ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ПАРТИЗАН 1953 53:50 (7:8, 8:14, 26:16, 12:12)

У првом мечу полуфинала завршног турнира Купа „Милан Цига Васојевић“ за кошаркашице у Новом Саду, првотимке Црвене звезде су у неизвесном мечу савладале Партизан 1953 и пласирале се у велико финале, где их у недељу од 16.00часова чека бољи из дуела Радивој Кораћ – Вршац.

Од самог почетка меча обе екипе су били прилично неефикасне, па су се ређали промашаји на обе стране, о чему сведочи и резултат 4:4 после седам минута игре. На крају прве деонице било је 7:8, а у истим ритму почела је и друга четвртина.

Партизан је деловао сигурније и у 14. минуту повео 14:7, па је тренер Звезде Вуковић морао да реагује тајм-аутом. Међутим, у наредним минутима се ништа није променило, а црно-беле су потпуно контролисале игру и у 18. минуту имале и 18:10. На крају првог полувремена, Партизан је имао предност 22:15.

У трећој четвртини црвено-беле су повезале игру и у 23. минуту пришле на 24:26, а онда у 25. и повеле 29:28. У наредном периоду екипе су се смењивале у минималном вођству, да би се Звезда два минута пре краја четвртине одвојила на 39:35, а по истеку 30. минута било је 41:38.

Партизан је појачао ритам на старту четврте четвртине и у 33. минуту поново повео – 43:41, а два минута касније и 47:43. У финишу меча водила се велика борба за сваки поен. Црвено-беле су после два одлична контранапада Прље и два пенала Ђорђевићеве за серију 8:0 поново повеле два и по минута пре краја – 51:47. Црно-беле су узвратиле са два погођена слободна бацања Орозовићеве, па се у последњи минут ушло при резултату 51:49. Александра Катанић је после одличног продора фаулирана на 28 секунди пре краја, једном је погодила за 52:49, као и на другој страни Орозовић за 52:50 на 18 секунди пре краја. Црно-беле су покушале да стигну до финала преко пенал завршнице, а Катанићева је поново била половично успешна са пенала – 53:50, да би Видовић промашила тројку за продужетак четири секунде пре последње сирене и тако је Звезда отишла у велико финале.

Комплетну статистику са меча можете видети овде

Драган Вуковић, тренер Црвене звезде

– Била нам је, практично, довољна једна добра четвртина да славимо. У прве две деонице смо постигли укупно 15 поена, а у трећој 26. Однос снага и скоковима у корист Партизана није реалан, јер је мој тим имао десет напада више, а ривалке су хватале лопте после наших промашаја. Спремићемо се најбоље што можемо за сутрашње финале.

Бојан Ивановић, тренер Партизана 1953

– Прве две четвртине су биле на задовољавајућем нивоу, добро смо отворили утакмицу и свели Звезду на 15 поена у првом полувремену. Међутим, у другом полувремену смо направили велики број грешака. У финишу смо напаравили један беспотребан фаул који нас је можда и коштао победе. Имали смо шут за продужетак, али нисмо успели. Звезда је имала више среће у финишу…