Reprezentacija Srbije nastavila je seriju pobeda u pripremnim utakmicama za Evropski šampionat. Naš tim je u prvoj utakmici Akropolis kupa u Atini, savladao Italiju rezultatom 73:65. U drugom kolu turnira Srbija u četvrtak u 17:45 igra protiv Gruzije.

Prvo poluvreme obeležila je izjednačena igra u kojoj ni jedan tim nije uspeo da napravi značajniju razliku. Srbiju je u tome sprečio veliki broj izgubljenih lopti (čak 10 u prvih 20 minuta), ali i čvrsta igra Italijana, koji su šutevima za tri poena i poenima iz kontri, održavali rezultatsku ravnotežu.

Sredinom treće četvrtine, Italija sa tri vezane trojke pravi seriju 9:0 i stiče sedam poena prednosti (49:42 u 24. minutu). Selektor Đorđević reaguje tajm-autom, posle koga naš tim podiže agresivnost u odbrani i uzvraća serijom 12:2, za vođstvo 54:51 u 28. minutu. Srbija je do odlučujuće prednosti stiga početkom poslednje četvrtine, kada je Bogdanović sa pet vezanih poena doneo našem timu osam poena prednosti (64:56), da bi Lučić sa „dva plus jedan“ u 35. minutu podigao razliku do maksimalnih devet poena. Italijani do kraja nisu uspeli da završnicu učine uzbudljivijom.

Tokom cele utakmice veoma dobro je igrao Boban Marjanović (21 poen, 8 skokova), koji je odlično sarađivao sa spoljnom linijom našeg tima. Dvocifreni broj poena postigli su i Lučić (12) i Bogdanović (10). Kod Italijana je najefikasniji bio Belineli sa 20 poena.

Aleksandar Đorđević, selektor Srbije: „Više nema prijateljskih utakmica, jer kako se bliži Prvenstvo, sve reprezentacije i u pripremnim mečevima žele da pobeđuju. Bila je ovo veoma jaka, fizički zahtevna utakmica u kojoj su Italijani 30 minuta prikazali zavidnu snagu i čvrstinu. Mi smo dobro odgovorili na takvu igru, pojačali agresivnost u odbrani i na kraju pobedili. Nije mi se dopalo kako smo lako dozvolili Italiji da napravi seriju 9:0 u trećoj četvrtini, ali je dobro što smo na tu situaciju brzo i efikasno odreagovali. Boban Marjanović je danas odigrao, verovatno, najbolju utakmicu u pripremnom periodu. U timu nije bilo Kalinića, koji juče nije trenirao zbog problema sa leđima i Lazića koga muči povreda ramena. Imamo zdravstvenih problema, ali moramo da prihvatimo situaciju i nastavimo da se spremamo i radimo, jer je Šampionat sve bliže.“

Srbija – Italija 73:65 (22:24, 18:14, 19:18, 14:9)

SRBIJA: Mačvan 5, Bogdanović 10 , Lučić 12, Milosavljević 2, Birčević, Štimac 6, Micić 6, Gudurić 3, Jović 2, Kuzmić 6, Marjanović 21.

ITALIJA: Heket 5, Belineli 20, Aradori 11, Filjol 6, Biljiga, Meli 6, Paskolo 2, Kuzin, Kelvi 2, Ćinčarini, Abas, Rosi, Barns 4, Datome 9.