Од 22. јула до 30. јула 2017. одржана је 19. „Летња баскет лига Ваљево 2017“ у оквиру Рода 3×3 првенства Србије. Организација је поверена КК Студент 014 из Ваљева.

„Летња баскет лига Ваљево 2017“ је реализована на простору отвореног терена КК „Студент“, а организациони одбор је и ове године кроз манифестацију наставио са популаризацијом кошаркашког спорта и 3х3 баскета.

У предивном амбијенту, учествовало је укупно 60 екипа (око 240 такмичара) у шест различитих категорија, од тога 16 сениорских екипа, 13 јуниорских, 13 кадетских, 23 пионирске и пет екипа у категорији девојака. У категорији сениора прво место је заузела екипа Пекара Мирона (у саставу Марко Дујковић, Душан Хукић, Срђан Ћубела и Игор Ћирковић) која је у финалним утакмицама победила екипу Дамјан Дача Драгојловић (21:10, 21:14).  Треће место заузела је екипа Палета Бар која је победила екипу СЦ Школарац (21:12). Прво место донело је победницима 60.000,00 динара, друго место 30.000,00 динара и треће место 10.000,00 динара, као и робне награде КСС. У осталим категоријама победиле су следеће екипе: Јуниори – Дуња, Кадети – Технички предлед ТД Ауто, Пионири – Лавови, Млађи пионири – Мајами Хит и у категорији Девојка – Крабице. У млађим категоријама организатор је најбољим екипама обезбедио поред пехара и медаља и робне награде. Овогодишњу Летњу Баскет Лигу обележило је и велико интересовање гледалаца. Наиме, у току седам такмичарских дана манифестацију је пратило преко 7.000 гледалаца.  Поред већ поменутих, одржано је такмичење у шутирању тројки.