I ove takmičarske sezone pratimo kandidate za nacionalni tim u košarkaškim ligama širom cele planete…

ITALIJA

Trst – Vareze 62:92

Milenko Tepić (Vareze) – 1 sk, 1 izg.l za 10 min.

ŠPANIJA

Unikaha – Tenerife 80:88

Aleksa Avramović (Unikaha) – 3 p, 1 sk, 2 izg.l za 6 min.

Bilbao – Valensija 83:79

Vanja Marinković (Valensija) – 3 p, 1 sk za 12 min.

Estudijantes – Gran Kanarija 82:78

Nemanja Dangubić (Estudijantes) – 11 p, 5 sk, 2 as, 2 izg.l za 22 min.

Andora – Fuenlabrada 79:69

Dejan Todorović (Andora) – 2 p, 5 sk, 3 as, 1 ukr.l, 3 izg.l za 16 min.

Saragosa – Obradoiro 96:64

Dejan Kravić (Obradoiro) – 10 p, 4 sk, 2 ukr.l, 3 izg.l za 26 min.

TURSKA

Gacijantep – Afjon 78:71

Stevan Jelovac (Gacijantep) – 6 p, 3 sk, 1 as za 4 min.

VTB LIGA

Kalev – Himki 63:86

Stefan Jović (Himki) – 12 p, 4 sk, 6 as, 2 ukr.l,2  izg.l za 18 min.

JAPAN – SUPER KUP AZIJE

Tokio Alvark – Al Rijadi 98:74

Milan Mačvan (Tokio Alvark) – 20 p, 8 sk, 6 as, 2 izg.l za 23 min.

ABA LIGA – SUPER KUP

Četvrtfinale

Crvena zvezda mts – Primorska 82:88

Ognjen Dobrić (Crvena zvezda MTS) – 3 p, 2 ukr.l, 1 izg.l za 10 min.

Boriša Simanić (Crvena zvezda MTS) – 2 p, 1 sk za 5 min.

Nikola Jovanović (Crvena zvezda MTS) – nije igrao.

Partizan NIS Mega Bemaks 86:73

Stefan Birčević (Partizan MTS) – 16 p, 4 sk, 3 ukr.l, 2 izg.l za 21 min.

Ognjen Jaramaz (Partizan MTS) – 2 p, 3 as, 1 izg.l za 19 min.

Nikola Mišković (Mega Bemaks) – 5 p, 1 sk, 1 ukr.l, 1 izg.l za 13 min.

Cedevita Olimpija – FMP 101:92

Marko Simonović (Cedevita Olimpija) – 17 p, 7 sk, 1 as, 2 ukr.l, 2 izg.l za 30 min.

Stefan Pot (FMP) – 14 p, 4 sk, 7 as, 3 izg.l za 31 min.

Ilija Đoković (FMP) – 1 sk za 5 min.

Aleksa Radanov (FMP) – 5 p, 4 sk, 1 as, 2 izg.l za 26 min.

Polufinale

Partizan NIS – Primorska 91:77

Stefan Birčević (Partizan MTS) – 12 p, 5 sk, 1 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 22 min.

Rade Zagorac (Partizan MTS) – 11 p, 4 sk, 2 izg.l za 22 min.

Ognjen Jaramaz (Partizan MTS) – 6 p, 2 sk, 4 as, 1 ukr.l, 2 izg.l za 23 min.

Budućnost – Cedevita Olimpija 75:103

Marko Simonović (Cedevita Olimpija) – 13 p, 3 sk, 4 as, 1 izg.l za 19 min.

Finale

Cedevita Olimpija – Partizan NIS 77:99

Marko Simonović (Cedevita Olimpija) – 11 p, 3 sk, 1 as, 1 ukr.l, 3 izg.l za 26 min.

Stefan Birčević (Partizan MTS) – 2 sk za 19 min.

Rade Zagorac (Partizan MTS) – 6 p, 3 sk, 1 as za 18 min.

Ognjen Jaramaz (Partizan MTS) – 20 p, 2 sk, 5 as, 2 ukr.l, 2 izg.l za 21 min.