ПАРТИЗАН 1953 – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 59:85 (15:17, 7:25, 16:21, 21:22)

У другом мечу финала плеј-офа Прве женске лиге Србије, кошаркашице Црвене звезде убедљиво су, као гошће у Хали спортова Ранко Жеравица, савладале Партизан – 85:59 и изједначиле на 1:1 у финалној серији која се игра до три победе.

Црвено-беле кошаркашице су до победе стигле захваљујући много бољој игри током целог меча.

Звезда је повела од првог минута, домаћи тим је успео да изједначи на 11:11 у седмом минуту, док су на крају прве деонице изабранице тренера Драгана Вуковића имале „плус два“ – 17:15. Меч је практично решен већ у другој четвртини, коју су црвено-беле добиле са више него убедљивих 25:7, па је Звезда на велики одмор отишла са великих 42:22.

У наставку се ништа није променило. На терену као да је постојао само један тим, па су гошће држале и увећавале огромну предност, која је у 34. минуту износила чак 30 поена разлике – 69:39.

Дворана: Хала спортова Ранко Жеравица. Гледалаца: 800. Судије: Јелена Смиљанић, Александар Арсић, Петар Јовашевић.

Партизан: Матић 11, Степановић 8, Цветковић 6, Митровић, Спикић 13, Јанковић, Вучковић 4, Митић, Клаусен 7, Милетић, Видовић 2, Вулић 8.

Црвена звезда: И. Катанић 10, Стјепановић 10, Ђокић, Богићевић 5, Зукановић 1, А. Катанић 10, Тешић, Наумчев 4, Бојовић 5, Адамовић 14, Ђорђевић 17, Јовановић 9.

Трећа утакмица финалне серије игра се у понедељак, 23. априла у „ФМП Арени“ у Железнику са почетком од 18:00.