, 4 as, 1 ukr.l, 2 izg.l za 24 min.

NEMAČKA

Bajern Braunšvajg 75:62

Vladimir Lučić (Bajern) – 6 p, 2 sk, 1 ukr.l, 1 izg.l za 22 min.

VTB LIGA

Astana – Lokomotiva Kubanj 90:88

Dragan Apić (Lokomotiva Kubanj) – 5 p, 2 sk, 1 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 10 min.

ABA LIGA

Crvena zvezda mts – Budućnost 81:89

Branko Lazić (Crvena zvezda MTS) – 2 p, 1 izg.l za 14 min.

Ognjen Dobrić (Crvena zvezda MTS) – 8 p, 3 sk, 1 ukr.l za 22 min.

Primorska – Partizan NIS 68:56

Stefan Birčević (Partizan MTS) – 4 p za 7 min.

Rade Zagorac (Partizan MTS) – 10 p, 4 sk, 1 as, 1 ukr.l, 1 bl za 23 min.

Ognjen Jaramaz (Partizan MTS) – 6 p, 2 sk, 1 ukr.l, 3 izg.l za 17 min.

FMP – Mega Bemaks 98:79

Stefan Pot (FMP) – 7 p, 3 sk, 5 as za 23 min.

Aleksa Radanov (FMP) – 13 p, 2 sk, 5 as, 4 ukr.l za 29 min.

Nikola Mišković (Mega Bemaks) – 3 p, 3 sk, 4 as, 3 izg.l za 25 min.

Cedevita Olimpija – Cibona 79:70

Marko Simonović (Cedevita Olimpija) – 8 p, 7 sk, 2 as, 1 ukr.l, 2 izg.l za 29 min.

Mornar – Igokea 92:78

Sava Lešić (Igokea) – 10 p, 2 sk, 1 bl za 23 min.

EVROLIGA

CSKA – Bajern 79:68

Vladimir Lučić (Bajern) – 6 p, 6 sk, 2 as, 1 izg.l za 26 min.

Olimpijakos – Valensija 89:63

Nikola Milutinov (Olimpijakos) – 17 p, 14 sk, 2 as, 1 ukr.l za 27 min.

Vanja Marinković (Valensija) – 3 p, 1 as, 1 izg.l za 17 min.

Anadolu Efes – Alba 106:105

Vasilije Micić (Anadolu Efes) – 23 p (6-4 za tri poena), 3 sk, 13 as, 4 ukr.l, 2 izg.l za 42 min.

Crvena zvezda mts Fenerbahče 68:56

Branko Lazić (Crvena zvezda MTS) – 3 p, 1 sk, 2 as za 17 min.

Ognjen Dobrić (Crvena zvezda mts) – 2 p, 2 sk, 1 as, 2 ukr.l za 8 min.

Nikola Kalinić (Fenerbahče) – 3 p, 2 sk za 21 min.

EVROKUP

Partizan NIS – Tofaš 93:80

Stefan Birčević (Partizan MTS) – 3 p, 2 sk, 1 as, 1 ukr.l za 8 min.

Rade Zagorac (Partizan MTS) – 26 p (7-4 za tri poena), 5 sk, 2 as, 2 ukr.l, 1 izg.l za 32 min.

Ognjen Jaramaz (Partizan MTS) – 8 p, 1 sk, 4 as, 2 izg.l za 27 min.

Aseko Arka Gdinja – Unikaha 59:66

Aleksa Avramović (Unikaha) – 4 p, 2 sk, 1 izg.l za 10 min.

Uniks – Cedevita Olimpija 80:67

Marko Simonović (Cedevita Olimpija) – 13 p, 5 sk, 1 as, 1 ukr.l za 28 min.

Lokomotiva Kubanj – Venecija 77:63

Dragan Apić (Lokomotiva Kubanj) – 6 p, 2 sk, 2 as, 2 ukr.l, 2 izg.l za 16 min.

Andora – Ulm 97:78

Dejan Todorović (Andora) – 15 p (4-3 za tri poena), 3 sk, 5 as, 2 izg.l za 20 min.

Virtus Bolonja – Makabi Rišon 96:77

Miloš Teodosić (Virtus Bolonja) – 11 p, 3 sk, 4 as, 2 izg.l za 24 min.