RADIVOJ KORAĆ – 021 72:71 (22:19, 14:23, 17:18, 19:10)

Ekipa Radivoja Koraća je u drugom polufinalu finalnog turnira Kupa Milan Ciga Vasojević u Loznici, posle dramatične završnice savladala 021 rezultatom 72:71 i obezbedila plasman u finale, gde će se u nedelju od 19.00 sati boriti za trofej sa Crvenom zvezdom Kombank.

Meč je počeo prilično izjednačeno, u jakom ritmu, a posle pet minuta igre bilo je 8:7 za Novosađanke. Košarkašice Koraća pravile su dosta grešaka u napadu, ekipa 021 je to koristila i u 6. minutu povela 14:8. Korać se brzo pribrao i u 9. minutu poveo sa 18:16, a na kraju prve četvrtine bilo je 22:19.

Za prva tri i po minuta druge deonice, postignuto je samo tri poena, i to 021, pa je rezultat bio 22:22. Ipak, Korać je zahvaljujući sjajnoj Tomašević poveo sa 28:24, ali je iskusna Adamović sa sedam vezanih poena okrenula na 33:28 za 021. U završnici prvog poluvremena, Novosađanke su držale dva do četiri poena prednosti, a na pauzu otišle sa 43:36.

Ekipa 021 je bila sigurnija i kontrolisala je igru i na početku treće četvrtine, pa je u 25. minutu imala „plus devet“ – 53:44, a minut kasnije posle trojke odlične Adamović i 56:45. Košarkašice Koraća nisu imale rešenja u napadu, šut ih nije služio, pa su teško dolazile do poena. Najvećih 14 poena prednosti Novosađanke su imale u 28. minutu – 60:46, ali su Beograđanke mini serijom 7:1 na kraju treće deonice prišle na 53:61.

Pokušavao je Korać u uvodnim minutima poslednjeg perioda igre da dođe do preokreta, posle poena Jelić bilo je 57:63, ali je Adamović dominirala u ofanzivnom skoku i obezbeđivala nove pokušaje za 021, ali nije bilo koša. Vučković i Vukosavljević potpuno su vratile Korać u meč – 62:63, 36. minut. Kada je Jelić pogodila „2+1“, Beograđanke su povele – 65:64, ali je Adamović imala odgovor i na dva minuta pre kraja Novosađanke su imale tri poena prednosti – 68:65 i ušlo se u dramatičnu završncu. Tomašević je pogodila trojku za izjednačenje, odgovorila je dvojkom Ilić, a Tomašević ponovo pogodila za 70:70 na 50 sekundi pre kraja. Adamović je faulirana, pogodila je drugo bacanje za 71:70 na 38 sekundi do isteka vremena. Korać je krenuo u napad, Stojiljković je pokušala, ali je lopta bila za Beograđanke. Fenomenalna Ljiljana Tomašević pogodila je skok šut za prednost Koraća 72:71 samo 5.7 sekundi pre kraja. Novosađankama je ostalo malo vremena za poslednji napad, Ilić je posle promašaja Adamovićeve pogodila zicer, ali je vreme već isteklo.

Kompletnu statistiku sa meča možete videti ovde

Ljiljana Tomašević, košarkašica Radivoja Koraća

-Jako teška utakmica, neizvesna do samog kraja… Čestitam ekipi 021 koja je odigrala odlično. Mi smo na kraju izvukli poslednji atom snage, ostale složne i zaista sam ponosna na svoju ekipu što smo ostvarile ovaj uspeh, prošle godine smo na samom kraju izgubile od Partizana… U finalu idemo na pobedu, pa šta bude…

Bojan Ivanović, trener Radivoja Koraća

-Čestitke ekipi 021 na svemu što su prikazali danas. Čestitam i mojoj ekipi na pobedi. Iskreno, ušli smo mnogo nervozno u utakmicu, jer smo, uz svo poštovanje Ljiljinih godina, mnogo mlada ekipa. Ta nervoza nas je koštala rezultata u prvom poluvremenu, imali smo i problema sa faulovima… Jovana Adamović je možda i najbolja igračica ove lige i nosila je danas ekipu 021… Uspeli smo da konsolidujemo redove na samom poluvremenu i da uđemo mnogo agresivnije i smirenije u nastavak meča, popravili smo i odbranu u poslednjih deset minuta i samim tim imali smo sreće na kraju. Uspeli smo da odbranimo njihov poslednji napad i da slavimo. Kada je reč o finalu sa Zvezdom, sigurno da imamo ambicije. Već smo napravili veliki uspeh samim plasmanom u finalu, to je za nas veliki uspeh, ali kada  smo već došli do ove faze nećemo se zadovoljiti postignutim. Treba dobro da se odmorimo, analiziramo gde smo grešili večeras i da izađemo na megdan Zvezdi sa puno energije i želje.

Aleksandar Jovanović, trener 021

-Dobro smo igrali prvo poluvreme i dobar deo treće četvrtine. Poremetila nas je zona rivala, prosto je beverovatno da smo promašili 10-12 šuteva sa poludistance i distance, kao da je neko začarao obruč. Ljiljana Tomašević je igrala sjajno, nismo imali rešenje za nju, videli ste kako se na kraju završilo… Kada je reč o poslednjem napadu, po meni je naš koš bio potpuno regularan, ali pogledaćemo snimak pa ćemo videti…