Млада женска репрезентација Србије, играчице рођене 1997. године и млађе, заузела је девето место на Европском првенству које са данас завршава у Матузињошу (Португалија). Изабранице селектора Богдана Буља у последњој утакмици на шампионату савладале су после велике борбе селекцију Пољске. У дуелу са много резултатских преокрета одлука је пала у самој завршници коју је наш млади тим одиграо заиста одлично и заслужено стигао до тријумфа: Србија –Пољска 67:59 (11:17,21:10, 12:14, 23:18).

Почетак утакмице припао је селекцији Пољске која је прва успела да наметне одговорајући ритам и буде у константној предности током прве деонице. Наш млади тим имао је проблема у шуту и осим Снежане Богићевић не превише расположених играчица на самом старту дуела. Међутим, репрезентативке Србије су се консолидовале у другој четвртини. Одбрана је подигнута на виши ниво, Јована Ногић је почела да погађа што је резултуирало првим вођством – 21.20. Заиграле су изабранице селектора Буља још боље у завршници првог полувремена и решиле га у своју корист са 32:27.

Српске репрезентативке су до ректродног вођства стигле у 24. минуту – 37:29, али су Пољакиње веома брзо серијом 8:0 успеле да изједначе. Сличан сценарио се поновио и нешто касније, кад су наше серију, ривалке одговориле истом мером и дошле последњи пут у вођство – 49:47 (33.минут). Изабранице селектора Буља одиграле су завршницу меча готово перфектно. Александра Катанић је везала пет поена, уследила је нова тројка сјајне Јоване Ногић, да би  победу Србије –  67:59 само потврдила данас одлична Снежана Богићевић.

СРБИЈА У20: Зец 8, Ђокић, Шубашић, Богићевић 14, Подунавац, Катанић 12, Ногић 23, Вујисић, Илић, Бојовић 2, Јованчевић, Ђорђевић 8.

ПОЉСКА У20: Новаковска 4, Папиерник 2, Новицка, Ниемојевска 10, Ниџеивечка 4, Пуц 20, Шлосер 4, Дмочевич, Макурат, Ставинска, Видовјук 3, Парзенска 12.