U sredu 27. decembra 2017. u Zvorniku će biti održan 21. „Košarkaški sabor“, na kome će snage odmeriti reprezentacije nacionalnih elitnih liga Republike Srpske i Srbije, što je samo nastavak odlične saradnje Košarkaškog saveza Srbije i Košarkaškog saveza Republike Srpske.

U prvom revijalnom meču, od 14.00 časova, na teren će košarkaši u kolicima iz Srbije i Republike Srpske, zatim od 16.00 časova ženske reprezentacije Republike Srpske i Ženske košarkaške lige Srbije, a od 18.00 sati reprezentacije Republike Srpske i reprezentacije Košarkaške lige Srbije.

Na poluvremenu utakmice košarkaša biće održano takmičenje u zakucavanju i šutiranju trojki, a ovom prilikom biće uručena i priznanja najboljem košarkašu i košarkašici Republike Srpske za 2017. godinu. Povodom obeležavanja 25 godina KS RS, na saboru će biti uručen određen broj nagrada i priznanja. KS RS sabor organizuje pod pokroviteljstvom Ministarstva porodice, omladine i sporta RS i grada Zvornika, a tehnički organizator je KK Zvornik Basket.

Ovako će izgledati sastavi timova na 21. „Košarkaškom saboru“…

REPUBLIKA SRPSKA – žene

Domuzin Dragana (Orlovi, Banjaluka)

Zeljković Milica (Orlovi, Banjaluka)

Zubac Nikolina (Mladi Krajišnik, Banjaluka)

Marjanović Gorana (Sloboda, Novi Grad)

Krakić Ivona (Sloboda, Novi Grad)

Šobot Nataša (Orlovi, Banjaluka)

Vasilić Vanja (Orlovi, Banjaluka)

Zubac Dragana (Mladi Krajišnik, Banjaluka)

Milaković Jovana (Mladi Krajišnik, Banjaluka)

Škrbić Slobodanka (Kozara, Gradiška)

Kešeljević Marija (Trebinje 03)

Radovanović Jovana (Rudar Sport, Ugljevik)

Trener: Slaviša Ožegović

SRBIJA – žene

Višnja Stefanović (Kraljevo)

Vladana Vujsić (Student)

Vida Emeše (Bor)

Dunja Gvero (Beočin)

Bojana Stefanović (Šabac)

Milica Inđić (Radivoj Korać)

Marta Vulović (Radivoj Korać)

Žaklina Janković (Partizan)

Ogla Stepanović (Partizan)

Snežana Bogićević (Crvena zvezda)

Aleksandra Katanić (Crvena zvezda)

Mina Đorđević (Crvena zvezda)

Trener: Dragan Vuković

REPUBLIKA SRPSKA – muškarci

Darko Talić (Kakanj)

Luka Jovanović (Radnik BN Basket, Bijeljina)

Dejan Šakotić (Leotar, Trebinje)

Dejan Kokoruš (Radnik BN Basket, Bijeljina)

Milan Lužajić (Sloboda, Tuzla)

Dalibor Ilić (Student-Igokea, Banjaluka)

Goran Kovačević (Rudar 2015, Ugljevik)

Luka Radmilović (Leotar, Trebinje)

Arsenije Vučković (Borac, Banjaluka)

Damjan Milošević (Radnik BN Basket, Bijeljina)

Gojko Sudžum (Varda HE, Višegrad)

Srđan Gavrić (Princip, Zvornik)

Trener: Milutin Latinčić

SRBIJA – muškarci

Aleksandar Vasić (Metalac)

Đukan Đukanović (Metalac)

Bojan Krstović  (Metalac)

Nikola Hristov (Spartak)

Dejan Janjić (Vojvodina)

Mladen Vitković (Tamiš)

Veljko Brkić (Mladost, Zemun)

Josip Mikulić (Metalac)

Dimitrije Nikolić (Sloga, Kraljevo)

Nikola Vujović (OKK Beograd)

Lazar Zorčić (Dunav, Stara Pazova)

Jagoš Matijašević (Beovuk 72)

Trener: Mihailo Poček