ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ПАРТИЗАН 1953 73:80 (15:22, 24:10, 15:24, 19:24)

У првом мечу финалне серије плеј-офа Прве женске лиге Србије, кошаркашице Партизана савладале су екипу Црвене звезде као гошће у Железнику резултатом 80:73 (22:15, 10:24, 24:15, 24:19). Кошаркашице Партизана су до вредног тријумфа стигле захваљујући бољој игри у другом полувремену и сигурности у одлучујућим моментима меча.

Црно-беле су много боље отвориле меч, док су домаће биле потпуно деконцентрисане, па је Партизан је после три и по минута повео са 16:4 после тројки Степановићеве и Клаусен. Звезда је практично прве поене постигла из контранапада преко Јелене Јовановић, а у финишу прве четвртине после серије 7:0 успела да смањи заостатак – 22:15 у корист Партизана.

Изабранице тренера Драгана Вуковића, за разлику од прве, одлично су одиграле другу четвртину, коју су отвориле са девет везаних поена за два и по минута. Партизан је имао пет изгубљених лопти у уводним минутама, а прве поене је постигао тек после скоро три минута. После тројке Прље, Звезда је у 20. минуту повела са 37:30, а на полувреме отишла са „плус седам“ – 39:32.

Домаћин је највећу предност имао почетком треће четвртине (41:32), али се средином треће деонице разиграла Олга Степановић и повела Партизан у серију 7:0 за преокрет – 51:50, да би се на последњи одмор отишло после тројке Вулићеве за предност црно-белих дама – 56:54.

Резултатска неизвесност трајала је већим делом последње четвртине, а можда и кључне поене постигла је Клаусен на 3:34 пре краја, када је тројком донела Партизану вођство 69:63. Звезда је промашила неколико слободних бацања и чистих шутева у овом периоду. После тројке Цветковићеве на нешто мање од два минута пре краја на семафору је писало 67:76 и могло је да поче славље Партизана.

Најфикаснија у Звезди била је Адамовић са 15, Стјепановић је постигла 13 поена, а Алеснадра Катанић 12 поена. Код Партизана најбоља је била Клаусен са 22 поена, Степановићева је убацила 19 уз десет скокова, док је Иванка Матић уписала 14 поена и чак 12 скокова.

Друга утакмица финалне серије игра се у петак у Хали спортова Ранко Жеравица са почетком од 20:30 сати. Финална серија се игра на три победе.

Комплетну статистику са меча можете видети овде

ПРИЗНАЊА

На полувремену утакмице, МВП награду за најбољу играчицу лигашког дела такмичења која носи име наше легендарне кошаркашице Гордане Богојевић Ковачевић, играчици Шапца Бојани Стевановић предао је Горданин отац Зоран Богојевић.

Најбољем стрелцу лигашког дела такмичења кошаркашици Шумадије Наталији Спаић, награду је уручила комесар лиге Оља Кривокапић Драгићевић.

Пре меча, од бављења функцијом делегата опростио се Владица Вуковић, а плакету КСС предала му је комесар лиге Оља Кривокапић Драгићевић. Судије су свом бившем колеги припремиле пригодан поклон који му је предала Јасмина Јурас.