У недељу, 9. фебруара одиграно је последње коло женског квалификационог турнира за Олимпијске игре у Токију. Уз велику подршку са трибина дворане „Александар Николић“, репрезентација Србије убедљиво је савладала Мозамбик резултатом 76:48 и тако изборила пласман на Олимпијске игре! Кошаркашице афричке селекције добро су започеле сусрет и у већем делу прве четвртине биле у предности, да би након десет минута игре на семафору писало 21:16 у корист Мозамбика. Спреман одговор имале су изабранице Марине Маљковић, које су у другој деоници преокренуле резултат и на полувреме отишле са предношћу 34:28. Почетком другог дела игре Србија је направила серију 10:0, а на крају треће деонице имала је вођство 60:42. До краја сусрета предност је константно наставила да расте, па је Србија остварила рутински тријумф и пласирала се у Токио.

У другом мечу групе А, репрезентација САД након велике борбе савладала је Нигерију са 76:71. Ова утакмица није имала резултатски значај пошто су обе селекције пре овог сусрета већ обезбедиле место у Токију. Кошаркашице Нигерије имале су предност све до финиша меча, када су Американке успеле да преокрену резултат и стигну до тријумфа.

У оквиру последњег кола групе Б, која се такође играла у дворани „Александар Николић“, репрезентација Кине рутински је савладала Јужну Кореју резултатом 100:60. Питање победника решено је у првом полувремену, пошто су Кинескиње на одмор отишле са 23 поена предности. У наставку су рутински одрадиле посао против Јужне Кореје и уписале трећи тријумф на турниру, а обе репрезентације избориле су пласман на Олимпијске игре. У другом мечу дана Шпанија је победила Велику Британију 79:69 и обезбедила пут у Токио. Преломни тренуци утакмице догодили су се у трећој четвртини, када је Шпанија стекла 17 поена предности, после чега кошаркашице Велике Британије нису успеле да се опораве.

За најкориснију играчицу групе Б проглашена је Кинескиња Менг Ли, а поред ње, у идеалној петорци нашле су се Алба Торес (Шпанија), Теми Фагбенле (Велика Британија), Хиђеин Парк (Кореја) и Шу Хан (Кина). Награде најбољима доделио је генерални секретар КСС Златко Болић.