Млада репрезентација Србије, играчи рођени 1998. године и млађи, стартовала је убедљивом победом на Европском првенству које се одржава у Хемницу (Немачка). Изабраници селектора Владе Јовановића су у оквиру првог кола групе “Д” победили селекцију Исланда са чак 47 поена разлике. Само у првих 15 минута док га је служио шут за три поена, ривал је пружао снажан отпор нашем младом тиму, који после тога преузео контролу игре и свих дешавања на паркету, да би на моменте и атрактивном игром дошао до уводног тријумфа и првих бодова на шампионату: Србија У20 – Исланд У20 107:60 (23:20, 24:18, 22:12, 38:10)

Требало је времена репрезентативцима Србије да се привикну на веома брзу и атипичну игру селекције Исланда. Ривал је на почетку сусрета одлично шутирао за три поена и у седмом минуту повео са 20:12. Наш млади тим је заиграо нешто агресивније до краја прве четвртине серијом 11:0 преокренуо резултат – 23:20. Расположени Исланђани преко свог првог стрелца Гудминосна одлично почињу и у другом периоду и још једном долазе од осетније предности – 30:23. Од тог тренутка изабраници селектора Јовановића почињу да играју у правом ритму. Разиграли су се Аранитовић, Марјановић, Мусић и Раданов, тако да су већ до полувремена ствари дошле на своје место – 47:38.

Ако је и постојала било каква дилема око питања победника, наш млади тим  ју је отклонио у трећем периоду. Чврстом  игром у одбрани и прецизошћу нападу, зауставили су ривала и већ на истеку 30. минута стекли недостижну предност – 69:50. До краја сусрета сусрета Србија је играла све боље и ефикасније. Селектор Јовановић, пружио је прилику свим изабраницима, испробао одређене тактичке варијанте за следеће дуеле, а предност наше селекције је консатанто расла све до коначних – 107:60.

СРБИЈА У20: Марјановић 15, Вуликић 1, Аранитовић 9, Мусић 9, Беслаћ 10, Тадић 2, Раданов 11, Степановић 14, Симанић 10, Глишић 9, Ђорђевић 8, Момиров 9.

ИСЛАНД У20: Јонсон 8, Сверисон,  Гудмундсен 18, Хјалмарсон, Асгеирсон 1, Торбјаснарсон 6, Халдорсон, Стефансон 6, Си. Јоханесон 7, Св. Јоханесон 10, Храфсон, Хермансон 5.

У другом колу групе „Д“ репрезентација Србије се у недељу (20:15) састаје са селекцијом Италије.