Кадетска репрезентација Србије, играчи рођени 2001. године и млађи, налази се само на корак од победничког постоља на Европском првенству које се одржава у главном граду Црне Горе Подгорици. Изабраници селектора Слободана Клипе одиграли су фантастичну утакмицу, и иако то можда крајњи резултат не показује буквално декласирали селекцију Шпаније. Српски кадети су у трећој четвртини имали у неколико наврата имали и 18 поена предности, али су почели прерано да славе што је велики ривал у последњој деоници искористио да дође до часног пораза: Србија – Шпанија 82:73 (20:11, 19:22, 26:15, 17:25). Противник репрезентације Србије у полуфиналу које на програму у петак (20.30) биће домаћа селекција Црна Гора, док се у другом полуфиналу састају Хрватска – Француска (18.15).

Готово перфектно су српски кадети одиграли прву четвртину. Колективно, несебично, снажно у одбрани уз максималну доминацију у скоку. Почели су са 5;0, завршили са 20:11. Предњачио је поново Ђорђе Пажин, али су одличне роле на самом почетку имали и Лазар Живановић и Стеван Карапанџић. Наставио је наш млади тим у истом темпу и већ у 14. минуту дошао до двоцифрене предности – 28:15. Успоставили су Шпанци равнотежу у наставку сусрета, у самом финишу првог полувремена успели да погоде неколико тројки и смање заостатак – 39:33

Одлична акција Карапанџића на почетку другог дела најавила је доминацију Србије. Српски кадети су поново преузели пуну контролу и кренули да ломе отпор Шпанаца. Разиграли су се Александар Ланговић и Алекса Марковић и веома брзо поново дошла до двоцифрене предности која је на крају треће четвртине износила – 65:48. Серија 5:0 која је убрзо уследила само је потврдила пласман Србије у полуфинале. Ипак, дошло је до малог опуштања што је ривал искористио да смањи на 72:62 у 35. минуту. Тада је на сцену ступио маестрални Ђорђе Карапанџић и серијом одличних потеза и поена ставио тачку на тријумф Србије – 82:73.

СРБИЈА У16: Мишковић, Андрић, Павићевић, Карапанџић 24, Пажин 11, Агоч, Живановић 8, Васић 2, Ланговић 10, Марковић 9, Танасковић 5, Поповић 4.

ШПАНИЈА У16: Скариоло, М. Гарсија 5, Алдама 8, Карењо 2, Харо 9, К. Гарсија 15, Алдерете, Фернандез 7, Сантана, Прадиља 1, Дике 20, Лопез 6.