Репрезентација Србије савладала је вечерас пуној у дворани „Александар Николић“, пред 5.700 навијача, репрезентацију Естоније у оквиру другог кола друге рунде квалификација за Светско првенство у Кини 2019. резултатом 91:65 (22:16, 23:13, 29:11, 17:25)

Меч је у уводним минутима био прилично изједначен, а у 7. минуту после закуцавања Бјелице било је 13:12 за наш тим. После поена Милосављевића два минута касније било је 18:14, а на крају прве деонице 22:16.

Појачала је Србија ритам на старту друге деонице, па је у 14. минуту после тројке Симоновића било 30:20. Добра одбрана доносила је све већу предност, „плус“ је растао – 34:22, 16. минут. Највећу предност изабраници селектора Александра Ђорђевића имали су у 19. минуту – 45:29, а на велики одмор отишло се при том резултату.

Наш национални тим отворио је друго полувреме серијом 14:3 за 59:32, а после тројке Лучића у 28. минуту било је „плус 31“ – 66:35. Недовић, Симоновић, Јеловац и остали наставили су да мељу противника, па је у финишу треће четвртине било највећих 74:38.

У истом ритму почела је и последња деоница, у којој је репрезентација Србије рутински одржава велику предност од преко 30 поена. Естонци су покушавали да ублаже пораз шутевима за три поена у чему су донекле успели, али је на крају ипак било више него убедљивих 91:65.

Селектор Србије Александар Ђорђевић

-Важна утакмица, озбиљан приступ, сигурно реакција после изгубљене утакмице у Грчкој… Имали смо добру одбранбену активност, концентрацију током већег дела утакмице и одатле смо тражили решења за победу. Јако важна победа, иако противник нема велико име, уз дужно поштовање, али свака победа је важна… Друге утакмице су изузетно важне, не морамо да кријемо да нам резултати иду на руку, али морамо да се концентришемо сами на себе и гледамо у свој тањир. Нико никада није ништа поклонио репрезентацији Србије, све смо сами узели и сигурно ћемо морати да наставимо тако.

Селектор Ђорђевић је, ипак, забринут због повреда.

– Дејан Тодоровић је повређен, данас сам се чуо са њим. Договорили смо се да прескочи ову акцију, променио је клуб, али и да се припрема за наредне две, као што је био и у претходним ’прозорима’. Велика је жал и због Мачвана, свакодневно се чујем са њим. Ту је и повреда Бирчевића, тек треба да видимо шта и како ће бити… Разговарао сам са играчима и сигурно ће КСС да се захвали клубовима који су пустили играче, али ћемо се трудити да пробамо и са неким клубовима из Евролиге који имају слуха, да пусте играче да одиграју бар једну од наредне две утакмице. Јако је битна, рецимо, прва у Израелу, друга против овде Грчке. Води се борба за треће место између три екипе, нас Грузије и Израела.