I ove takmičarske sezone pratimo kandidate za nacionalni tim u košarkaškim ligama širom cele planete…

NBA LIGAPredsezona

Bogdan Bogdanović (Sakramento Kings)

Sakramento – Indijana 131:132 (14 p, 5-3 za tri poena, 2 sk, 7 as, 4 izg.l za 28 min).

Indijana – Sakramento 130:106 (8 p, 1 sk, 1 ukr.l za 21 min).

Nemanja Bjelica (Sakramento Kings)

Sakramento – Indijana 131:132 (14 p, 5 sk, 2 as, 1 ukr.l, 3 izg.l za 22 min).

Indijana – Sakramento 130:106 (5 p, 1 sk, 2 izg.l, 1 bl za 10 min).

Marko Gudurić (Memfis Grizlis)

Memfis – Makabi Haifa 123:88 (8 p, 2 sk, 2 as, 2 izg.l za 20 min).

JAPAN

Milan Mačvan (Tokio Alvark)

Tokio Alvark – Nigata 87:59 (21 p, 7 sk, 1 as, 1 izg.l, 1 bl za 24 min).

Tokio Alvark – Nigata 94:84 (14 p, 6 sk, 3 as, 2 ukr.l, 1 izg.l za 26 min).

ITALIJA

Virtus Bolonja – Venecija 75:70

Miloš Teodosić (Virtus Bolonja) – 22 p (6-4 za tri poena), 1 sk, 7 as, 2 ukr.l za 21 min).

Vareze – Fortitudo Bolonja 83:60

Milenko Tepić (Vareze) – 3 p, 2 sk za 7 min.

ŠPANIJA

Baskonija – Unikaha 77:78

Aleksa Avramović (Unikaha) – 2 p za 5 min.

Fuenlabrada – Estudijantes 93:85

Nemanja Dangubić (Estudijantes) – 3 p, 3 sk, 2 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 19 min.

Andora – Barselona 86:84

Dejan Todorović (Andora) – 17 p, 6 sk, 2 as, 2 izg.l za 20 min.

Obradoiro – Bilbao 98:96

Dejan Kravić (Obradoiro) – 12 p, 9 sk, 1 as, 2 ukr.l, 1 bl za 40 min.

TURSKA

Fenerbahče – Gacijantep 84:75

Nikola Kalinić (Fanerbahče) – 14 p, 4 sk, 2 as, 1 ukr.l za 37 min.

NEMAČKA

Frankfurt – Bajern 77:81

Vladimir Lučić (Bajern) – 8 p, 4 sk, 2 as, 1 izg.l za 24 min.

VTB LIGA

Minsk – Lokomotiva Kubanj 80:88

Dragan Apić (Lokomotiva Kubanj) – 7 p, 2 sk, 1 izg.l za 13 min.

Iraklis – Aris 82:66

Đorđe Gagić (Aris) – 15 p, 5 sk, 1 as, 1 ukr.l, 1 bl za 19 min.

ABA LIGA

Crvena zvezda mts – Primorska 90:64

Branko Lazić (Crvena zvezda MTS) – 5 p, 2 as, 1 ukr.l za 16 min.

Ognjen Dobrić (Crvena zvezda MTS) – 13 p, 1 sk, 1 as, 1 ukr.l za 19 min.

Igokea – Partizan NIS 73:75

Sava Lešić (Igokea) – 10 p, 5 sk, 5 as, 2 ukr.l, 1 izg.l za 28 min.

Stefan Birčević (Partizan MTS) – 8 p, 2 sk, 1 ukr.l, 1 izg.l za 10 min.

Rade Zagorac (Partizan MTS) – 5 p, 4 sk, 1 izg.l za 17 min.

Ognjen Jaramaz (Partizan MTS) – 13 p, 2 sk, 2 as, 2 ukr.l, 3 izg.l za 20 min.

Mega Bemaks – Cedevita Olimpija 63:87

Nikola Mišković (Mega Bemaks) – 7 p, 4 sk, 2 as, 3 ukr.l, 2 izg.l za 21 min.

Marko Simonović (Cedevita Olimpija) – 24 p (8-6 za tri poena), 3 sk, 1 as, 4 ukr.l, 1 izg.l za 29 min.

Krka – FMP 65:75

Stefan Pot (FMP) – 4 p, 5 sk, 8 as, 1 ukr.l, 4 izg.l za 27 min.

Ilija Đoković (FMP) – 1 izg.l za 3 min.

Aleksa Radanov (FMP) – 21 p (4-3 za tri poena), 4 sk, 5 as, 3 izg.l za 28 min.

EVROLIGA

Bajern Milano 78:64

Vladimir Lučić (Bajern) – 18 p, 5 sk, 2 ukr.l za 30 min.

Himki – Makabi 89:83

Stefan Jović (Himki) – 1 sk, 4 as, 1 izg.l za 17 min.

Asvel – Olimpijakos 82:63

Nikola Milutinov (Olimpijakos) – 10 p, 10 sk, 2 as, 1 izg.l, 1 bl za 31 min.

Real – Fenerbahče 81:77

Nikola Kalinić (Fenerbahče) – 13 p, 3 sk, 1 ukr.l, 1 izg.l za 14 min.

Anadolu Efes – Barselona 64:74

Vasilije Micić (Anadolu Efes) – 14 p, 3 sk, 5 as, 1 ukr.l, 3 izg.l za 32 min.

Panatinaikos – Crvena zvezda mts 87:82

Branko Lazić (Crvena zvezda MTS) – 1 sk, 1 as za 13 min.

Ognjen Dobrić (Crvena zvezda mts) – 6 p, 1 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 12 min.

Valensija – CSKA 71:96

Vanja Marinković (Valensija) – 3 p, 2 sk, 2 ukr.l za 14 min.

EVROKUP

Venecija – Partizan NIS 63:66

Stefan Birčević (Partizan MTS) – 3 p, 1 sk za 10 min.

Ognjen Jaramaz (Partizan MTS) – 12 p, 5 sk, 5 as, 1 ukr.l, 1 izg.l, 1 bl za 26 min.

Unikaha – Budućnost 83:70

Aleksa Avramović (Unikaha) – 6 p, 1 sk, 1 as, 1 ukr.l za 18 min.

Cedevita Olimpija – Darušafaka 73:79

Marko Simonović (Cedevita Olimpija) – 14 p (4-3 za tri poena), 5 sk, 1 as, 3 izg.l za 27 min.

Ritas Viljnus – Lokomotiva Kubanj 92:86

Dragan Apić (Lokomotiva Kubanj) – 1 sk, 1 bl za 9 min.

Monako – Andora 82:66

Dejan Todorović (Andora) – 14 p, 1 sk, 1 ukr.l, 2 izg.l za 25 min.