ЦРВЕНА ЗВЕЗДА МТС – ВРШАЦ 99:47 (30:7, 27:10, 24:15, 18:15)

У другом четвртфиналном дуелу Пиреус банка Купа Радивоја Кораћа, кошаркаши Црвене звезде МТС рутински су, више него убедљиво, савладали Вршац и обезбедили пласман у полуфинале и суботњи дуел са ФМП (17.00).

Од првог минута била је евидентна велика разлика у квалитету у корист црвено-белих, који су у 6. минуту већ направили 12:3, а на крају прве четвртине било је 30:7.

Кошаркаши Вршца су се трудили да пруже отпор, али нису могли да парирају распуцаном тиму тренера Дејана Радоњића, а у 13. минуту било је огромних 42:10. Предност Звезде је расла из минута у минут, до 57:17 на крају друге четвртине.

И у другом полувремену наставила се доминација Београђана, а тренер Радоњић је дао шансу и играчима који иначе имају мању минутажу. На крају треће деонице било је „плус 49“ (81:32), а у последњој је Звезда стигла и до највећих 99:42 минут и по пре краја.

Комплетну статистику са меча можете погледати на овом линку

Дејан Радоњић, тренер Црвене звезде МТС

– Превелика је разлика у квалитету… Одиграли смо одговорно, али мене сада занима како ћемо да изгледамо у наредном мечу, сходно здравственом билтену екипе. ФМП је квалитетан противник, то је тим који на свим позицијама има добре играче, има и искуства и сигурно је да нам неће бити лако, тим пре што и даље имамо проблема са повредама и тек ћемо у суботу моћи да видимо хоћемо ли моћи да рачунамо на Волтерса и Бјелицу и у којој мери…

Владимир Ђокић, тренер Вршца

– Честитам Звезди на свему што приказује ове сезоне. Видело се и вечерас какав однос имају на терену, ми смо били превише импресионирани. Очекивали смо мало другачију утакмицу, али Звездин квалитет је једноставно такав да нисмо могли да парирамо. Било је мало и ружно, али не замерам ништа својим играчима, иако смо можда могли са мало мање страха да играмо. Остали смо мало и дужни публици, али потрудићемо се да до краја сезоне подигнемо ниво игре и пласирамо се у Суперлигу…