ЈЕЛЕНА ВУЧЕТИЋ МВП И НАЈБОЉИ СТРЕЛАЦ

За најбољег играча и стрелца финалне утакмице Купа Милана Циге Васојевића у Зрењанину проглашена је Јелена Вучетић. Јунакиња тријумфа Војводине НС постигла је 39 поена, имала три скока и шест асистенција, за индекс корисности – 33.

МВП трофеј и титулу најбољег стрелца Јелени Вучетић, уручио је Дарко Каран председник Кошаркашког савеза Војводине.

Кошаркашице Војводине НС освојиле су Куп Милана Циге Васојевића пошто су у финалној утакмици одиграној у Зрењанину савладале прошлогодишњег победника екипу Радивоја Кораћа. Новосађанке предвођене незаустављивом Јеленом Вучетић (39 поена) до трофеја су стигле одличном игром у првом полувремену кад су стекле 29 поена предности. Београђанке су у наставку сусрета заиграле пуно ангажованије и боље, успеле да смање „-6“ у самом финишу, али времена за преокрет није било: Радивој Кораћ – Војводина НС 71:79 (11:31, 13:19, 24:11, 23:18). Победнички пехар капитену Војводине НС Јовани Пашић, уручио је Драган Ђилас, председник Кошаркашког савеза Србије.

Нервозну игру обележену бројним грешкама кошаркашица Радивоја Кораћа на старту меча, Новосађанке су зналачки искористиле и преко одличне Јелене Вучетић повеле са 12:0 у четвртом минуту. Потрошио је тренер Београђанки Милош Павловић веома брзо два тајм-аута како би примирио и консолидовао своје изабранице. Незаустављива Јелена Вучетић у првих 10 минута постигла је 18 поена (шут 10-8), а кад су у наставку дуела почеле да погађају из свих позиција Драгана Николић и Јована Пашић, Војводина НС је у 18. минуту дошла до рекордне предности – 48:19.

Екипа тренера Милана Дабовића шутирала је у првом полувремену из игре импресивних 68%, али у трећој четвртини Новосађанке су пуно чешће промашивале и грешиле. Жућкове наследнице су заиграле далеко агресивније и борбеније, поправиле игру у дефанзиви и преко Иване Брајковић и Кристине Топузовић преполовиле заостатак – 61:48 до краја трећег периода. Упорне Београђанке су у 35. минуту успеле да смање 68:58, али је сјајна Јелена Вучетић већ у следећем нападу новом тројком (71:58) најавила славље екипа из Новог Сада. Оно је ипак било доведено у питање кад је Тамара Капор погодила за 77:71 у 39. минуту, али времена за преокрет више није било – 79:71.

РАДИВОЈ КОРАЋ: Вучковић, Родић 4, Спаић, Топузовић 16, Станчић 3, Мандић 8, Спасојевић, Брајковић 5, Ђорђевић 2, Јакшић 8, Капор 13,
Ерак 12.

ВОЈВОДИНА НС: Николић 12, Пашић 14, Чорто, Вида 2, Вујадиновић, Степановић 4, Лаковић 8, Граховац, Нинковић, Вучетић 39, Комненовић, Радић.

Комплетна статистика: Линк >>>

посетите страницу посвећену финалном турниру Купа Милана Циге Васојевића 2015 >>>