Danas je u Minhenu, u FIBA Evropa, obavljen žreb za Evropska prvenstva svih mlađih ženskih i muških reprezentativnih selekcija.

Kadetkinje Srbije igraće na Evropskom prvenstvu u Kaunasu (17-25. avgust 2018) grupi B sa reprezentacijama Španije, Holandije i Letonije.

Juniorke će na EP u Udinama (4-12. avgust 2018) igrati u C grupi sa Bosnom i Hercegovinom, Španijom i Češkom.

Mlada ženska reprezentacija na EP u mađarskom Šopronu (7-15. jul 2018) biće u A grupi sa Slovenijom, Nemačkom i Rusijom.

Kada je reč o muškim selekcijama, naši kadeti će na Evropskom prvenstvu, čiji smo domaćini u Novom Sadu (10-18. avgust 2018), biti u grupi sa Španijom, Letonijom i Holandijom.

Juniori će na EP u Letoniji (Lepaja, Ventspils, Riga 28. jul – 5. avgust 2018) biti u D grupi sa reprezentacijama Litvanije, Velike Britanije i Crne Gore.

Mlada muška reprezentacija Srbije igraće u nemačkom Kemnic (14-22. jul 2018) u D grupi sa Islandom, Italijom i Švedskom.

Delegaciju KSS u Minhenu činili su generalni sekretar Dejan Tomašević, Magdalena Kokić i Dejan Damnjanović. Tokom dvodnevnog boravka u Nemačkoj, održane su i radionice za organizatore evropskih prvenstava za mlađe selekcija u 2018. godini.

EP U16 KOŠARKAŠICE – Kaunas (17-25. avgust 2018)

A grupa

Francuska

Turska

Belgija

Češka

B grupa

Španija

SRBIJA

Holandija

Letonija

C grupa

Italija

Hrvatska

Poljska

Mađarska

D grupa

Nemačka

Litvanija

Danska

Rusija

EP U 18 KOŠARKAŠICE – Udine (4-12. avgust 2018)

A grupa

Belgija

Italija

Hrvatska

Švedska

B grupa

Slovenija

Nemačka

Letonija

Mađarska

C grupa

BiH

Španija

Češka

SRBIJA

D grupa

Irska

Francuska

Rusija

Poljska

EP U20 KOŠARKAŠICE – Šopron (7-15. jul 2018)

A grupa

Slovenija

Nemačka

Rusija

SRBIJA

B grupa

Italija

Švedska

Francuska

Slovačka

C grupa

Mađarska

Poljska

Letonija

Hrvatska

D grupa

Belgija

Portugal

Španija

Holandija

EP U16 KOŠARKAŠI – Novi Sad (10-18. avgust 2018)

A grupa

Litvanija

Izrael

Slovenija

Crna Gora

B grupa

Španija

Letonija

Holandija

SRBIJA

C grupa

Turska

Nemačka

Grčka

Hrvatska

D grupa

Francuska

Estonija

Gruzija

Italija

EP U18 KOŠARKAŠI – Lepaja, Ventspils, Riga (28. jul – 5. avgust 2018)

A grupa

Hrvatska

Grčka

Italija

Letonija

B grupa

Turska

Rusija

Francuska

Nemačka

C grupa

Španija

Ukrajina

Finska

BiH

D grupa

Litvanija

Velika Britanija

Crna Gora

SRBIJA

EP U20 KOŠARKAŠI – Kemnic (14-22. jul 2018)

A grupa

Velika Britanija

Litvanija

Crna Gora

Turska

B grupa

Ukrajina

Francuska

Hrvatska

Španija

C grupa

Rumunija

Nemačka

Izrael

Grčka

D grupa

Island

Italija

Švedska

SRBIJA