МЕГА БЕМАКС – СЛОБОДА 82:73 (24:22, 15:25, 25:16, 18:10)

У другом четвртфиналном мечу Триглав осигурање Купа Радивој Кораћ, кошаркаши Мега Бемакса савладали су после велике борбе ужичку Слободу и обезбедили пласман у полуфинале, где ће у суботу 15. фебруара од 17.00 сати играти протоив Црвене звезде МТС.

Уводни минути меча протекли су у изједначеној игри, а Мега је у 7. минуту повела 17:12. Међутим, нису се дали Ужичани, држали су прикључак, па се на прву паузу отишло при резултату 24:22.

Пружала је Слобода одличан отпор АБА лигашу и у другој четвртини, повела 32:27 у 14. минуту. Уследила је мини серија Београђана 6:0 и поново су повели 33:32, али је борбена Слобода држала ритам и екипе су се смењивале у вођству. Тренер Меге Милојевић добио је две техничке грешке заредом због приговора и дисквалификован је према правилима, па су Ужичани после два слободна бацања и лопте са стране на полувремену направили осам поена вишка – 47:38.

Трећа деоница почела је у истом ритму, а Слобода је после четири минута имала највећих „плус 11“ – 56:45. Јурила је Мега прикључак, држао их је Симоновић у игри, али је расположени КЛС лигаш чувао предност од пет до девет поена. Ипак, Београђани су одиграли неколико добрих одбрана и смањили у 30. минуту на 62:63, а онда и повели 64:63 на крају треће четвртине.

Паметно је Мега користила доминацију под кошем и на старту последњег периода игре, Слобода није поентирала скоро четири минута. Мега је на крају треће и почетку четврте деонице направила серију 18:0, па је потпуно преокренула и повела 75:63 у 34. минуту. Јурилу су сада Ужичани минус, покушавали да се врате у меч, али Београђани нису дозволили да изгубе тешко стечену предност и заслужено су прошли у полуфинале.

Комплетну статистику можете видети овде

Вуле Авдаловић, помоћни тренер Мега Бемакса

-Честитам колеги Лучићу на приказаној игри, одиграли су сјајно прво полувреме, у другом им је мало понестало снаге. Колега ради сјајан посао у Слободи са младом екипом, желим им пуно среће… Ми смо у другом полувремену кренули јако агресивно у одбрани, желим да похвалим Марјановића који је унео преокрет, као и Танасковића… То су два играча са клупе који не играју превише у АБА лиги, али су данас показали да на њих може озбиљно да се рачуна, они су унели агресивност у одбрану и то нам је донело победу. У другом полувремену играли смо доста мирније у нападу, дали минуте скоро свим играчима и верујем да ћемо имати довољно свежине за полуфинале са Звездом. Ако наставимо да играмо овако у одбрани, мислим да имамо шансе у полуфиналу са Звездом и да може да буде неизвесна утакмица.

Андрија Марјановић, играч Мега Бемакса

-Честитам ривалу на фер и коректној игри. Ми смо мекано отворили меч, нисмо показали шта можемо. Дозволили смо да створе разлику, они су много јаче ушли у утакмицу. У другом полувремену смо заиграли много боље, млада смо елкипа, ово се дешава…

Владимир Лучић, тренер Слободе

-Тотално два различита полувремена, моја екипа је ушла мотивисана у меч. Прво полувреме било је фантастично, међутим, све чега смо се прибојавали десило се у другом полувремену. Стали смо у позиционом нападу, примили лаке поене из транзиције који су нас скупо кошатали.  Мега је много јача физички, заиграли су одбрану… Нисмо се обрукали, показали смо карактер, наша екипа је млада, били смо три четвртине у егалу. Честитам играчима на добром отпору, а Меги желим срећу у полуфиналу.

Димитрије Николић, играч Слободе

-Поносан сам на моју екипу, јер није лако пружити овако добру партију против екипе каква је Мега. Водили смо у већем делу утакмице, играли паметно, организовано, баш како смо хтели, Међутим, отерали су нас од коша, преокренули резултат, добили нас на искуство јер сигурно имају више оваквих утакмица од нас. Ми смо дошли у Ниш да покажемо колико можемо и умемо, нисмо разочарали… Честитам противнику на игри и победи.