У другом колу групе Д на Европском првенству за јуниоре у турском граду Самсуну, Србија је убедљиво поражена од Русије – 43:70.

Наш тим је од почетка меча играо слабо, па су Руси брзо преузели контролу меча и из минута у минут стицали предност. Нашим јуниорима ништа није полазило за руком, имали су много проблема у одбрани и нападу, па је ривал на полувреме отишао са, показало се, недостижних 35:13.

У другом полувремену – иста прича. Екипа тренера Милана Гуровића деловала је деконцентрисано, ређали су се промашаји, што су Руси кажњавали… У 26. минуту било је 50:15, затим и максималних 53:17 у 29. минуту. Наши момци покушавали су да се врате у меч тројкама, али је на крају треће деонице све било решено јер смо имали превелики заостатак – 23:56.

Иако је Србија у последњој четвртини донекле смањила разлику, Руси су рутински привели меч крају и заслужено славили. Нашем поразу сигурно је допринео и слаб шут за три поена 23-3.

У другом мечу наше групе, Француска је била убедљива против Словеније – 81:50. Нашим јуниорима је за пласман у четвртфинале потребна победа против Француске, уколико Словенија победи Русију. Ако Руси буду бољи, Србија мора да слави против Француске са 16 поена разлике за пролаз у елиминациону рунду. Утакмица Србија – Француска је на програму у недељу 18. децембра у 14.15 сати.

РУСИЈА СРБИЈА 70:43 (16:8, 19:5, 21:10, 14:20)

РУСИЈА: Тонојан 16 (12 ск), Попов, Шарапов 6, Величкин 5, Андрианов 15 (10 ск), Мотовилов 11, Лопатин 13, Суворов, Гучетл, Клиев 2, Кузмин 2, Барашков.

СРБИЈА: Ђорђевић 9 (6 ск), Ускоковић, Момиров, Мишковић 3, Беслаћ 6, Мусић 12 (6 ск), Раданов 3, Симанић 5, Глишић (5 ск), Степановић, Николић, Симовић 5  (5 ск).