Женска јуниорска репрезентација Србије, играчице рођене 2000. године и млађе, претрпела је пораз у првом контролном мечу у оквиру припрема за Европско првенство које ће се од 4. до 12. августа одржати у Удинама (Италија). Изабранице селектора Богдана Буља изгубиле су у Београду од селекције Словеније у веома борбеном и крајње узбудљивом мечу. Наш млади тим имао је двоцифрени заостатак већ после прве четвртине (9:22), али је уложио огромну енерегију и труд да би преокренуо резултат. У 35. минуту водио је са 63:58, али је до краја сусрета постигао само два поена што није било довољно да би се остварила победа: Србија У18 – Словенија У18 65:67 (9:22, 23:17, 24:14, 9:14)

СРБИЈА У18: Јаковљевић 10, Олић, Дешић 2, Стефановић 6, Недељков 14,  Деурић 3, Цураковић, Вуловић 8, Мужевић 3, Митровић 8, Смаилбеговић 7, Селаковић 2, Перић 2, Ристић.

СЛОВЕНИЈА У18: Јенас, Бургар 1, Дебељак13, Оцвирк 4, Даутович 12, Сарић 4, Шантељ 1, Ахаич 16, Рибич 1, Лапајне 6, Мертлак 4, Мехие 5.