Košarkaši FMP posle 45 minuta velike borbe uspeli su da savladaju Partizan i plasiraju se u polufinale Kupa Radivoja Koraća. Crno-beli su na parket dvorane „Pionir“ zbog velikog broja povređenih igača, izašli sa veoma podmlađenim timom, bez glavnih nosilaca igre, ali su dugo bili u prilici da se bore za trijumf. Sastav iz Železnika je konstantno forsirao šut za tri poena (47-16), što mu je uostalom i donelo odlučujuću prednost. Junak pobede tima trenera Milana Gurovića bio je Nikola Čvorović koji je postigao 27 poena, imao 13 skokova i četiri asistenicje: Partizan NIS – FMP 89:95 (17:22, 21:23, 24:17, 18:18, 9:15).

Poletna ekipa FMP-a je posle početnog vođstva Partizana od 9:4, uspela da brzo preuzme inicijativu i serijom pokušaja za tri poena proekrene rezulatat. Sastav iz Železnika je najviše zahvaljujući Nikoli Čvoroviću (14 poena, trojke 5-4) tokom većeg dela prvog poluvremena održavao prednost od pet do maksimalnih devet poena (20:29). Crno-bele su igri držali mladi Petar Aranitović (12) i kapiten Đorđe Gagić (7) koji su postigli polovinu poena za tim Duška Vujoševića u prvih 20 minuta.

Mnogo brže u napadu i jače u odbrani zaigrali su košarkaši Partizana u trećoj četvrtini koju su rešili u svoju korist sa 24:17. „Crno – beli“ su trojkama Aranitovića i Borisa Daloa najpre izjednačili (50:50), a u 28. minutu posle dužeg vremena ponovo došli u vođstvo – 58:57. Činilo se da je tim Duška Vujoševića bliži trijumfu kad je Đoko Šalić u 34. minutu povisio na 74:68. FMP se nije predavao, sve češće je dolazio do ofanzivnih skokova, a preko sjajnog Čvorovića , Ognjena Dobrića i Filipa Čovića uspeo da preokrene rezultat – 80:78. Ipak, Mihajlo Andrić je u poslednjim sekundama uspeo da pogodi za produžetak – 80:80.

U dodatnih pet minuta mnogo su se bolje snašli igrači iz Železnika. Dobrić i Čović postigli su veoma brzo po pet uzastopnih poena, usledila je nova trojka Čvorovića, što je bilo previše za crno-bele koji su posle Petra Aranitovića (36 minut) u 43. minutu ostali zbog pet faulova i bezDaloa što je bio nenadoknadiv gubitak.

NIKOLA ČVOROVIĆ, košarkaš FMP-a: Ovo je za nas velika pobeda. Znali smo u kakvim problemima je Partizan, znali da imamo šansu da se plasiramo u polufinale i borili smo se do samog kraja. Mislim da je bilo presudno, što nismo odustajali ni klonuli duhom kad nam nije išlo, kad smo grešili i igrali loše.

MILAN GUROVIĆ, trener FMP-a: Želo bih da čestitam košarkašima Partizana na fer i korektnoj borbi i daim poželim da ih što pre zaobiđu povrede. Igrali smo dobro svih 45 minuta, borili se za svaku loptu. Pribojavao sam se da naši mladi igrači ne podlegnu pritisku, jer malo ko od njih je trenirao, a da ne govorimo o tome da je igrao utakmice u „Pioniru“. Raduje me što smo imali više asistencija i osvojenih lopti od protivnika.

MIHAJLO ANDRIĆ, košarkaš PARTIZAN NIS: Teška utakmica, pogotovo ako se uzme u obzir u kom smo sastavu igrali. FMP je na kraju izašao kao pobednik i želim im svu sreću u nastavku takmičenja.

DUŠKO VUJOŠEVIĆ, trener PARTIZAN NIS: Povrede i opasnost od novih povreda su nas desetkovale. Iako je svaka utakmica stvar prestiža, odlučili smo se da ovaj duel igraju samo potpuno zdravi igrači. Linije tim zato nisu bile izbalansirane na pravi način. Na bekovskim pozicijam nismo mogli da rotiramo previše, dok posebno bode oči 19 skokova FMP-a u napadu što je krivica naših centara. Okrećemo se preostalim takmičenjima.

PARTIZAN NIS: Marinković 2, Aranitović 20, Dalo 14, Milutinov, Andrić, Gagić 15, Musli 12, Šalić 11, Andrić 15, Bezbradica.

FMP: Čović 16, Čvorović 27, Džeković, Đukanović 11, Dunđerski 3, Kaplanović 4, Dobrić 14, Smiljanić, Šturanović 6, Gudurić 14, Mišanović.

Kompletna statistika: link >>>