U utorak 27. decembra 2016. u Trebinju će biti održan jubilarni 20. „Košarkaški sabor“, na kome će snage odmeriti reprezentacije nacionalnih elitnih liga Republike Srpske i Srbije, što je samo nastavak odlične saradnje Košarkaškog saveza Srbije i Košarkaškog saveza Republike Srpske.

U trebinjskoj dvorani „Miloš Mrdić“, kapaciteta 1.500 mesta, od 15.00 časova sastaće se ženske reprezentacije Republike Srpske i Ženske košarkaške lige Srbije, a od 17.00 sati reprezentacije Republike Srpske i reprezentacije Košarkaške lige Srbije.

Na poluvremenu druge utakmice biće održano takmičenje u zakucavanju i šutiranju trojki, a ovom prilikom biće uručena i priznanja najboljem košarkašu i košarkašici Republike Srpske za 2016. godinu. Prestižno priznanje prošle godine osvojili su Saša Čađo i Njegoš Sikiraš.

Direktne prenose mečeva u Trebinju možete pratiti na ovim linkovima

Ovako će izgledati sastavi timova na 20. „Košarkaškom saboru“…

REPUBLIKA SRPSKA – žene

Tamara Kapor                          Budućnost Podgorica

Nikolna Zubac                       Mladi Krajišnik Banja Luka

Nataša Kajtaz                         Brčanka Brčko

Marijana Goronja                   Sloboda Novi Grad

Maja Odžić                                 Sloboda Novi Grad

Mila Suzić                              Sloboda Novi Grad

Svjetlana Ilić                       Brčanka Brčko

Jovana Milaković                 Mladi Krajišnik Banja Luka

Nataša Trninić                    Kozara Gradiška

Marija Šehovac                     Igman Istočna Ilidža

Julija Popović                       Trebinje 03

Milica Ćuk                             Mladi Krajišnik

Trener: Sunčica Marčeta (Sloboda Novi Grad)

Pomoćni trener: Milorad Nadaždin (Trebinje 03)

 

SRBIJA – žene

Anđela Radović                        Vršac

Tamara Bajić                             Kraljevo

Miljana Džombeta                      Vrbas

Milana Živadinović            Partizan 1953

Snežana Bogićević                  Crvena Zvezda

Teodora Turudić                        Radivoj Korać

Ivana Katanić                            Crvena Zvezda

Bojana Stevanović                     Šabac

Mina Đorđević                           Crvena Zvezda

Marija Stoiljković                   Radivoj Korać

Anđelina Radić                          Kraljevo

Ana Ilić                                       Radivoj Korać

Trener: Miloš Pavlović (Radivoj Korać)

Pomoćni trener: Bojan Ivanović (Partizan 1953)

 

REPUBLIKA SRPSKA – muškarci

Đorđe Aleksić                       Mladost Mrkonjić Grad

Milan Lužajić                      Svislajon Leotar Trebinje

Dean Ivković                         Heo Bileća

Dejan Kokoruš                        Radnik BN Basket Bijeljina

Bojan Pelkić                           Svislajon Leotar Trebinje

Nenad Jovičić                         Prijedor

Nemanja Stanimirović         Varda  Višegrad

Aleksandar Ivetić                 Mladost Mrkonjić Grad

Obrad Tomić                              Kakanj

Luka Radmilović                     Svislajon Leotar Trebinje

Đorđe Ninković                      Svislajon Leotar Trebinje

Vladimir Aleksić                  Svislajon Leotar Trebinje

Trener: Goran Sladojević (Mladost)

Pomoćni trener: Radoslav Ivanković (Svislajon Leotar Trebinje)
SRBIJA – muškarci

Aleksandar Radulović                  Dinamik

Andreja Stevanović                       Dinamik

Nikola Jeftić                                Dinamik

Lazar Zorčić                                   Dunav

Nemanja Nenadić                            Dunav

Koča Jovović                                    Vršac

Dušan Milošević                         Tamiš

Jovan Đorđević Marinković      Napredak Rubin

Nebojša Jovišić                            Spartak

Ognjen Kužeta                                    Mladost Admiral

Aleksandar Todorović                   Borac

Miloš Janković                              Metalac

Trener: Vladimir Đokić (Vršac)

Pomoćni trener: Dušan Alimpijević (Spartak)