Репрезентација Србије до 19 година последњег дана Светског првенства на Криту игрaће утакмицу за седмо место. Изабраници селектора Александра Бућана после болног пораза од селекције Литваније у четвртфиналу, поражени су и данас у мечу за пласман од 5. до 8. места од Русије.

Наш млади тим је одиграо још једну узбудљиву утакмицу у којој није имао среће у самој завршници: Србија – Русија 79:83 (17:23, 27:14, 17:19, 18:27).

У мечу за седмо место репрезентативци Србије играће против пораженог из дуела Канаде и Порторика.

Да је пораз од селекције Литваније у четвртфиналу оставио трага на наше момке било је видљиво на самом старту меча. Дуго је требало српским репрезентативцима да се тргну и заиграју како умеју. Руси су то знали да искористе и поведу са 11:2. Ипак, у другој четвртини изабраници селектора Бућана дошли су до жељене игре. Паркетом је загосподарио тандем Пeцарски -Илић што је довело до преокрета и вођства Србије на полувремену – 44:37. Већим делом трећег периода млади српски кошаркаши имали су пуну контрoлу и одржавали предност, међутим на почетку последње четвртине Руси праве серију 9:0 и долазе до преокрета. Ривал је стигао до вођства 72:65, али је Церовина на уласку у последњи минут донео Србији минималну предност –
78:77. Уследила је неизвесна завршница у којој се Русија боље снашла и дошла до победе – 83:79.

СРБИЈА У19:  Петрушев 13, Мићовић, Исламовић, Пауновић 4, Трифуновић 12, Церовина 6, Васиљевић, Пецарски 25, Грбовић 2, Ћубић, Илић 17,  Кузмановић.