Млада репрезентација Србије, играчи рођени 1998. године и млађи, заузела је шесто место на Европском првенству које се одржало у Хемницу (Немачка). Изабраници селектора Владе Јовановића у последњем мечу на шампионату, дуелу за пето место, изгубили су од селекције Турске. Наш млади тим је готово од почетка сусрета био у резултатском дефициту, покушавао да се врати у игру, али је ривал средином последње четвртине дошао до кључне предности и заслужене победе: Србија У20 – Турска У20 73:89 (13:25, 23:19, 22:20, 15:25).

Селекција Турске много се боље снашла на почетку сусрета и после резултата 8:8 потпуно преузела контролу игре. Користили су грешке и промашаје нашег младог тима и прву четвртину решили у своју корист са 12 поена предности – 25:13. Ривал је до максималних “+16” (31:15) дошао на старту другог периода. Од тог тренутка репрезентативци Србије су зиграли много боље и преко разиграног Милоша Глишића смањили у 16. минуту на 36:32. Финиш првог полувремена припао је ипак турском тиму који је поново успео да се одлепи – 44:36.

Наставак меча протекао је у изједначеној борби. Изабраници селектора Јовановића успели су да добију и трећу деоницу, али не и да значајно смање заостатак после 30 минута игре – 64:58. Ривал је утакмицу дефинитивно преломио средином последње четвртине кад је поново дошао до двоцифрене предности – 75:63 што му је била довољна залиха да мирно приведе меч крају.

СРБИЈА У20: Марјановић 12, Вуликић 10, Аранитовић, Мусић 12, Беслаћ 5, Тадић, Раданов 13, Степановић 4, Симанић, Глишић 11, Ђорђевић 4, Момиров 2,

ТУРСКА У20: Хазер 12, Ал 15, Танишан 6, Мустафа 13, Бајар, Битим 5, Сенел 8, Онар 10, Ердоган 3, Карахан 3, Атар 14, Доган.