ЦРВЕНА ЗВЕЗДА МТС – БКК РАДНИЧКИ 107:67 (25:28, 35:14, 24:13, 23:12)

Црвена звезда МТС је први полуфиналиста Триглав осигурање Купа Радивој Кораћ! Црвено-бели су убедљиво савладали екипу београдског Радничког, друголигаша који је самим пласманом на завршни турнир остварио велики успех, а за пласман у финале у суботу од 17.00 часова играће са бољим из дуела Мега Бемакс – Слобода.

Сјајно је Раднички отворио утакмицу против апсолутног фаворита Звезде, чак и убедљиво повео у 5. минуту после друге тројке Дунђерског и полагања Перовића – 18:6. Играли су „крсташи“ са великом енергијом, погађао је одлични Дунђерски, па је Раднички повео и 21:9 у 6. минуту. Међутим, црвено-бели су појачали одбрану, Пантер је био сигуран реализатор (11 поена), па је Звезда до прве паузе смањила минус на три поена (25:28).

Повео је евролигаш одмах на почетку друге деонице 29:28, па после серије добрих шутева 40:31. Снажно су се борили кошаркаши Радничког, али је разлика у квалитету у корист Звезде дошла до изражаја, па је предност лагано расла. На полувреме су црвено-бели отишли са великих 60:42.

Повећавали су изабраници тренера Драгана Шакоте предност из минута у минут, тако да је питање победника практично било решено половином треће четвртине (75:50, 26. минут).

Храбри су били „крсташи“ и у последњем периоду игре, борили су се за сваку лопту колико су могли, да би се на крају и поред убедљиве победе Звезде часно опростили од Триглав осигурање Купа Радивој Кораћ.

Комплетну статистику са меча можете видети овде

Огњен Добрић, кошаркаш Црвене звезде МТС

-Мало смо лошије отворили утакмицу, али смо успели већ у другој четвртини да наметнемо наш ритам. Препустили смо им неке лаке шутеве и пустили их да играју како знају и зато су направили разлику, али смо после све то исправили. Имамо дан да се спремимо за полуфинале, не знам ко ће бити противник, да се одморимо и тренирамо…

Драган Шакота, тренер Црвене звезде МТС

-Оно што је било битно и увек ће бити битно кад се такмичимо у завршницима је респект за такмичење и према свим противницима. Коинциденција је да сам ја то научио као млад тренер овде у Нишу, када је моја екипа играла Другу лигу у конкуренцији најјачих тимова Европе, па се бајка остварила. После тога увек убеђујем своје играче да никога не треба потцењивати. Али, мислим да није тај фактор био пресудан на почетку, него су момци из Радничког играли добро и погађали. Честитке нама за победу и њима за борбу…

Петар Перовић, играч БКК Радничког

-Једно јако лепо искуство, мислим да је сваки играч Радничког уживао у овој утакмици. Када смо прошле сезоне играли Српску лигу ником није пало на памет да ћемо сада играти са Звездом у четвртфиналу. Сви смо некако срећни иако смо изгубили, први пут смо добили шансу да играмо против играча из Евролиге. Честитам Звезди на победи, окрећемо се Б лиги, да пробамо да уђемо у виши ранг и да му се приближимо.

Горан Вучковић, тренер БКК Радничког

-Прво желим да честитам мојим играчима и да им се захвалим што су мени и клубу указали част да будемо део овог тунира. Прошли смо квалификациони део, победили екипе које су много изнад нас и хвала момцима на томе што можемо да будемо део турнира. Честитам Звезди на победи и желим им да остваре све своје циљеве. Мој утисак о самој утакмици је тај да је Звезда просто евролигашка екипа, много квалитетнија, чвршча, у јаком ритму може да игра дуже од нас. Ми смо одлично отворили меч, чак и повели 12 разлике, али нисмо успели дуже да играмо тим интензитетом… Нисмо се обрукали, иако је на крају разлика велика, борили смо се до краја утакмице.