I ove nedelje pratimo kandidate za nacionalni tim u ligama širom planete…

ŠPANIJA Četvrtfinale plej-ofa

3. meč

Valensija – Unikaha 79:76

Dragan Milosavljević (Unikaha) – 8 p, 4 sk, 1 as, 1 ukr.l, 3 izg.l za 20 min.

TURSKA

Polufinale plej-ofa

3. meč

Tofaš – Fenerbahče 71:76

Nikola Kalinić (Fenerbahče) – 10 p, 13 sk, 5 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 33 min.

Marko Gudurić (Fenerbahče) – 10 p, 1 sk, 3 as, 1 ukr.l, 2 izg.l za 22 min.

Galatasaraj – Anadolu Efes 72:78

Vasilije Micić (Anadolu Efes) – 23 p, 3 sk, 11 as, 3 ukr.l, 3 izg.l za 34 min.

Finale plej-ofa

1. meč

Anadolu Efes – Fenerbahče 56:73

Vasilije Micić (Anadolu Efes) – 16 p, 3 as, 1 ukr.l, 2 izg.l za 34 min.

Nikola Kalinić (Fenerbahče) – 9 p, 2 sk, 2 izg.l za 25 min.

Marko Gudurić (Fenerbahče) – 6 p, 5 sk, 2 as, 1 ukr.l za 31 min.

NEMAČKA – Polufinale plej-ofa

2. meč

Vehta – Bajern 71:89

Stefan Jović (Bajern) – 6 p, 2 sk, 6 as, 2 ukr.l, 2 izg.l, 1 bl za 20 min.

Vladimir Lučić (Bajern) – 8 p, 5 sk, 1 as, 3 ukr.l, 2 izg.l za 24 min.

Nemanja Dangubić (Bajern) – 8 p, 2 sk za 15 min.

3. meč

Bajern – Vehta 95:80

Stefan Jović (Bajern) – 14 p (7-4 za tri poena), 2 sk, 7 as, 1 ukr.l za 21 min.

Vladimir Lučić (Bajern) – 17 p, 2 sk, 1 as, 1 ukr.l za 21 min.

Nemanja Dangubić (Bajern) – 7 p, 4 sk, 2 as, 2 izg.l za 17 min.

SUPERLIGA SRBIJE – Polufinale plej-ofa

2. meč

Mega Bemaks – Crvena zvezda mts 91:96

Mega Bemaks

Luka Ašćerić (Mega Bemaks) – 20 p (7-4 za tri poena), 3 sk, 1 as, 3 izg.l za 31 min.

Branko Lazić (Crvena zvezda MTS) – 10 p, 1 sk, 1 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 24 min.

Ognjen Dobrić (Crvena zvezda mts) – 6 p, 3 sk, 1 as, 1 ukr.l, 2 izg.l za 20 min.

Dejan Davidovac (Crve:na zvezda mts) – 14 p, 3 sk, 1 as, 2 ukr.l za 30 min.

Boriša Simanić (Crvena zvezda mts) – 4 sk, 2 izg.l za 7 min.

FMP – Partizan NIS 88:85

Stefan Pot (FMP) – 14 p, 4 sk, 8 as, 2 ukr.l, 5 izg.l za 31 min.

Aleksa Uskoković (FMP) – 18 p, 4 sk, 2 as, 1 izg.l za 27 min.

Stefan Momirov (FMP) – 2 as, 1 izg.l za 19 min.

Vanja Marinković (Partizan NIS) – 19 p, 3 sk, 1 as, 2 izg.l za 29 min.

Đorđe Gagić (Partizan NIS) – 14 p, 4 sk, 1 as, 1 ukr.l, 3 izg.l za 14 min.

Rade Zagorac (Partizan MTS) – 4 p, 3 sk, 4 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 17 min.

Ognjen Jaramaz (Partizan MTS) – 3 p, 1 as za 15 min.

3. meč

Partizan NIS – FMP 97:59

Vanja Marinković (Partizan NIS) – 4 p, 3 sk, 2 as, 2 izg.l za 15 min.

Đorđe Gagić (Partizan NIS) – 8 p, 2 sk, 1 as, 1 ukr.l, 1 izg.l, 2 bl za 14 min.

Rade Zagorac (Partizan MTS) – 4 p, 3 sk, 9 as, 3 ukr.l, 1 izg.l, 1 bl za 22 min.

Ognjen Jaramaz (Partizan MTS) – 17 p, 1 sk, 2 as za 24 min.

Stefan Pot (FMP) – 10 p, 4 sk, 3 as, 4 izg.l za 29 min.

Aleksa Uskoković (FMP) – 6 p, 4 sk, 2 as, 2 izg.l za 22 min.

Stefan Momirov (FMP) – 2 p, 5 sk, 1 as za 16 min.