Najbolji srpski košarkaši nastavili su sa odličnim igrama i ubedljivim pobedama u okviru priprema za Evropsko prvenstvo koje počinje 5. septembra. Izabranici selektora Aleksandra Đorđevića savladali su večeras u sjajnom ambijentu u Tel Avivu selekciju Izraela posle puno bolje igra svih 40 minuta. Naši reprezentativci su još jednom demonstrirali kolektivnu i nesebičnu igru, bili maksimalno fokusirani i borbeni na oba kraja terena tako da uverljiv trijumf nije mogao da izostane: Izrael – Srbija 70:85 (18:26, 14:17, 18:26, 20:16).

Obe ekipe su teško dolazile do poena na samom početku meča. Posle pet minuta igre reprezentativci Srbije vodili su sa 7:5. Tada je oporavljnog Dragana Milosavljevića zamenio kapiten Miloš Teodosić, naš tim je zaigrao brže i organizovanije i povećao vođstvo na na 18:11. Do kraja prve četvrtine – 26:18 razigrali su se Marko Simonović i Ognjen Kuzmić, a izabranici selektora Đorđevića delovali su sve sigurnije. Na početku druge deonice u centru pažnje su bili Nemanja Bjelica i Miroslav Raduljica koji su bili najzaslužniji za dvocifrenu prednost u 15. minutu – 34:24. Izraelci su uspeli ubrzo da smanje na 36:30, ali je usledio odličan finiš prvog poluvremena naših najboljih košarkaša. Najpre su bili precizni Raduljica i Bjelica, da bi Nemanja Nedović pogodio trojku za 43:32.

Domaći tim je imao zaista sjajnu podršku sa tribina što mu je pomoglo da maksimalno motivisano započne treću četvrtinu i smanji na 48:42. Međutim, odmah su trojkama uzvratili Teodosić i Nedović, da bi Nikola Kalinić u sledećem napadu vratio sigurnu prednost Srbiji – 57:42 (26. minut). Definitivno je proradio šut iza linije 6,75, do isteka 30. minuta precizni su bili još Zoran Erceg i Nemanja Nedović što je definitivno prelomilo utakmicu – 69:50. U želji da bar ublaže poraz Izraelci su na kratko uspostavili ravnotežu, da bi Milosavljević i Simonović ubrzo povećali na „+20“ – 77:57. Opao je ritam u samoj završnici, ali to nije omelo srpske reprezentativce da mirno privedu meč kraju – 85:70.

Ovo je možda prva utakmica u pripremnom periodu u kojoj nismo zasnivali igru na jakoj odbrani, već se ekipa tražila kroz igru u napadu. To je, donekle i razumljivo, pošto se bliži šampionat i svako želi da dostigne i pokaže svoju najbolju formu. Igrači su pokazali veliku želju i borbenost, kontrolisali smo utakmicu i rezultat svih 40 minuta, aliodbrambeno smo morali da budemo bolji. Na tome ćemo i dalje insistirati, pošto je dobra kolektivna odbrana ono što nam je davalo veliku snagu u dosadašnjim utakmicama. Izraelci su atipična, brza ekipa,ali ne smemo da dozvolimo da izgubimo čak 19 lopti, pošto će to jači timovi svakako kažnjavati – istako je selektor Aleksandar Đorđević i naglasio da Bogdan Bogdanović nije bio u sastavu zbog problema sa leđima.

IZRAEL: Nisim 3, Jivzori 4, Doson 20, Mikel 6, Elijahu 12, Kaspi 4, Limonad 6, Kadir 3, Ohajon, Čubrevič, Grin 1, Fišer.

SRBIJA: Teodosić 5, Marković 2, Nedović 16, Milosavljević 7, Kalinić 9, Simonović 13, Dangubić, Bjelica 8, Erceg 10, Štimac 1, Raduljica 11, Kuzmić 2, Milutinov 1.

Reprezentacije Izraela i Srbije odigraće u nedelju do 18:45 časova još jedan kontrolni susret u Tel Avivu.