ЦРВЕНА ЗВЕЗДА KОМБАНK – 021 62:50 (16:18, 16:11, 14:13, 16:8)

Kошаркашице Црвене звезде Kомбанк повеле су у финалној серији плеј-офа Женске кошаркашке лиге Србије, пошто су у првом мечу у Железнику савладале екипу 021 резултатом 62:50.

Новосађанке су боље отвориле меч и после два минута повеле 6:0. Бојовић је смањила на 7:4, али је Адамовић погодила тројку за 10:4. Звезда је узвратила мини серијом 10:2, па је у 9. минуту било 14:12 за црвено-беле, али су на прву паузу отишле са „минус два“ – 16:18.
Београђанке су почеле другу четвртину серијом 7:0 (23:18, 13. минут), док су гошће везале неколико промашаја, све до тројке Гверо. У том периоду игре, екипа тренера Драгана Вуковића имала је два до четири поена предности. После тројке Мине Ђорђевић, три минута пре великог одмора било је 30:25, а на полувремену 32:29.
Почетак треће четвртине донео је много бољу игру домаћих, које су кажњавале све грешке екипе 021 и направиле „плус 12“ у 27. минуту – 44:32. Ипак, гошће су ухватиле прикључак и преко Адамовићеве и Гверо смањиле на 44:40. На крају треће четвртине, све је поново било отворено – 46:42.

Црвена звезда Kомбанк је била убедљивија и на старту последње деонице, па је после „2+1“ Мишељић било 49:42. Новосађанке су покушавале да се врате у меч, али су Мишељићева и одлична Ђорђевићева погађале (54:44, 35. минут). Гошће су до краја биле прилично непрецизне, па су црвено-беле рутински контролисале резултат и оствариле предност у финалној серији плеј-офа – 1:0.

Пре почетка утакмице Вук Kовачевић, син наше прослављене кошаркашице Гордане Богојевић Kовачевић, у друштву потпредседника KСС за женску кошарку Ане Јоковић, доделио је Јовани Адамовић кошаркашици клуба 021 плакету за најбољег стрелца лигашког дела ЖKЛС и трофеј „Гордана Богојевић Kовачевић“ намењен најкориснијој играчици лигашког дела ЖKЛС. Kапитен Звезде Александра Kатанић уручила је бившој саиграчици Јовани Адамовић букет цвећа.

Други меч на програму је у недељу 14. априла од 18.00 сати у дворани „Петроварадин“ у Новом Саду.