ГРУЗИЈА – СРБИЈА 50:87 (11:18, 7:19, 18:23, 14:27)

Мушка сениорска репрезентација Србије убедљиво је победила Грузију у Тбилисију резултатом 87:50 и забележила четврту победу у петом колу квалификација за Светско првенство које се игра следеће године.

Екипа селектора Александра Ђорђевића одиграла је изванредан меч у коме је контролисала игру и резултат од првог до последњег минута. Сјајна дефанзивна партија наших кошаркаша донела је значајну предност већ у првом полувремену, а чињеница да домаћин није постигао ни један поен читавих седам минута на крају прве и до половине друге четвртине, довољно говори о квалитету одбране српског тима. Грузија је у другој деоници убацила само седам поена, а већ на полувремену Србија је водила са 19 разлике (37:18).

Друго полувреме донело је наставак одличне игре Србије. Иако су Грузијци агресивнијом одбраном покушали да смање резултатски дефицит, наши кошаркаши су концентрисаном игром у нападу и својом већ препознатљивом одбраном повећавали предност из минута у минут. Почетком последње четвртине она је већ износила 30 поена, а максималних „плус 39“ било је у последњем минуту када је Марјановић погодио тројку.

Цела екипа Србије заслужила је највишу оцену за сјајну одбрамбену партију, а нападачки су се посебно истакли Дејан Тодоровић са 24 поена, Драган Милосављевић (15), Бобан Марјановић (13) и Василије Мицић (11). Минутажу је поделило десет играча, Алекса Аврамовић није улазио у игру због повреде од које још увек није потпуно опорављен, док је Немања Недовић на последњем тренингу пред пут имао проблеме са повредом, због чега није отишао са екипом у Грузију.

Србија већ у понедељак 2. јула, у великој дворани СПЕНС у Новом Саду у 20 сати, игра против Немачке утакмицу последњег кола прве фазе квалификација за Светски шампионат. Поред одлуке о победнику групе, овај дуел има велики значај и због тога што ће се бодови пренети у наредну фазу квалификација.

Комплетну статистику са утакмице Србија – Грузија можете поглеати овде

Александар Ђорђевић, селектор Србије

– Добра тимска игра… Озбиљно одиграна утакмица од првог до последњег минута, одлична одбрана и добар приступ игри. Без обзира на потешкоће које смо имали, а није их било мало, момци су урадили сјајан посао, не само на овој утакмици, већ свих ових дана колико смо заједно. Прибојавали смо се овог меча, али смо урадили одличан посао јер ово може да буде кључ за наставак квалификација пошто нам даје шансу да у другу фазу уђемо са две победе више у односу на Грузију ако се квалификује, што очекујем. Морамо што пре да заборавимо овај дуел, да се опоравимо и концентришемо на следећег ривала. Потребно је да са истом жељом и односом као вечерас уђемо и у меч са Немачком.