Šesti takmičarski dan na Evropskom prvenstvu za žene doneo je velika uzbuđenja i veoma zanimljive utakmice, nakon kojih smo saznali imena četiri tima koja su ostala u konkurenciji za titulu namenjenu šampionu Starog kontinenta.
Prvi meč dana u „Štark areni“ odigrale su reprezentacije Mađarske i Velike Britanije. Od početka meča, tim sa ostrva je stekao osetniju prednost koja je do odlaska na petnaestominutnu pauzu između dva poluvremena iznosila deset poena. U tećoj četvrtini viđena je ujednačena borba, da bi se Mađarice, korak po korak, približavale u poslednjoj deonici.
Prava drama, odvila se u poslednjih 45 sekundi susreta, kada je Mađarska trojkom Studer prišla na 59:60. Prvo Velika Britanija nije iskoristila napad, da bi im se Mađarska revanširala na isti način, nakon čega je faulirana Semjuelson iskoristila dva slobodna bacanja, ostavivši Mađarskoj da preko Studer pokuša da trojkom stigne do produžetka. Ipak, lopta nije prošla kroz koš i Velika Britanija se sa 62:59 zasluženo našla u borbi za medalje.
U drugoj utakmici dana, Španija je u potpunosti nadigrala Rusiju i slavila rezultatom 78:54. Nakon prve četvrtine, „Crvena furija“ je imala +3, da bi u drugom periodu Ruskinje ostale bez odgovora na dominantnu igru Španije koja je do odlaska na „veliku pauzu“ imala 16 poena predosti.
Drugo poluvreme donelo je nastavak dominacije španske reprezentacije, maksimalnih +26 i ubedljiv trijumf Crvene furije.
Od 18.00 časova, na parket su izašle reprezentacije Belgije i Francuske. U prvoj deonici, Francuska je bila izuzetno efikasna, pa je ovaj period rešen sa 27:16. Ipak, iskusne Belgijanke su u drugoj četvrtini ograničile rivala na svega 8 poena i tako prišle na -3.
Nakon trećeg perioda rezultat je bio izjednačen, da bi u četvrtoj četvrtini Belgija bila ta koja je povela sa šest poena razlike. Ipak, u poslednjem minutu susreta, Francuska je stigla do izjednačenja, nakon trojke Hartli deset sekundi pre kraja meča. Belgija potom nije realizovala napad i ušlo se u produžetak. U dodatnih pet minuta, Francuska je bila za nijansu konkretnija što joj je donelo pobedu rezultatom 84:80.
Poslednji meč dana, bio je prava poslastica za navijače Srbije! Naše devojke su od početka do kraja meča dominirale i veoma ubedljivo savladale Švedsku. Od početnih 7:0 do konačnih 87:49 naš tim je na parketu „Štark arene“ izgledao superiorno, čime je na najbolji mogući način najavljeno subotnje polufinale.

U subotu, prvo će snage odmeriti poraženi četvrtfinalisti koji će se boriti za plasman na kvalifikacioni predolimpijski turnir. Od 12:30, sastaju se Rusija i Švedska, dok će od 15.00 snage odmeriti Mađarska i Belgija.
Od 18.00 časova za plasman u finale će se boriti Francuska i Velika Britanija, a od 20.30 Srbija i Španija.