ПАРТИЗАН НИС – БОРАЦ 87:79 (20:18, 26:15, 13:22, 28:24)

У последњем четвртфиналном окршају Триглав осигурање Купа Радивој Кораћ, Партизан НИС је после велике борбе савладао одлични чачански Борац и у суботу 15. фебруара од 21.00 сат ће играти за пласман у финале против ФМП.

Храбро су ушли Чачани у дуел са апсолутним фаворитом, чак и повели 8:5 у 4. минуту, па 17:11… Међутим, брзо је Партизан успоставио равнотежу и на крају прве четвртине повео 20:18.

Појачали су црно-бели одбрану и половином друге деонице повели 32:21. Трудили су се изабраници тренера Марка Мариновића да ухвате прикључак, али је Партизан лагано повећавао предност и на полувреме отишао са 46:33.

Смањио је Борац у првој половини трећег периода на 43:49, пошто је Партизан убацио само три поена за шест минута. Све до краја четвртине Чачани су држали прикључак, а у 28. минуту после неспортске грешке Јарамаза смањили и на 49:53. Међутим, црно-бели су и даље контролисали резултат, Борац је и даље претио, а на последњи предах тим тренера Тринкијерија отишао је са 59:55.

Четврта четвртина почела је закуцавањем Милетића који је довео КЛС лигаша на само „минус два“ – 57:59. Одговорили су Загорац, па Јарамаз и Београђани су подигли на 63:57, али је после две тројке Чачана пресечене поенима Загорца поново било само два поена предности за црно-беле – 65:63, у 34. минуту. Погодио је поново Загорац, сада за три, истом мером узвратио Гавриловић и утакмица је све време била потпуно отворена. После тројке Пејџа АБА лигаш је поново имао великих „плус седам“ (73:66) на мање од пет минута пре краја. Поново су Чачани пришли на пет поена мањка, али је расположени Загорац држао предност, да би Неранџић смањио на 78:81 на 1:20 пре краја. Погодио је Томас за 83:78, Борац није искористио напад, да би Томас решио питање победника пола минута пре краја – 85:78.

Комплетну статистику можете видети овде

Андреа Тринкијери, тренер Партизана НИС

-Очекивао сам баш овакву утакмицу, Куп је врло специфична ствар, прва утакмица је увек била проблем. Борац је врло озбиљна екипа, играли су боље него ми. На крају смо добили, али је само резултат, ништа друго. Сваке године се на купу у целој Европи дешавају посебне ствари, Ефес, Барселона, Бајерн, Виртус, сви су изгубили ове године прву утакмицу… Зависи у каквом моменту стиже једна екипа на куп, шта је било пре и шта ће бити после. Спасили смо се у тешкој утакмици, све смо наопако направили, од одбране, али морамо даље. Нисам задовољан, али нема времена. Ја сам очекивао још тежи меч, искрено, јер знам у ком је тренутку моја војска. Иако смо се трудили у задњих месец дана, фале нам играчи… Сутра играмо тешку утакмицу и морамо сада наћи енергију за њу.

Никола Јанковић, играч Партизана НИС

-Честитам Борцу на одличној утакмици, одрадили су добар посао, убацили много шутева… Квалитетна су екипа, добро су нас намучили, али можемо да будемо задовољни победом и палсманом у полуфинале. ФМП је јако неугодна млада екипа, подједнако смо уморни, довели су два велика појачања… Мало је времена за припрему, али треба да одиграмо добру утакмицу.

Марко Мариновић, тренер Борца

-Честитам Партизану на фер и коректном мечу, желим им срећу у наставку сезоне. Нисам задовољан сам, нисам од тих, јер трећи пут испадамо у четвртфиналу Купа. Нисмо у ситуацији да можемо да играмо на оволико фронтова, ово је за нас било велико оптерећење, али ми смо морали да играмо… Партизан и Звезда имају по 18 играча, ми много мање, некад десет, некад осам, играмо малтене исти број утакмица као они, много је тешко… Не тражим алиби, али сада када се сви одмарају ми играмо, имамо невероватно згуснут распоред. Добро је што смо остварили неке циљеве постављене пре почетка сезоне, да будемо први у АБА 2 и имамо предност домаћег терена, али много нам је тешко. Хвала публици, била је ово лепа кошаркашка представа.

Никола Кочовић, играч Борца

-Занимљива утакмица до самог краја, било је задовољство играти пред оволико навијача. Била је ово утакмица у којој смо могли да се опробамо и видимо како је играти на већем нивоу на кмом желимо да играмо. Партизан је тренутно далеко квалитетнији од нас, физички су много јачи, на крају смо имали пад концентрације и доносили неке погрешне одлуке, нисмо правили фаулове… Да смо још мало исконтролисали скок, можда би било боље… Честитам Партизану, а ми се окрећемо нашим обавезама у финишу сезоне.